COVID-19 için küresel Sağlık Kişisel Koruyucu Ekipman (KKD) Pazarının, korona virüsü pandemisinin yaygın vakaları ve kişisel ve çevre güvenliğine verilen artan önem nedeniyle önümüzdeki yıllarda kayda değer bir büyüme göstermesi bekleniyor. Sağlık hizmetlerine yönelik KKD, eldivenler, yüz maskeleri, tulumlar, yüz siperleri ve diğerleri gibi ürünleri içerir. Hastayı ve tıp uzmanlarını enfekte olmaktan korumamıza yardımcı olurlar. Fortune Business Insights’ın yakın tarihli bir raporu, başlıklı,“COVID-19 için Sağlık Kişisel Koruyucu Ekipman (KKD) Pazarı, Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Sektör Analizi, Ürüne Göre (Göz ve Yüz Koruması {Güvenlik Gözlükleri, Koruyucu Gözlükler, Yüz Maskesi ve Yüz Kalkanı}, Koruyucu Giysiler {İzolasyon Önlükleri, Tulumlar , ve Diğerleri}, El Koruması/Koruyucu Eldivenler ve Solunum Koruması/N95 Solunum Cihazları) Uygulamaya Göre (Hastaneler, Klinikler ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027” , pazar büyüklüğünün 2019’da 4,66 milyar ABD doları olduğunu belirtiyor ve 2027’nin sonunda 25,66 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor . Tahmin dönemi 2020 ile 2027 arasında belirlendi ve pazar %11,8’lik bir CAGR sergileyecek.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/healthcare-personal-protective-equipment-ppe-market-103309

COVID-19 Etkisi

COVID-19’un önemli etkisi yıkıcıdır. Çoğu ülke bu salgınla savaşmak için geçici bir çare olarak sokağa çıkma yasağını benimserken, diğerleri aynı aşının araştırılması ve geliştirilmesine büyük yatırımlar yapıyor. Çoğu işletme geçici olarak durmuş veya evlerinin dört duvarı arasında faaliyet göstererek yetersiz gelir elde etmeye çalışıyor. En kısa zamanda bu salgının üstesinden gelmeyi ve sağlıklı yaşamlarımıza geri dönmeyi umuyoruz. Fortune Business Insights, koronavirüsün çeşitli pazarlar üzerindeki etkisine dayalı özel raporlar sunuyor. Bu raporlar, yatırımcıların önümüzdeki yıllarda önemli gelirler elde etme planlarını buna göre stratejilendirmelerine yardımcı olacaktır.

 Raporun Amaçları

Rapor, pazarın niteliksel ve niceliksel analizine ve ana büyüme yörüngelerine dayanmaktadır. Buna büyüme faktörleri, kısıtlamalar, yaklaşan fırsatlar ve engeller dahildir. Rapor ayrıca pazarın kritik segmentlerini vurgular ve önde gelen segmentin adlarını tahmini pazar rakamları ve atfedilen faktörlerle birlikte listeler. Ayrıca, önde gelen oyuncuların isimlerini ve pazarda hakimiyet kazanmak için benimsedikleri önemli stratejileri sağlar. Rapor hakkında daha fazla bilgi için şirketin web sitesine bakın.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Mevcut COVID-19 Salgını Büyümeyi Destekliyor

Sağlık sektörü, artan korona virüsü vakaları nedeniyle önemli bir patlama ile karşı karşıya. COVID-19 pandemisinin etkisi eldiven, maske, gözlük, yüz siperi ve diğerleri gibi sterilize edilmiş ürünlerin kullanımını teşvik ediyor. Bu, küresel kişisel koruyucu ekipman pazarının büyümesini destekleyen önemli bir faktör olarak duruyor. Ek olarak, sağlık sektöründe yapay zeka ve en son teknolojilerin ortaya çıkması da pazara ivme kazandırıyor. Ayrıca, kişisel hijyen ve güvenliğin artan önemi, önümüzdeki yıllarda pazarın genişlemesine yardımcı olacaktır.

Negatif tarafta, N95 maske, eldiven ve gözlük gibi KKD ürünlerinin uzun süreli kullanımının bir sonucu olarak deri döküntüleri, burun köprüleri ve diğerleri gibi yan etkiler pazarın büyümesine meydan okuyabilir. Bununla birlikte, çeşitli oyuncuların artan çabaları ve hükümetlerin korona virüsünün panzehirini bulmaya yönelik desteği, tahmin döneminde pazar için daha iyi büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

Segment:

Koruyucu Giyim Segmenti Artan Talebi Karşılayabilecek Hakimiyet Hesabı

Segmentasyon yan ürününe dayalı olarak, koruyucu giysi segmenti 2019’da %37,1 KKD pazar payı kazandı ve baskın çıktı. Bu, tulumların ayaklar, alt bacaklar, sırt ve kafa gibi en çok maruz kalan kısımlar da dahil olmak üzere tüm vücudu korumaya yardımcı olmasından kaynaklanmaktadır. Ek olarak, Gıda ve İlaç İdaresi ayrıca birkaç koruyucu giysinin cerrahi olmayan önlükler, cerrahi önlükler ve cerrahi izolasyon önlükleri olmak üzere üç bölüme sınıflandırılmasını da onayladı.

