Küresel el dezenfektanı pazarı trendlerinin 2026 yılında 1,96 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde %6,2’lik bir CAGR sergileyerek ulaşacağı tahmin ediliyor. Dünya çapında temel dezenfektanlar için artan tercih, bu pazar için güçlü bir büyüme sürücüsü olarak ortaya çıkacaktır, Fortune Business Insights’ı numaralandırır™ son raporunda,“El Dezenfektanı Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Endüstri Analizi, Ürün Formuna Göre (Köpük, Jel ve Sıvı), Tür tabanlı ve -ücretsiz), Dağıtım Kanalı (Eczane Mağazaları, Süpermarketler / Hipermarketler, Çevrimiçi Perakende Kanalları ve Diğerleri), Son Kullanıcı (Okullar, Restoranlar, Hastaneler, Ev Amacı ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026“. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre, %60 ila %69 arasında içeriğe sahip el dezenfektanları, ücretsiz dezenfektanlara kıyasla her türlü mikrobun öldürülmesinde oldukça etkilidir. Buna ek olarak, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), bazlı dezenfektanların üstün mikrop öldürme kapasiteleri nedeniyle grip benzeri enfeksiyonların yayılmasıyla savaşabildiklerini tespit etti. Ayrıca, birçok şirketi Aloe Vera ve çay ile aşılanmış ürünler yaratmaya teşvik eden doğal içerik bazlı el dezenfektanlarına artan bir talep var. Sonuç olarak, bu pazar için yeni genişleme yolları açıldı.

COVID-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin sektörler genelindeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki getirdiğini anlıyoruz. Ancak, bu da geçecektir. Hükümetlerin ve birkaç şirketin artan desteği, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Mücadele eden ve bazıları gelişen bazı endüstriler var. Genel olarak, hemen hemen her sektörün salgından etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin sürdürülebilir ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba sarf ediyoruz. Deneyim ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için size endüstriler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/hand-sanitizer-market-102710

Raporda piyasa değerinin 2018 yılında 1,22 milyar ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra, rapor aşağıdakileri sağlar:

 • COVID-19 salgınının piyasaya etkisinin kapsamlı analizi;
 • Tüm olası pazar sürücülerinin, eğilimlerinin ve kısıtlamalarının dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi;
 • Farklı pazar segmentlerinin kapsamlı çalışması; ve
 • Pazarın geleceğini şekillendiren bölgesel dinamiklerin ve rekabetçi ortamın kapsamlı bir şekilde incelenmesi.

Pazar Fırsatı

Pazar Büyümesini Hızlandırmak İçin Koronavirüs Salgınının Hızla Yayılması

El dezenfektanı pazarının büyümesi, COVID-19’un dünya çapında benzeri görülmemiş yayılma hızıyla büyük bir destek aldı ve bu da küresel odağı temel hijyen ve sanitasyon uygulamalarına kaydırdı. El dezenfektanlarının bu tür uygulamaların güçlendirilmesinde merkezi bir rol oynadığına inanılmaktadır, çünkü COVID-19 enfeksiyonu ölümcüldür ve öncelikle insandan insana temas yoluyla yayıldığı bilinmektedir. Eller genellikle iki veya daha fazla kişi arasındaki ilk temas noktası olduğundan, el hijyeni bu enfeksiyonla mücadelede hayati bir araç haline gelmiştir. El dezenfektanlarının mevcut senaryodaki önemi, koronavirüse karşı etkili tedavi seçeneklerinin ve aşının bulunmamasıyla daha da artmaktadır. Sonuç olarak, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), özellikle ön cephe sağlık çalışanları için tabanlı el temizleyicilerinin kullanımını şiddetle teşvik etmektedir. Ellerin 20 saniye boyunca su ve sabun kullanılarak sık sık yıkanmasının etkili olduğu tespit edilmiş olsa da, her zaman mevcut olmayabilir ve bu gibi durumlarda el dezenfektanları verimli bir alternatif olarak işlev görebilirsiniz.

