Küresel yiyecek ve içecek ambalajı pazar büyüklüğünün, 2020 ve 2027 arasında %4,9’luk bir CAGR sergilerken 2027’de 627,27 milyar ABD dolarına ulaşarak üstel bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu büyüme, verimli ulaşım hizmetleri sağlamaya artan odaklanmaya ve artan benimsemeye bağlanabilir. küresel olarak yiyecek ve içecek ambalaj malzemelerinin üretiminde gelişmiş çözümler. Fortune Business Insights başlıklı son raporunda,“Yiyecek ve İçecek Ambalajı Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Malzemeye Göre (Gıda Ambalaj Malzemeleri [Cam, Metal, Kağıt ve Karton, Ahşap ve Plastikler {Polipropilen, Polietilen, PET}] ve İçecek Ambalaj Malzemeleri [Plastik, Cam Metal] ), Türe Göre (Gıda Paketleme [Rijit, Semi-Rijit ve Esnek] ve İçecek Paketleme [Can, Bottle & Jars, Pouch, Carton]), Uygulamaya Göre ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.”, pazarın durduğunu gözlemliyor . 2019’da 433,27 milyar ABD doları.

Pazar Büyümesini Hızlandırmak için COVID-19 Ortasında Paketlenmiş Gıda Ürünlerine Yüksek Talep

Sokağa çıkma yasağı, endüstriyel faaliyetlerin durdurulması ve insanların evlerine kapanması nedeniyle çeşitli endüstrilerin satış gelirlerinde önemli düşüşlere yol açtı. Ancak hastalığa yakalanma korkusu, şirketler tarafından sağlanan verimli ambalajlarla desteklenen, güvenli olduğu düşünülen paketlenmiş gıda ürünlerinde bir artışa neden oldu. Bunun, tahmin döneminde yeni koronavirüsün ortasında pazarın büyümesi için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

 

Örnek PDF Broşürünü Alın @ www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-packaging-market-101941

Hatalı paketleme nedeniyle gıdanın dış güçler nedeniyle bozulduğu birkaç durum vardır. Bu nedenle, gıda ürünlerinin güvenliğini ve daha uzun raf ömrünü sağlamak için, verimli yiyecek ve içecek paketleme çözümlerinin elden çıkarılması hayati önem taşımaktadır.

Rapor Ne Sağlar?

Küresel yiyecek ve içecek ambalajı pazarı raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel bir analizini sağlar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve onların ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejiler benimsemelerini içerir. Ayrıca araştırma analisti, 2020 ve 2027 yılları arasında pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için Porter’ın Beş Kuvvet analizi gibi çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

 

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Verimli Ulaşıma Artan Odaklanma

Hatalı paketleme ve nakliye hizmetleri nedeniyle şirketlerin maruz kaldığı önemli kayıplar, üreticileri Torbalı Kutu (BIB), katlanır kutular, PTZ paketleme (postaya hazır kutular) ve diğerleri gibi yenilikçi paketleme çözümlerini benimsemeye itiyor. Müşteri memnuniyetini sağlamak için gıda ürünlerinin güvenli ve güvenilir teslimatı, üreticileri, ürünlerin etkin yiyecek ve içecek ambalajlarını sağlamak için güvenli nakliye hizmetlerini benimsemeye itiyor. Ayrıca, ambalaj malzemelerinin üretiminde gelişmiş çözümlerin artan oranda benimsenmesinin, çevre üzerindeki zararlı etkileri azaltmak için yeniden kullanılabilen sürdürülebilir ambalaj malzemelerinin benimsenmesini artırması bekleniyor. Bu faktörlerin, tahmin süresi boyunca küresel yiyecek ve içecek ambalaj pazarının büyümesine katkıda bulunması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Sorgulama @ www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-packaging-market-101941

BÖLÜMLEME

Gıda ve Ambalaj Segmenti En Yüksek Pazar Payına Sahip Olacak

Uygulamaya dayalı olarak, gıda ve ambalaj segmentinin, oyunculara küresel olarak yenilikçi gıda ve ambalaj çözümleri geliştirmeleri için kazançlı fırsatlar sunan fırıncılık ve şekerleme ürünlerine yönelik artan talebin desteklediği gelir açısından en yüksek pazar payına sahip olması bekleniyor.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik Ön Planda Kalacak; Artan Harcanabilir Gelir Talebi Artırmak için

Tüm bölgeler arasında Asya-Pasifik pazarının önümüzdeki yıllarda küresel gıda ve içecek ambalaj pazarında en üst sıralarda yer alarak önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu büyüme, 2020 ve 2027 yılları arasında bölgedeki yenilikçi yiyecek ve içecek ambalaj çözümlerine olan talebi artırması muhtemel çalışan nüfus arasında yüksek harcanabilir gelirin bulunmasına bağlanabilir. Asya-Pasifik 2019’da 147,08 milyar ABD doları seviyesindeydi.

 

Kuzey Amerika’daki pazarın tahmin döneminde üstel bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu, bölgede sağlıklı paketlenmiş gıda tüketimine yönelik farkındalığın artması gibi faktörlere bağlanabilir.

REKABETÇİ PEYZAJ

Pazar Konumlarını Güçlendirmek için Kilit Oyuncular Arasında Ortaklık

Küresel yiyecek ve içecek ambalajı pazarı, konumlarını güçlendirmek için diğer oyuncularla ortaklık kurarak bir kaleyi korumaya çalışan kilit oyuncular tarafından konsolide edilmektedir. Diğer büyük şirketler ise önümüzdeki yıllarda küresel pazarın lehine olacak organik ve inorganik stratejiler benimseyerek rakiplerine karşı rekabet avantajı elde etmeye çalışıyorlar.

Sanayi Geliştirme:

 • Eylül 2020: Berry Global, %100 şeker kamışı bazlı HDPE şişeyi piyasaya sürmek için Bhoomi ile ortaklığını duyurdu. Berry’nin 12 onsluk HDPE şişesi çevre dostu avantajlar sunuyor ve Bonomi’nin standart PET şişesinin yerini alacak.

 

List of the Companies Profiled in the Global Market for Food & Beverage Packaging:

 • Mondi Group (UK)
 • Amcor PLC (Switzerland)
 • Berry Global, Inc. (U.S.)
 • Stora Enso (Finland)
 • Sonoco Products Company (U.S.)
 • Constantia Flexibles (Austria)
 • Plastipak Holdings, Inc. (U.S.)
 • Tetra Pak (Switzerland)
 • DS Smith (UK)
 • Exxon Mobil Corporation (U.S.)
 • Crown Holdings, Inc. (U.S.)
 • Ball Corporation (U.S.)
 • Other Key Players

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

 

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn Facebook Twitter