Bölgesel Analiz-

Güvenlik Ekipmanlarının Zorunlu Kullanımına İlişkin Sıkı Kurallara Atfedilen Kuzey Amerika Ortaya Çıkan Baskın Durum

Bölge bazında Kuzey Amerika, 2019 yılında 1,71 milyar ABD doları gelir elde etti ve sağlık hizmetleri pazarındaki en yüksek kişisel koruyucu ekipmanı (COVID-19) aldı. Bu bölgenin büyümesi, ABD ve Kanada hükümetleri tarafından katı bir şekilde dayatılan KKD ürünlerinin zorunlu kullanımından kaynaklanmaktadır. 02 Haziran 2020 itibariyle, yalnızca ABD’de tahmini 1.859.597 korona virüsü vakası doğrulandı. COVID-19 salgını, solunum cihazı ve maske ihtiyacını artırarak bölgesel pazar büyümesini hızlandırdı.

Öte yandan, Asya Pasifik’teki pazar, Çin, Japonya, Hindistan, Güney Kore ve diğerleri gibi ülkelerde artan korona virüsü vakaları nedeniyle tahmin döneminde en hızlı CAGR’yi kaydedecek. Ayrıca Çin, tulumlar, maskeler, eldivenler ve diğerleri gibi KKD’lerin lider üreticisidir.

Rekabetçi Peyzaj-

Pazarda Rekabet Avantajı Kazanmak İçin Stratejik İttifaklara Odaklanan Oyuncular

Küresel KKD pazarının oyuncularının çoğu, rekabetteki izlerini korumak için stratejik işbirliklerine giriyor. Şu anda Alpha ProTech, Honeywell, 3M, Du Pont ve Ansell gibi oyuncular %55 pay ile baskın oyuncular. Bu, bu şirketlerin coğrafi varlığından ve çeşitli portföylerinden kaynaklanmaktadır.

Sağlık Hizmetlerinde Kişisel Koruyucu Donanım Pazarında (COVID-19) Başlıca Sektör Gelişmeleri şunları içerir:

Mart 2020 – Honeywell, Honeywell Aerospace sahası adı verilen yeni üretim birimleri ekleyerek N95 yüz maskesi üretiminin genişletildiğini duyurdu. Bu yeni site, korona virüsüne karşı savaşmak için aylık olarak 20 milyon maske üretecek.

Mayıs 2020 – Amazon tarafından Hindistan’da e-ticaret platformunda “COVID-19 Malzeme Mağazası” adı verilen koronavirüs güvenliği ile ilgili ürünlerin satışı için yeni bir mağaza açıldı. Bu, bakım evleri, hastaneler, devlet kurumları, STK’lar ve diğerleri gibi kurumsal alıcıların GST faturalarıyla toplu miktarda COVID-19 koruma ürünü satın almalarına yardımcı olacaktır.

Sağlık Hizmetleri Pazarında Kişisel Koruyucu Donanımların (COVID-19) Kilit Oyuncularından bazıları şunlardır:

 • ANSELL LTD. (Avustralya)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Alpha ProTech (ABD)
 • 3 milyon (ABD)
 • DACH Schutzbekleidung GmbH & Co. KG (Almanya)
 • Supermax Corporation Berhad (Malezya)
 • Semperit AG Holding (Avusturya)
 • Lakeland, Inc (ABD)
 • Cofra Srl (ABD)
 • Uvex Grubu (Almanya)
 • Mallcom (Hindistan) Limited (Hindistan)
 • Bullard (ABD)
 • Udyogi Plastik Pvt. Ltd. (Hindistan)
 • Kazanan Medical Group Inc. (Çin)
 • IREMA İrlanda (İrlanda)
 • Japan Vilene Company, Ltd. (Japonya)
 • Suzhou Sanical Koruyucu Ürün Manufacturing Co., Ltd (Çin)
 • JIANGSU TEYIN İM. & TECRÜBE. CO., LTD (Çin)
 • Medline Industries, Inc. (ABD)
 • Kardinal Sağlık (ABD)
 • YTY Grubu (Malezya)
 • Medicom (Kanada)
 • İncelemeler ve Derecelendirmeler | HL Rubber Industries
 • Kossan Rubber Industries Bhd hakkında değerlendirmeler
 • JIANGSU JAYSUN ELDİVEN CO., LTD (Çin)
 • Bluesail Group Co Ltd (Çin)
 • JIANGSU CUREGUARD ELDİVEN CO., LTD (Çin)
 • Dasheng Sağlık Ürünleri İmalatı (Çin)
 • Zhanjiang Jiali Eldiven Ürünleri Ltd.Şti (Çin)
 • Rubbercare Koruma Ürünleri Sdn Bhd (Çin)
 • Diğer oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/healthcare-personal-protective-equipment-ppe-market-103309

Diğer İlgili Raporları Görüntüle:

stemfemmes.mn.co/posts/18676960

thegameoflife-de.mn.co/posts/18676954

network-759413.mn.co/posts/18676944

careero.mn.co/posts/18676937

faceblox.mn.co/posts/18676926

drujrake.mn.co/posts/18676903

artiiseoteam.tribe.so/post/cooling-fabrics-market-top-manufacturers-analysis-size-report-and-growth-fo–619f5bb89e6739a6ad094d50

blogbook.tribe.so/post/cooling-fabrics-market-global-revenue-top-companies-growth-forecast-to-2028–619f5b6ef7e36e1dce33bf12

fnetchat.com/read-blog/41104

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler üreterek, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimize bütünsel pazar istihbaratı kazandırmaktır. Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır. 

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

 

Ayrıca bizimle iletişime geçebilir/bizi takip edebilirsiniz:

www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

twitter.com/FBInsightPvtLtd?s=20

www.linkedin.com/company/fortune-business-insights/