Küresel kostik soda piyasa fiyatı, su arıtma kimyasalı olarak artan kullanımından dolayı ivme kazanacak şekilde ayarlanmıştır. Su ve karbondioksiti emebilir ve pH seviyesini yükseltebilir. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “Kostik Soda Pazar Büyüklüğü, Pay &COVID-19 Etki Analizi, Uygulamaya Göre (Organikler, Alümina, Sabunlar, Su Arıtma, Gıda, İnorganikler, Kağıt ve Hamur, ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Rapor ayrıca, pazar büyüklüğünün 2019’da 44.959.2 milyon ABD Doları olduğunu ve 2027 yılına kadar 55.557.7 milyon ABD Dolarına ulaşacağını ve tahmin döneminde %3.1’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/caustic-soda-market-104711

COVID-19 Pandemisi: Düşük Uçak ve Otomobil Üretimi Büyümeyi Engelleyecek

Kostik soda talebi, COVID-19 salgınının ortasında bir düşüş yaşadı. Dünya çapında kimyasal, kağıt hamuru ve kağıt ve su arıtma endüstrilerinde yaygın olarak kullanıldığından, iş gücü eksikliği ve sıkı karantina önlemleri kullanımlarını etkiledi. Ayrıca, uçak ve otomobil üretimindeki yavaşlama büyümeyi engelledi. Ayrıntılı araştırma raporlarımız, uygun yatırım alanını seçmek için sektör hakkında eksiksiz bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Bu Rapor Neleri İçeriyor?

Bu rapor, malzeme kullanımındaki değişiklik, yeni ürün lansmanları ve teknolojik gelişmelerle ilgili derinlemesine bilgiler içerir. Fırsatlar, zorluklar, itici güçler, engeller ve dinamikler gibi çeşitli faktörlere dayalı pazar dinamikleri sağlar. Aynı zamanda, pazar payı, dağıtım ve büyüklükle ilgili olarak arz tarafındaki katılımcılardan eksiksiz bir fikir verecektir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Yapı ve İnşaat Sektöründen Artan Talep

Uluslararası Alüminyum Enstitüsü, 2019 yılında toplam alümina üretiminin 131.910 bin mt olduğunu açıkladı. Sodyum hidroksit, alümina üretimi için önemli bir bileşen olarak kabul edilir. Bu nedenle, esas olarak konteynerler ve paketleme, nakliye ve inşaat ve inşaat endüstrileri tarafından talep edilmektedir. Ayrıca, yakıt ekonomisini artırma yetenekleri nedeniyle hibrit otomobillerin kullanımı önümüzdeki yıllarda artacaktır. Metal ayrıca araçların ağırlığını da azaltabilir. Bu faktörler, yakın gelecekte kostik soda pazarının büyümesini hızlandıracak. Bununla birlikte, kostik soda oldukça aşındırıcıdır ve gözlerde ciddi hasara neden olabilir. Büyümeyi engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Desteklemek İçin Artan Devlet Sübvansiyonları

Asya Pasifik, 2019 yılında coğrafi olarak 25.280,17 milyon ABD Doları gelir elde etti. Bölge, artan tüketici harcamaları, faiz oranları, inşaat faaliyetleri ve devlet sübvansiyonları nedeniyle önümüzdeki yıllarda pazara liderlik edecek. 2019’da Avrupa ve Kuzey Amerika, küresel pazarın %25’inden fazlasını tedarik etti. ABD’de önde gelen üreticiler, diyafram veya cıva hücre prosesinden membran teknolojisine hızla yönelmeye başladılar.

Segment-

Organikler Segmenti Seramik ve Boyalarda Kullanımın Stokladığı Ön Sırada Kalacak

Uygulamaya göre, organikler segmenti 2019’da en büyük kostik soda pazar payını oluşturdu. Bu büyüme, bu inorganik sodanın seramik, cam ve boya üretiminde artan kullanımına bağlanabilir. Ayrıca kozmetik ve yakıt pili üretiminde de kullanılmaktadır.

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Oyuncular Rekabette Avantaj Kazanmak İçin Satın Alma Stratejisine Odaklanıyor

Küresel pazar, yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet gösteren çok sayıda önde gelen şirketin mevcudiyeti ile parçalanmıştır. Çoğu, yerel firmaları satın alarak rekabet avantajı elde etmeye çalışıyor. Diğerlerinden bazıları, yüksek talebi karşılamak için sodyum hidroksit fiyatlarını artırıyor. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Mart 2020 : Brenntag, Suffolk Solutions, Inc.’in dağıtım işini satın aldı. Bu, eski şirketin Doğu ABD’deki konumunu güçlendirmesine ve tedarik zincirini güçlendirmesine yardımcı olacak.
 • Şubat 2020 : OxyChem, kostik soda fiyatını 40$/dst’ye yükseltti. Avrupa ve Çin’deki ekonomik yavaşlamalar, bu kimyasal bileşiğin fiyatı üzerinde muazzam bir baskıya neden oldu. Ayrıca birçok sektörden gelen talebi artırmıştır.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm ünlü kostik soda üreticilerinin listesi:

 • Olin Corporation (Clayton, Missouri, United States)
 • Tata Chemicals Limited (India)
 • Aditya Birla Chemicals (India) Limited (India)
 • Gujarat Alkalies and Chemical Limited (India)
 • Occidental Petroleum Corporation (OXY) (Houston, Texas, United States)
 • Formosa Plastics Corporation (Taiwan)
 • PPG Industries (Pittsburgh, Pennsylvania, United States)
 • Xinjiang Zhongtai Chemical Co., Ltd. (China)
 • Hanwha Chemical (South Korea)
 • Brenntag North America, Inc. (North America)

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/caustic-soda-market-104711

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

Facebook: www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

Twitter: twitter.com/FBInsightPvtLtd?s=20

LinkedIn: www.linkedin.com/company/fortune-business-insights/