Küresel polipropilen ambalaj filmleri pazar boyutunun, uzun raf ömrü ve güvenliği nedeniyle gıda ve içecek endüstrisinde ürünün artan şekilde benimsenmesi nedeniyle katlanarak büyümesi bekleniyor. Ürünün Maliyet-Etkinliği ve yüksek malzeme kalitesi pazar büyümesini hızlandırabilir. Fortune Business Insights™ , ” Polipropilen Ambalaj Filmleri Pazarı, 2021-2028başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Polipropilen ambalaj filmleri, boru şeklindeki işlemden oluşturulan ambalaj malzemeleridir. Isı yalıtımı ve yumuşaklığı onu laminasyon için ideal kılar. Maliyet etkinliği, olağanüstü gücü, mükemmel doku kalitesi, basılabilirliği, boyutsal kararlılığı ve şeffaflığı, onu bir ambalaj malzemesi olarak ideal bir seçim haline getirir. Ürün mühürleme ve paketleme için artan uygulamaları nedeniyle sağlık ve yiyecek ve içecek endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Polipropilen ambalaj filmleri, sebze ve meyve paketlerinin tazeliğini ve kalitesini korumak için mühürlenmesinde kullanılır. Ayrıca, çevrimiçi market alışverişinin artan eğilimi, ürünün benimsenmesini hızlandırdı ve böylece öngörülebilir yıllarda pazar büyümesini hızlandırdı.

COVID-19’un Etkisi

Pazar Büyümesini Desteklemek için Gıda Paketleme Malzemesinin Artan Kabulü

Bu pazar, gıda ve sebzelerin ambalajlanmasında kullanılması nedeniyle COVID-19 pandemisinden olumlu etkilenmektedir. Polipropilen ambalaj filmleri, COVID-19 virüsüne karşı koruma sağlar ve gıda ve diğer malzemelerin kirlenmesini önler. Online alışveriş ve yemek teslimatına yönelik artan talep, bu pazarın büyümesini kolaylaştırdı. Gıda ürünlerini film ile paketlemek, enfeksiyon ve mikroplara karşı olağanüstü kalite tutma ve koruma sağlar. Ürün üreticileri, ürün için sağlık ve yiyecek ve içecek sektörlerinden önemli talep bildirmektedir. 

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/polypropylene-packaging-films-market-104231

segmentler

Türüne göre pazar, çift eksenli yönlendirilmiş polipropilen (BOPP) ve dökme polipropilen (CPP) olarak ayrılmıştır. Uygulama bazında, çanta ve poşetler, masa ve etiketler ve diğerleri olarak kategorize edilir. Son kullanıcıya göre yiyecek, içecek, sağlık, endüstriyel ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır. 

Raporun Önemli Noktaları

 • Bu rapor, önde gelen segmentlerin ve en son pazar trendlerinin bir analizini yapar.
 • COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisi ile itici ve kısıtlayıcı faktörler hakkında kapsamlı bir çalışma yürütmektedir.
 • Bu rapor, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncuları tarafından uygulanan stratejileri incelemektedir. 

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Beslemek için Gıda ve İçecek Sektörlerinde BOPP Malzemesinin Artan Kabulü

Çift eksenli yönlendirilmiş polipropilen (BOPP), raf çekiciliği ve görsel netliği nedeniyle yiyecek ve içecek sektöründe yaygın olarak kullanılan neme dayanıklı bir ambalaj malzemesidir. Malzeme, sunduğu baskıların netliği nedeniyle olağanüstü basılabilirlik sunar. Logolar, paketleme tarihleri, laminasyonlar, ürün bilgileri ve diğer faktörler malzeme üzerine kolaylıkla basılabilir. Son derece uygun maliyetlidir ve ürüne mükemmel sızdırmazlık özellikleri sunar. Et ürünlerinin, sebzelerin, meyvelerin ve diğer ürünlerin kalite ve tazeliğini korumak için mühürlenmesinde kullanılır. Polipropilen ambalaj malzemesi, ürüne son derece uzun bir raf ömrü sunarak tüketicilere mükemmel kalitede gıda ürünleri sunar. Çevrimiçi alışveriş siteleri, COVID-19 salgını sırasında önemli ölçüde gelişti. Polipropilen ambalaj filmleri, kaliteyi korumak ve enfeksiyonlara ve kontaminasyonlara karşı korumayı artırmak için bakkaliye ve et ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünün gıda ürünlerinin paketlenmesine yönelik güvenilirliğinin, polipropilen paketleme filmleri pazarının büyümesini sağlaması muhtemeldir.

