Küresel helikopter pazar payının , 2021 ile 2028 arasında %4,1’lik bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 69,20 milyar ABD dolarına ulaşarak üstel bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Helikopter Pazar Boyutu, Paylaşım & COVID-19 Etki Analizi, Türe Göre (Sivil & Ticari ve Askeri), Uygulamaya Göre (Acil Sağlık Hizmetleri (EMS), Kurumsal Hizmetler, Arama Kurtarma Operasyonu, Petrol ve Gaz, Savunma, İç Güvenlik, Diğerleri), Sisteme Göre (Uçak Gövdesi) , Motor, Aviyonik, İniş Takımı Sistemi), Ağırlığa Göre (Hafif, Orta Ağırlık ve Ağır), Satış Noktası (OEM ve Satış Sonrası) ve Bölgesel Tahmin, 2021-2028.” Rapor ayrıca, pazarın 2020’de 50,42 milyar ABD Doları seviyesinde olduğunu belirtiyor. Yakıt tasarrufu için tek motorlu çalışma modunun giderek daha fazla benimsenmesinin, tahmin döneminde ürünün talebini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, makinelerin üretiminde ileri teknolojilere yönelik artan talep, pazarın büyümesini sağlayacaktır.

 

İmalat ve Tedarik Zinciri Bozulması, Pazarın 2020’de %2,0’lik Daha Düşük Büyüme Göstermesine Yol Açtı

Pandemi, üretim ve tedarik zincirindeki önemli aksama nedeniyle piyasayı olumsuz etkiledi. Hastalığın yayılmasını kontrol altına almak için devlet kurumlarının açıkladığı sokağa çıkma yasakları birçok ülkenin ekonomilerini olumsuz etkiledi. Durdurulan endüstriyel faaliyetler ve azalan işgücü, 2020’de %2,0’lik daha düşük bir büyüme oranı sergileyerek piyasayı etkiledi. Bununla birlikte, proaktif hükümet önlemleri ve faaliyetlerin aşamalı olarak yeniden başlatılması, piyasanın yakın gelecekte pandemi öncesi seviyelere dönmesine yardımcı olacaktır. .

İSTEYİN NUMUNE PDF BROŞÜR   

 

Küresel Helikopter Pazarında Faaliyet Gösteren İlk 11 Şirket Listesi :

 • Airbus SAS (the Netherlands)
 • Bell Helicopter Textron (The U.S.)
 • The Boeing Company (The U.S.)
 • Leonardo SPA (Italy)
 • Lockheed Martin Corporation (The U.S.)
 • Russian Helicopters, JSC (Russia)
 • Kawasaki Heavy Industries, Ltd. (Japan)
 • M.D. Helicopters, Inc. (The U.S.)
 • Korea Aerospace Industries, Ltd. (South Korea)
 • Hindustan Aeronautics Limited (HAL) (India)
 • Robinson Helicopter Company (The U.S.)

 

Rapor Neleri İçeriyor?

Küresel piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ek olarak, rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere ilişkin görüşler sağlar. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve onların ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve 2021 ile 2028 arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak işbirlikleri için stratejileri benimsemelerini içerir. Ayrıca, araştırma analisti birkaç tane benimsemiştir. Tahmin süresi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için SWOT ve PESTEL analizi gibi araştırma metodolojileri.

 

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Artırmak için Tek Motorlu Çalışma Modunun Arttırılması

Havacılık ve uzay endüstrisi, ileri teknolojilerin benimsenmesiyle önemli bir evrime tanık oluyor. OEM’ler, daha iyi yakıt verimliliği ve azaltılmış gürültü özellikleri sağlayan makineler geliştirmeye odaklanıyor. Bu, uçan makinelerde tek motorlu çalışma moduna olan talebi artırdı. Bu mod, yakıt tasarrufu sağlarken ve hızla yükselirken, çift motorlu bir makinedeki motorlardan birinin kapatılmasına yardımcı olur. Ayrıca, bu tür makineler, dünya çapında benimsenmesini artıracak otomatik düzeltme gibi gelişmiş akıllı işlevlerle donatılmıştır.

