Fortune Business Insights, “Kimchi Pazar Büyüklüğü, Hisse ve Sektör Analizi, Türüne Göre (Baechu Kimchi, Kkakdugi, Nabak, Yeolmu Kimchi, Baek), Dağıtım Kanalına Göre (Süpermarketler/ Hipermarketler, Departman mağazaları, Çevrimiçi perakende, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2021-2028” başlıklı bir raporda, vegan ürünlere artan talebin tahmin döneminde kimchi pazarının büyümesini artırmasının beklendiğini belirtiyor. Hayvan refahı konusunda artan farkındalığın önümüzdeki yıllarda pazarın hızla genişlemesini sağlaması muhtemeldir.

COVID-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin sektörler genelindeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki getirdiğini anlıyoruz. Ancak, bu da geçecektir. Hükümetlerin ve birkaç şirketin artan desteği, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Mücadele eden ve bazıları gelişen bazı endüstriler var. Genel olarak, hemen hemen her sektörün salgından etkilenmesi bekleniyor.

Tam Rapora Gözat:

www.fortunebusinessinsights.com/kimchi-market-102464

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin sürdürülebilir ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba sarf ediyoruz. Deneyim ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için size endüstriler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Kimchi pazarı şunları kaplar:

 • En son sektör trendleri
 • Oyuncular tarafından yürütülen dikkat çekici politikalar
 • Olağanüstü bölgesel Çalışma
 • Pazardaki Ana Segmentler
 • Önemli trendler ve sürücüler
 • COVID-19 analizi

Sürüş Faktörü:

Büyümeyi Artırmak İçin Bitki Bazlı Diyetler Hakkında Artan Farkındalık

Et tüketimi ile ilgili yüksek risk, tüketicinin bitki bazlı diyete kaymasına neden olmuştur ve bu da pazarın büyümesini teşvik edebilir. Veganlığın artan popülaritesinin önümüzdeki yıllarda pazarın sağlıklı büyümesini desteklemesi bekleniyor. Kimchi, kolesterol seviyelerini kontrol altında tutmaya ve kardiyovasküler riskleri azaltmaya yardımcı olan selenyum ve allicin gibi bileşikler içerir. Kimchi fermente, az yağlı ve yüksek lifli bir sebze yemeğidir. Lahana, havuç, turp ve salatalık gibi sebzelerden yapılır. Bu sebzeler tuzlu bir lezzet vermek için baharatlarla birlikte tuz salamurası ile salamura edilir. Baechu, GgakdugiKimchi, YeolmumulKimchi, NabakKimchi ve Kkakdugi gibi çok sayıda kimchi çeşidi vardır. Egzotik tadı ve çeşitli kimchi seçeneklerinin önümüzdeki yıllarda talebini teşvik etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, lahana turşusu ve natto gibi diğer bitki bazlı fermente ikamelerin geniş mevcudiyetinin pazarın büyümesini engellemesi bekmektedir.

Örnek Kopya Kimchi Pazar Raporu İste

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/kimchi-market-102464

Baechu Kimchi Piyasaya Hakim Olacak

Baechu kimchi varyantı küresel pazarda en büyük paya sahip olması bekleniyor. Baechu kimchi, biber tozu, sarımsak ve balık sosu ile karıştırılır lahanadan oluşturur. Kkakdugi veya doğranmış turp kimchi diğerleri arasında en çok tercih edilen ikinci şeydir.

Dağıtım kanallarına dayanan süpermarket/ hipermarketler, toplu alımda cazip indirimler, satın alma kolaylığı ile birlikte kimchi için farklı raflar gibi teklifleri ve olanakları nedeniyle lider dağıtım platformudur. Online perakende sektörünün, kapı adım teslimat seçenekleriyle birleştiğinde cazip teklifleri nedeniyle popülerlik kazanması da bekleniyor.

Bölgesel Analiz:

Asya Pasifik’te Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Yüksek Üretim ve Kimchi Tüketimi

Asya Pasifik’in Çin ve Güney Kore’deki yüksek üretim nedeniyle tahmin döneminde katlanarak yükselmesi bekleniyor. Bu bölgelerdeki kimchi tüketim oranının yüksek olduğu pazar için yeni fırsatlar yaratabilir. Örneğin, 2018’de Japonya, yaklaşık 56 milyon ABD doları değerinde ithalatla en büyük kimchi ithalatçısıydı. Artan kimchi ithalatı, umami tadından ve garnitür olarak geniş tüketiminden kaynaklanmaktadır. Kuzey Amerika’nın kültürler arası yemek eğilimi nedeniyle tahmin döneminde hızlı bir büyüme yaşaması muhtemeldir. Amerika Birleşik Devletleri, 2018 yılında yaklaşık 9 milyon ABD doları değeri ile dünya çapında en büyük ikinci kimchi ithalatçısıdır. Tüketiciler arasında artan yenilikçi gıda talebi, bölgedeki pazarın gelişmesini teşvik edebilir.

Anahtar Geliştirme:

Kasım 2019: Nasoya% 100 glütensiz, sağlıklı ve daha uygun olan vegan kimchi’yi tanıttı.

Ekim 2019: Bottlebrush Ferments, bağışıklığı artıran ve salatalık, pak choi ve kişniş ile dolu yeni bir kimchi çeşidi başlattı.

Raporda Kimchi Pazarındaki Önemli Şirketler Listeler:

 • CJ CheilJedang A.Ş.
 • Cosmos Gıda A.Ş.
 • DASANG Şirketi
 • DONGWON FandB
 • Elaia Holding ltd. Şti.
 • MILKimchi A.Ş.
 • Pulmuone Ltd. Şti.
 • Sinto Gurme LLC.
 • Sunja’nın Oriental Foods A.Ş.
 • Tazaki Gıda Ltd

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/kimchi-market-102464