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika Pazarda Komuta Pozisyonuna Sahip Olacak; Avrupa Hatırı Sayılır Bir Oranda Büyüyecek

2018 yılında 464,51 milyon ABD doları pazar büyüklüğü ile Kuzey Amerika, önümüzdeki yıllarda el dezenfektanı pazar payını domine etmek için iyi bir konuma sahiptir. Şu anda COVID-19 salgınından beslenen kişisel hijyen konusunda halk arasında artan farkındalık, 2020’de pazarı yönlendirecek. Dahası, ABD şu anda dünyadaki en yüksek COVID-19 vaka ve ölüm sayısına sahiptir ve bu da standart kişisel hijyen uygulamalarını takip ediş ihtiyacını artırmıştır.

Avrupa’da koronavirüs salgını kıtayı kasıp kavurdu ve bölgede el dezenfektanlarına muazzam talep oluşturdu. Asya-Pasifik pazarının, Hindistan ve Çin’deki gelişmiş cilt ve diğer kişisel bakım ürünlerine artan talep nedeniyle en hızlı büyümeyi sergilemesi bekleniyor. Ayrıca, Hindistan’daki yerel yönetimler tarafından okul düzeyinde hijyen bilincinin geliştirilmesi için başlatılan programlar, uzun vadede bu pazar için iyi olacaktır.

Rekabetçi Manzara

COVID-19 Için Hedeflenen Ürünleri Piyasaya Sürmek İçin Kilit Oyuncular

El dezenfektanlarına olan talep, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak son birkaç ay içinde astronomik bir artış yaşadı. Bu, Hızlı Tüketim Malları (FMCG) şirketlerini salgının yayılmasıyla mücadele etmek ve aynı zamanda DSÖ yönergelerine uymak için özel hijyen ürünleri geliştirmeye teşvik etti.

Satın almadan önce sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/hand-sanitizer-market-102710

Sektördeki Gelişmeler:

 • Nisan 2020: Zydus’un sahibi olduğu talk markası Nycil, koronavirüs salgını sırasında el temizleyicilere olan talebin tavan yapması için kendi el dezenfektanı ürününü tanıtarak el dezenfektanı işine girdi. Şirketin odak noktası tüm aile için mikrop koruması olmaya devam edecek ve ürün şirketin Heinz portföyünün genişletilmesi olacak.
 • Mart 2020: Himachal Pradesh merkezli CSIR-Himalaya Biyoresource Teknolojisi Enstitüsü (CSIR-IHBT), aktif çay malzemeleri ve doğal tatlardan oluşan yeni bir el dezenfektanı tasarladı. En önemlisi, ürün herhangi bir sentetik kimyasal içermez ve WHO yönergelerine göre geliştirilmiştir.

El Dezenfektanı Pazar Raporunda Profillenen Şirketlerin Listesi:

 • SC Johnson & son, Inc. (ABD)
 • En İyi Dezenfektan A.Ş. (ABD)
 • Bacardi Limited (Bermuda)
 • Himalaya Global Holdings Ltd. (Hindistan)
 • Gojo Sanayi A.Ş. (ABD)
 • Proctor & Gamble (ABD)
 • CVS Sağlık (ABD)
 • Unilever Plc. (İngiltere)
 • Henkel AG & Şirket (Almanya)
 • Reckitt Benckiser (İngiltere)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™, doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her ölçekten kuruluşun uygun kararlar vermesine yardımcı oluyor. Müşterilerimiz için yeni çözümler uyarlayarak, işletmelerinde farklı çeşitli zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyette oldukları pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune İş İçgörüleri™ Pvt. Ltd.

308, Yüce Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Bizi Sosyal Medya Kanalları üzerinden bağlayın:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/fortune-business-insights

Facebook: www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

Twitter: twitter.com/FBInsightPvtLtd