Rapora göre, Otomotiv Finansmanı pazar büyüklüğünün 2021’de 245,62 milyar ABD dolarından, tahmin döneminde %6,5’lik bir CAGR’de 2028’de 385,42 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. 2020’de 248,10 milyar ABD doları seviyesindeydi. Küresel otomotiv finans piyasası, artan motor küçültme eğiliminden çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Turboşarjerlerin veya süperşarjerlerin montajı motor hacmini ve silindir sayısını azaltacaktır. Titreşimleri ve hızı etkiler, böylece aracın ses kalitesini arttırır. COVID-19 pandemisinin patlak vermesi, 2020 yılının ilk çeyreğinde otomotiv finans sektörünü ciddi şekilde etkiledi. Yıl, hafif ticari araç ve kamyonet satışlarının yüksek seyrettiği bir yıl oldu.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/automotive-finance-market-100122

Küresel pazarda faaliyet gösteren tanınmış otomotiv finans hizmeti sağlayıcılarının listesi:

Müttefik Mali
Amerika Bankası
Başkent Bir
Chase Oto Finansmanı
Daimler Finansal Hizmetler
Ford Motor Kredi Şirketi
GM Finans A.Ş.
Hitachi Başkenti
Toyota Finansal Hizmetler
Volkswagen Finansal Hizmetler

Fortune Business Insights™, Diğer Segmentinin 2020’de %24,1 Payı Elde Ettiğini Söyledi

Sağlayıcı türüne bağlı olarak, bu pazar bankalara, OEM’lere ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların dışında, diğerleri segmenti 2020 yılında otomotiv finansmanı pazar payı bazında %24,1 elde etmiştir. Amaç türüne göre kredi ve leasing olarak ikiye ayrılmaktadır. Araç tipine göre binek araçlar ve ticari araçlar olarak ikiye ayrılır. Bunlar arasında, özellikle gelişmekte olan ülkelerden gelen yüksek talep nedeniyle şu anda binek otomobil segmenti en büyük paya sahip.

Hızlı Satın Alma – Otomotiv Finansmanı Pazar Araştırma Raporu: www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/100122

Büyümeyi Artırmak için Mobil ve Web Tabanlı Platformların Artan Kullanımı

Şu anda bu pazarda ilgi çeken en yenilikçi teknolojilerden biri çevrimiçi kredi hizmetidir. Çeşitli web ve mobil tabanlı platformlar, insanların kredi hizmetlerine başvurmasına, diğer şirketlerle karşılaştırmasına ve kolay görüntülemesine yardımcı oluyor. Günümüzde finans şirketleri ısrarla gelişmekte olan ülkelere girmek için çabalıyorlar. Bu ülkelerde yaşayan insanlar kredi almak için genellikle finans şirketlerinden çok ulusal bankalara başvuruyor. Bununla birlikte, sektör birkaç tanınmış şirket içerdiğinden, yeni firmaların girişi çok zordur ve bu da yakın gelecekte otomotiv finans pazarının büyümesini engelleyebilir.

Küresel Otomotiv Finansmanı Pazar Segmentasyonu:

Sağlayıcı Türüne Göre:

Bankalar
OEM’ler
Diğerleri
Amaç Türüne Göre:

Borç
kiralama
Araç Durumuna Göre:

Yeni
Kullanılmış
Araç Türüne Göre:

Yolcu arabaları
Ticari Araç
Coğrafyaya Göre

Kuzey Amerika (ABD ve Kanada)
Avrupa (İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İskandinavya ve Avrupa’nın Geri Kalanı)
Asya Pasifik (Japonya, Çin, Hindistan, Avustralya, Güneydoğu Asya ve Asya Pasifik’in Geri Kalanı)
Latin Amerika (Brezilya, Meksika ve Latin Amerika’nın Geri Kalanı)
Orta Doğu ve Afrika (Güney Afrika, GCC ve Orta Doğu ve Afrika’nın Geri Kalanı)

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/automotive-finance-market-100122

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Fortune Business Insights™’ta müşterilerimiz için en kazançlı büyüme fırsatlarını vurgulamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, teknolojik ve pazarla ilgili değişiklikler arasında gezinmelerini kolaylaştıran öneriler sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz, kuruluşların gizli fırsatları belirlemelerine ve mevcut rekabet zorluklarını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Yüksek Karargah,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Otoyolu,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD :+1 424 253 0390
İngiltere : +44 2071 939123
APAC : +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]
Fortune Business Insights™
LinkedIn | heyecan | Bloglar