Yumurta Değiştiriciler Pazar Eğilimleri, Büyüme, Boyut, Segmentasyon, Gelecekteki Talepler, 2027’ye Bölgesel Tahmine Göre Gelir

Küresel yumurta değiştiriciler pazar  büyüklüğü, vegan diyetlerin artan benimsenmesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda şişmeye ayarlanmıştır, özellikle gelişmiş ekonomilerde Fortune Business Insights™” başlıklı raporunda öne çıkan başlıklar: “YumurtaDeğiştiriciler Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstri Analizi, Kaynağa Göre (Bitki, Hayvan), Türlere Göre (Soya Bazlı Ürünler, Aquafaba, Nişasta, Süt Proteinleri, Alg Unu), Uygulamaya Göre (Fırın, Şekerleme, Pansuman ve Spreadler, Süt Ürünleri)ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026“. Veganlık dünya çapında yükselişte, ünlüler ve sıradan insanlar aktif olarak hayvan eti bazlı olmayan diyetleri takip ediyor. Örneğin Vegan Topluluğu’na göre, Birleşik Krallık’ta 2018’de 600.000 vegan vardı ve bu 2016’da 150.000’den yükseldi. Dahası, Vegan Topluluğu da etsiz gıda satışlarının 2018’de 740 milyon sterlin olduğunu tahmin etti. ABD’de Ipsos Retail Performance tarafından yapılan bir anket, son on beş yılda vegan sayısının 9,6 milyon arttığını ve bunun ülke nüfusunun yaklaşık% 3’üne tekabül ettiğini ortaya koydu. Gelişen gıda tüketim eğilimleri, yumurta değiştiriciler gibi bitki bazlı alternatifler geliştiren şirketler için çeşitli fırsatlar yaratmıştır. Bu tür temiz etiket tekliflerinin sunulması, bu nedenle bu pazarın büyümesine fayda sağlar.

Yumurta Değiştiriciler Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Ingredion A.Ş.
  • Tate ve Lyle PLC
  • Corbion N.V.
  • Archer Daniels Midland Şirketi
  • Can
  • Puratos Şirketi
  • Arla Gıda
  • Glanbia Plc
  • Kerry Grubu

Tam Rapora Gözat:

www.fortunebusinessinsights.com/egg-replacers-market-102451

COVID-19 salgını, kilitlenmeler, sosyal mesafe, ticaret kısıtlamaları ve tedarik zinciri kesintilerinin üretim ve satış faaliyetlerini ciddi şekilde engellemesiyle gıda ve içecek endüstrisini derinden etkiledi. Örneğin, ani kilitlenme duyurusu, kısıtlamaların kaldırılmasından sonra tekrar faaliyete geçmekte zorlanan ve o zamandan beri topallayan birkaç gıda satış mağazasının ve perakende mağazasının kapatılmasına yol açtı. Bununla birlikte, gıda endüstrisindeki korkunç koşullara rağmen, yumurtasız mayonez gibi bitki bazlı gıdalara olan talep, bu gıdaların sunduğu çeşitli sağlık yararları nedeniyle pandeminin ortasında bile artmıştır.

Pazar Segmentasyonu:

Kaynağa dayanarak, pazar bitki ve hayvan olarak bölümlere ayrılmıştır. Türe göre, pazar kategorileri soya bazlı ürünler, aquafaba, nişasta, süt proteinleri ve alg unu içerir. Uygulama açısından, pazar fırın, şekerleme, pansuman ve spreadler ve süt ürünleri olarak gruplandırıldı. Coğrafya temelinde, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak ikiye ayrılmıştır.

Raporun Belirgin Özellikleri:

Rapor, genel sektör görünümüne elaboratif bir genel bakış ile birlikte mevcut ve yaklaşan pazar eğilimleri, sürücüler ve sınırlamaların benzersiz bir analizini içerir. Ayrıca, rapor piyasayı oluşturan çeşitli segmentler hakkında parçalı bir çalışma sunmaktadır. Buna ek olarak, rapor, kilit pazar oyuncularının profilleri ve önde gelen büyüme stratejileri hakkında bütünsel bir anlayışın yanı sıra pazarın ilerlemesini etkileyen bölgesel gelişmelerin kapsamlı bir değerlendirmesini sunmaktadır.