Birkaç OEM, makinenin ağırlığını azaltmak için gelişmiş bileşenler geliştiriyor. Örneğin, yatay stabilizatörlerin ve kuyruk rotorunun ortadan kaldırılması, önemli ölçüde ağırlık azalmasına ve bakım maliyetlerinin düşmesine yardımcı olur. Bu nedenle, bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda küresel helikopter pazarının büyümesi için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

 

PAZAR SEGMENTASYONU:

Platforma dayalı olarak, pazar ticari ve askeri olarak ikiye ayrılır. Uygulama temelinde, pazar kurumsal hizmetler, arama ve kurtarma operasyonları, petrol ve gaz, savunma, iç güvenlik ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Ayrıca, sisteme dayalı olarak pazar, gövde, motor, aviyonik, iniş takımı sistemi ve kabin içi olarak ayrılmıştır. Satış noktasına göre, pazar OEM ve satış sonrası olarak bölümlere ayrılmıştır. Ağırlık bazında, pazar hafif, orta ağırlık ve ağır ağırlık olarak üçe ayrılır.

Ağırlığa dayalı olarak, orta ağırlık segmenti, 2020’de yaklaşık% 25,85’lik bir küresel helikopter pazar payına sahipti ve tahmin döneminde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ağır makinelere kıyasla gelişmiş yakıt verimliliği ve stabilite gibi avantajlar nedeniyle orta ağırlıktaki makinelerin artan tercihi, segmental büyümeyi artıracaktır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/helicopter-market-101685

 

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika – Bölgenin ön planda kalması ve pazardaki en yüksek pozisyonu tutması bekleniyor. Kuzey Amerika, 2020’de 19,89 milyar ABD doları seviyesindeydi. Bölgesel büyüme, Lockheed Martin Corporation, Boeing Company ve Bell Textron gibi büyük şirketlerin varlığına bağlanabilir. Ayrıca, savunma sektöründe güvenlik ve gözetim faaliyetleri için makinelerin artan şekilde benimsenmesi, tahmin döneminde pazarın büyümesini destekleyecektir.

Avrupa – Avrupa pazarının önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümesi bekleniyor. Bu, OEM’lerin 2021 ve 2028 yılları arasında bölgedeki savunma hizmetlerinden artan talebi karşılamak için gelişmiş makine bileşenleri geliştirmeye artan odaklanması gibi faktörlere atfedilebilir.

 

REKABETÇİ PEYZAJ

Pazar Oyuncuları, Endüstri Rekabetini Yoğunlaştırmak için Birleşme ve Satın Almalara Odaklanıyor

Küresel pazar, varlıklarını sürdürmek için çabalayan büyük şirketlerin varlığıyla pekiştirilmektedir. Bu şirketler, ürün portföylerini genişletmek ve rakipleri karşısında rekabet avantajı elde etmek için stratejik olarak diğer küçük şirketleri satın alıyor. Pazardaki diğer önemli oyuncular, tahmin dönemi boyunca ortaklıklar ve işbirliği gibi stratejiler benimseyerek bir kaleyi korumaya çalışıyorlar.

 

ANAHTAR SEKTÖR GELİŞTİRME:

Haziran 2021 – Lockheed Martin’in Hindistan Donanması’na üç çok amaçlı helikopterden ilkini sağlaması bekleniyor. Ayrıca ABD ve Hindistan, şirketin 24 adet MH-60 Romeo makinesini satın almayı içeren 169,2 milyon ABD Doları değerinde bir anlaşma imzaladı.

 

ARAŞTIRMA RAPORU DETAYLI ÖZETİ GÖZ ATIN:

www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/helicopter-market-101685

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter

 

BİLGİ KAYNAĞI:

www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/helicopter-market-101685