Press "Enter" to skip to content

Seramik Pazar Büyüme Etkisi, Boyut, Sektör Payı, Dinamikler, İstatistikler, 2026’ya Fırsatlar

Küresel seramik pazarı, faydalı özelliklere sahip olmaları nedeniyle çeşitli uygulamalarda artan kullanımlarından ivme kazanmaya hazırdır. Düşük termal ve elektrik iletkenliğine, yüksek erime sıcaklıklarına ve kimyasal ataletlere sahiptirler.

Küresel Seramik Pazarı raporunda pazar geliri, pazar payı, hizmet sağlayıcıların üretimi de doğru verilerle belirtilmiştir. Ayrıca, küresel pazar raporu büyük ölçüde mevcut gelişmelere, yeni olasılıklara, gelişmelere ve uykuda tuzaklara odaklanmaktadır. Ayrıca, piyasa raporu mevcut durumun ve dünyanın dört bir yanındaki pazarın ilerleme olanaklarının tam bir analizini sunmaktadır.

Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından yayınlanan bir raporda, “Seramik Pazar Büyüklüğü, Hisse ve Endüstri Analizi, Türe Göre (Geleneksel, Gelişmiş), Uygulamaya Göre (Fayanslar, Sıhhi Gereçler, Aşındırıcılar, Çömlekçilik, Tuğlalar ve Borular, Diğerleri), Son Kullanım Endüstrisi (Bina ve İnşaat, Endüstriyel, Tıbbi, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026.” Raporda ayrıca, seramik pazarı büyüklüğünün 2018 yılında 133,20 milyar ABD doları olduğu ve 2026 yılında 243,12 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve böylece 2019-2026 yılları arasındaki tahmin döneminde %8,0’lik bir CAGR sergileyerek 243,12 milyar ABD dolarına ulaşacağı öngörülmektedir.

COVID-19 Etki Analizi:

COVID-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin sektörler genelindeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki getirdiğini anlıyoruz. Ancak, bu da geçecek. Hükümetlerin ve birkaç şirketin artan desteği, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı endüstriler zorlanıyor, bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün salgından etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin sürdürülebilir ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba sarf ediyoruz. Deneyim ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için size sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürü Alın: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ceramics-market-101916

Bu Rapor Aşağıdaki Hususlara Odaklanmaktadır:

 • Önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini etkilemesi muhtemel faktörlere ilişkin elaboratif veriler.
 • Tüketici davranışlarında yaklaşan değişiklikler ve eğilimler hakkında doğru tahminler.
 • Pazarın büyüklüğünün ve CAGR’nin kesin tahmini.
 • Seramik satıcılarının kapsamlı analizi ve satışları artırmak için benimsediği hayati stratejiler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar- Seramik Pazarı

Büyümeyi Artırmak için Otomotiv ve Medikal Endüstrilerden Seramik Talebi Artıyor

Seramikler esas olarak bina ve inşaat endüstrisinde sıhhi tesisat, tuğla ve boru ve fayans üretmek için kullanılır. Kimyasal atalet, elektrik direnci, sertlik ve tokluk gibi özellikleri nedeniyle bu endüstride en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Bunun dışında otomotiv ve medikal endüstrilerinden seramiğe olan talep hızla artmaktadır. Otomotiv endüstrisinde mekanik ve elektriksel bileşenler, katalitik konvertör substratları ve sensörler yapmak için kullanılırlar. Tıp endüstrisinde, kırık kemikleri yeniden oluşturmak, dişi değiştirmek ve cerrahi kemik implantlarında kullanılır. Bu faktörlerin seramik pazarının büyümesini hızlandırması beklenmektedir.

Segment-

Görsel Olarak Çekici Ürünler Oluşturmak İçin Seramik Kullanımıyla Hızla Desteklenen Fayans Segmenti

Uygulama açısından, pazar tuğla ve borular, fayanslar, çömlekler, aşındırıcılar, sıhhi tesisat ve diğerleri olarak parçalanmıştır. Bunlardan sıhhi tesisat segmenti 2018 yılında %7,5 seramik pazar payına sahip oldu. Bu büyüme, sızdırmaz, görsel olarak çekici ve ağır yükleri sürdürebildiği için çok çeşitli sıhhi tesisatların üretimi için artan seramik kullanımına atfedilebilir. Öte yandan, fayans segmenti şu anda görsel olarak çekici fayanslar oluşturmak için bu malzemenin kapsamlı kullanımı ile desteklenen en büyük paya sahiptir. Ayrıca geleneksel kil karoların aksine fayanslara yüksek mukavemet sağlar.

Ayrıntılı İçerik Tablosu ile Bu Araştırma Raporunun Özetine Göz Atın: www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/ceramics-market-101916  

Bölgesel Analiz- Seramik Pazarı

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Destekleyen İleri Teknoloji kullanımı

2018 yılında Kuzey Amerika gelir açısından 18,65 milyar ABD doları gelir elde etti. Bu bölgedeki pazar, nanoteknoloji ve 3D baskı gibi devam eden teknolojik gelişmelerden beslenen önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde genişleyecektir. Bunlar, bu bölgede bulunan çeşitli üreticiler tarafından hızla benimsenmiştir. Bu tür yenilikçi teknikler, hastalar için özelleştirilmiş implantların geliştirilmesine yardımcı olur ve böylece ürünlerin değerini yükseltir.

Öte yandan Asya Pasifik’in, bu bölgedeki artan altyapı gelişimiyle stoklanan tahmin dönemi boyunca önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bunun dışında, elverişli hükümet politikalarının varlığı nedeniyle seramiğin artan popülaritesi ve kullanımı büyümeyi artıracaktır. Örneğin Çin ve Hindistan hükümetleri, medikal turizmi artırmak ve bu ülkelerde sanitasyonu artırmak için sıkı yasalar uyguluyorlar. Bununla birleştiğinde, bu bölgedeki uygun maliyetli hammaddelerin mevcudiyeti büyümeyi sağlayacaktır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Rekabeti Yoğunlaştırmak İçin Yeni Ürünler Geliştirmeye Odaklanıyor

Pazardaki üreticilerin çoğu Asya Pasifik ve Avrupa merkezlidir. Toplumun ilerlemesine katkıda bulunmak için kurum içi çözüm ve ürünlerinde yenilik getirmeye çalışıyorlar. Bazıları da üretim kapasitesini artırmak için yeni tesisler inşa etmek için büyük meblağlar yatırıyor. Aşağıda en son endüstri gelişmelerinden ikisi verilmiştir:

 • Mayıs 2019: Kyocera Fineceramics, Friatec’in gelişmiş seramik iş operasyonlarını başarıyla satın aldı. Bu yeni anlaşma, Kyocera’ya Avrupa’da ince seramik üreten ilk tesisini sağladı. Bu nedenle, şirketin ince seramik bileşenlere olan karşılanmamış talebi yerine getirmesi için pazardaki güçlü konumunu korumasına yardımcı olacaktır.
 • Mayıs 2019: Murata Manufacturing Co. Ltd. ikinci üretim binasının inşaatını tamamladığını açıkladı. İnşaat Haziran 2018’den itibaren başladı. Bu yeni bina, şirketin üretim kapasitesini genişletmesine ve ürün geliştirme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Fortune Business Insights™, küresel Seramik Pazarı’nda faaliyet gösteren tüm üreticilerin adlarını listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Blasch Precision Ceramics, Inc.
 • Kyocera Corp.
 • Rauschert GmbH
 • Corning Inc.
 • Materion Corporation
 • Murata Manufacturing Co. Ltd.
 • Momentive Performance Materials Inc.
 • Morgan Advanced Materials
 • McDanel Advanced Ceramic Technologies
 • CoorsTek
 • Imerys Ceramics
 • 3M
 • CeramTec
 • Applied Ceramics Inc.
 • Saint Gobain
 • Other key players

 

Özelleştirme İsteği: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/ceramics-market-101916

Seramik Pazarındaki önemli endüstri gelişmelerinden bazıları şunlardır:

Mayıs 2019 – Mannheim, Almanya’nın seramik plastik bileşenleri ve seramik yani Friatec GmbH satıcısı ve üreticileri, yeni kurulan bir yan kuruluşun yardımıyla gelişmiş seramik iş operasyonları için Almanya merkezli Avrupa merkezi Kyocera Fineceramic GmbH tarafından satın alındı. 2019 sonbaharında, bu operasyonlar Kyocera Fineceramics Solutions GmbH yan kuruluşuna taşınacak.

Mayıs 2019 – Ise Murata Manufacturing Co., Japonya’da bulunan Tsu City of Mie Prefecture’daki ikinci üretim binasının başarısını kutladı. Şirkete göre, bu tamamlama daha fazla üretim yeterliliği için çerçeveyi daha da oluşturacak ve gelecekte ürün geliştirme potansiyellerini geliştirecektir.