Ancak, alüminyum folyoların ve polietilen malzemenin mevcudiyetinin pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Büyümeyi Artırmak İçin Sağlık Sektörlerinden Güçlü Talep

Asya Pasifik’in sağlık sektöründen gelen güçlü ürün talebi nedeniyle polipropilen ambalaj filmleri pazarına hakim olması bekleniyor. Bu bölgedeki nüfusun artan kişi başına geliri, uygun şekilde paketlenmiş sağlık takviyelerine olan talebi kolaylaştırmış ve böylece pazar büyümesini hızlandırmıştır.

Kuzey Amerika’da, yiyecek ve içecek endüstrisinde polipropilen ambalaj filmlerinin hızla benimsenmesi, pazar büyümesini destekleyebilir.

Avrupa’da poşet ve poşetlerdeki polipropilen ambalaj filmlerine yönelik güçlü talebin, ürün talebini artırması muhtemeldir. Almanya ve Birleşik Krallık, sırayla pazar büyümesini hızlandırabilecek ambalaj filmlerinin benimsenmesinde baskın ülkelerdir.

Rekabetçi Peyzaj

Önde Gelen Şirketler Ürün Portföyünü Geliştirmek İçin Üretim Hatlarını Genişletecek

Rekabet alanındaki önemli kuruluşlar, ürün portföylerini geliştirmek için üretim hatlarını genişletmeye odaklanıyor. Örneğin, Max Specialty Films Limited (MFSL), üretim kapasitesini 46.35 KTPA’dan 80.85 KTPA’ya yükseltmek için Haziran 2018’de Line 5 adlı beşinci BOPP polipropilen ambalaj filmi üretim hattını duyurdu. Üretim hattındaki bu genişleme, şirketin ürün portföyünü geliştirmesini sağlayacaktır. Ayrıca, kilit oyuncular, tüketici talebini karşılamak için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Coveris Ocak 2020’de gıda dışı, gıda ve evcil hayvan gıda ürünlerini paketlemek için yeni bir polipropilen ambalaj filmi kadrosunu duyurdu. Bu lansman, şirketin çeşitli polipropilen ambalaj filmlerine yönelik tüketici talebini karşılamasını sağlayacak.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/polypropylene-packaging-films-market-104231

Sanayi Geliştirme

 • Haziran 2020: Innovia, sera gazı emisyonlarını azaltmak için geri dönüştürülebilir bir BOPP film yelpazesi olan Encore’u duyurdu.

Polipropilen Ambalaj Filmleri Pazar Raporunda Profili Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • MITSUI CHEMICALS AMERICA INC.

 

 • Lyondell Basell Industries Holdings

 

 • Blueridge Films Inc.

 

 • Cosmo Films Ltd.

 

 • Polyplex Corporation Ltd.

 

 • TRINIFLEX

 

 • Jindal Poli Filmler

 

 • Profol Grubu

 

 • Manuli Streç kaplıca

 

 • polibak

 

 • panverta

İlgili Mesajlar:

imgur.com/gallery/y5QsPQd

kaalama.org/read-blog/65359

medium.com/@niteshvhaval1111/geogrid-market-a236ca62217b

sites.google.com/view/zdvfdgdfthjghnnh/home

github.com/niteshvhaval1010/njjd-vjnsd/issues/1#issue-1103397789

site-4440147-1816-2772.mystrikingly.com/blog/geogrid-market-prospects-in-global-by-2027-fortune-business-insights

rapichat.com/post/74883_geogrid-market-share-by-2027-fortune-business-insights-the-global-geogrid-market.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar