Fortune Business Insights, “Enzim Pazar Büyüklüğü, Payı ve Türe Göre Küresel Eğilim (Selülazlar, Amilazlar, Proteazlar, Lipazlar, Diğer), Kaynağa Göre (Bakteriyel) başlıklı bir raporda, farmasötik ürünler olarak enzimlere yönelik artan talebin küresel enzim pazarını yönlendirdiğini söylüyor. , Mantar, Maya), Uygulamaya Göre (İlaç Endüstrileri, Teşhis Laboratuvarları, Gıda Endüstrileri, Kozmetik Endüstrileri, Diğerleri), Son Kullanıcıya Göre (İlaç Endüstrileri, Biyoteknoloji Şirketleri, Teşhis Klinikleri, Eğitim ve Araştırma Enstitüleri, Diğerleri) Ve 2026’ya Kadar Coğrafya Tahmini ” Hastalıkların teşhisinde enzim uygulamalarının artması, küresel enzim pazarının büyümesini destekleyen önemli bir faktördür.

Global Enzim Pazarının Örnek Bir Kopyasını İsteyin:www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/enzymes-market-100595

Küresel Enzim Pazarındaki kilit oyunculardan bazıları:

BASF
Codexis Inc.
Amano Enzim A.Ş.
DSM
Dupont De Nemours & Co.
ABF PLC’si
AB Enzimleri
Dyadic International Inc.
Gelişmiş Enzim Teknolojisi Ltd.
Affymetrix Inc.
Bbi Enzimler Ltd.
basf
Codexis Inc.
Nagase & Co. Ltd.
Yaşam Teknolojileri
Roche Holding Ag.
Sanofi S.A.
Articzymes’in İlk Ligaz Enziminin Lansmanı Büyümeye Yardımcı Olacak

Bir biyoteknoloji şirketi olan Biotec Pharmacon, bir yan kuruluş olan ArcticZymes aracılığıyla ilk ligaz enzimi T4 DNA ligazını piyasaya sürdü. T4 DNA ligazı çoğunlukla In Vitro Diagnostic (IVD) ve moleküler araştırmalara hizmet eden kitlerin ve ürünlerin geliştirilmesinde kullanılır. T4 DNA ligazının piyasaya sürülmesinin, katı ISO 13485 yönergeleri sayesinde enzimlerin özelliklerini desteklediği tahmin edilmektedir. Bu faktör, sırayla, küresel enzim pazarının büyümesine katkıda bulunacaktır. Ayrıca, insülini parçalayan enzimin piyasaya sürülmesinin de küresel enzim gelirine büyümeye katkıda bulunacağı tahmin edilmektedir. Örneğin, Creative Enzymes, yaşam bilimleri endüstrisinde çalışan araştırmacılar için insülin proteaz veya insülin olarak da adlandırılan insülini parçalayan enzimi piyasaya sürdü.

Hızlı satın al

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/100595

Selülozik ve Amilaz Bazlı Biyoyakıtlara Artan Talep Pazar Büyümesini Teşvik Edecek

Enzimlerin farmasötik ürünler olarak benimsenmesiyle birlikte selülozik ve amilaz bazlı biyoyakıtlara yönelik artan talebin, küresel enzim paylarını artırması beklenmektedir. Hastalık durumlarının teşhisinde enzimin artan uygulaması da küresel enzim büyümesine katkıda bulunan bir faktördür. Uluslararası Biyokimya Birliği’ne (IUB) göre enzimler oksidoredüktazlar, transferazlar, hidrolazlar, liyazlar, izomerazlar ve ligazlar olarak sınıflandırılır. Enzimler, gıda işleme endüstrisinde, boya endüstrisinde, ilaç endüstrilerinde ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, güçlü enzimlerin geliştirilmesi için pazardaki kilit oyuncular tarafından Ar-Ge faaliyetlerine artan yatırımların, küresel enzim büyümesini daha da artıracağı tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, enzimlerin pH, ısı ve diğerlerine karşı artan duyarlılığı nedeniyle üretime yapılan yüksek yatırımın, küresel enzim pazarının büyümesini kısıtlaması bekleniyor. Ayrıca, enzimlerdeki kontaminasyon sorunları da küresel enzim pazarının büyümesini engellemesi beklenen bir faktördür.

Önde Gelen Şirketlerin Varlığı Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Edecek

Coğrafi olarak, küresel enzim pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Kuzey Amerika’nın ve ardından Avrupa’nın, bölgedeki önemli biyofarmasötik şirketlerin varlığı nedeniyle tahmin döneminde küresel enzim pazarına hakim olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, güçlü özel enzimlerin geliştirilmesine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önemli oyuncuların artan yatırımlarının bölgedeki enzim büyümesini daha da artıracağı tahmin edilmektedir. Asya Pasifik’in Hindistan, Çin ve diğerleri gibi gelişmekte olan ülkelerde farmasötik endüstrisinde artan enzim uygulamaları nedeniyle tahmin süresi boyunca önemli bir oranda büyümesi tahmin edilmektedir.

Küresel enzim pazarında bulunan belli başlı şirketlerden bazıları BASF, Codexis Inc., Amano Enzyme Inc., DSM, Dupont De Nemours & Co., ABF PLC, AB Enzymes, Dyadic International Inc., Advanced Enzyme Technology Ltd. , Affymetrix Inc., Bbi Enzymes Ltd., Basf, Codexis Inc., Nagase & Co. Ltd., Life Technologies, Roche Holding Ag., Sanofi SA ve diğerleri.