Örnek Kopya Yumurta Değiştiriciler Pazar Raporu İste

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/egg-replacers-market-102451

Sürüş Faktörü

Piyasadan Yana Çocuklarda Yumurta Alerjisinin Yaygın Olarak Görülmesi

Yumurta değiştiricilerin pazar büyümesi için önemli bir sürücü, çocuklarda yumurtaya bağlı alerjilerin görülme sıklığının yüksek olmasıdır ve bu da dünyadaki çocukların% 1 ila% 2’sini etkiler. New York Mount Sinai Tıp Fakültesi tarafından yapılan araştırmaya göre, yumurta erken çocukluk beslenmesinde en önemli alerjenlerden biridir ve alerjisi çocuğun yaşam kalitesini etkileyebilir. Ayrıca, birçok çocuk ergenliğe ulaşana kadar alerjilerinden doğal olarak kurtulamaz. Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden araştırmacılar tarafından yapılan bir çalışma, çocukların yumurta alerjilerini büyütmelerinin 16 yaşına kadar sürebileceğini ortaya koydu.

Bu tür çocuklarda ve yetişkinlerde yumurta alımının eksikliğini telafi etmek için, yumurta değiştiriciler verimli bir alternatif olarak ortaya çıkmış ve kükreyen popülerlik toplamıştır. Örneğin, pişmiş elmalardan elde edilen dörtte bir bardak elma püresi, çoğu tarifte bir yumurtanın yerini alabilir. Ayrıca, bu alternatifler unlu mamul yapımında da giderek daha fazla kullanılmaktadır. Örneğin kek yapımında, nihai ürünü yoğun ve ıslak hale getirmek için yumurta yerine muz püresi kullanılır.

Bölgesel İçgörüler

Kuzey Amerika, Giderek Genişleyen Vejetaryen Nüfusla Enerjik Olacak

Kuzey Amerika’nın, ABD ve Kanada’da vejetaryen diyetlerin sürekli olarak benimsenmesi nedeniyle önümüzdeki on yıl içinde yumurta değiştiricilerin pazar payına hakim olması bekleniyor. Diyabet ve obezite gibi yaşam tarzı hastalıklarının yaygınlığının artması, tüketicileri yoğun bitki bazlı diyetleri takip etmeye de itmektedir.

Avrupa’da, veganlığın gelişen eğiliminin yumurta değiştiricilere olan talebi artıracağı tahmin ediliyor. Buna ek olarak, paketlenmiş gıdaların besin içeriğine giderek artan bir odaklanma da pazarın bölgedeki büyümesini desteklemelidir.

Öte yandan Asya Pasifik’teki pazar, yumurta alerjilerinin yaygınlığının artması ve unlu mamullerde bitki maddelerinin kullanımının genişlemesi ile hareket ediyor.

Rekabetçi Manzara

Pazara Yeni Boyutlar Açacak Startup’ların Artan Varlığı

Bu pazarı yöneten rekabet dinamikleri, girişimleringirmesiyle değiştirilmektedir. Bu varlıklar, bitki bazlı gıdalara yönelik genişleyen talebi karşılamak için yaratıcı yumurta değiştiriciler geliştiriyorlar. Buna karşılık, Ingredion ve Glanbia gibi büyük gıda şirketleri, pazar konumlarını güçlendirmek için inovasyon yatırımlarını artırıyor ve RandD’lerini geliştiriyorlar.

Endüstri Gelişimi:

  • Ekim 2019: İsrailli bir girişimolan Zero Egg, gerçek bir yumurta gibi görünen, tadına bakan ve işlev gösteren bitki bazlı bir yumurta değişiminin yaratılışını duyurdu. Çok amaçlı yumurta değiştirici soslarda, makarnalarda, unlu mamullerde ve  omletlerdeetkili bir şekildekullanılabilir.

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/egg-replacers-market-102451

 

Previous post Samimi İçecek Pazar Büyüklüğü, Gelir, En Son Trendler, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2027
Next post Kuzey Amerika ve Avrupa Biyoplastik Pazar Büyümesi,, Genel Bakış ve 2028 Yılına Göre Tahmin