Küresel renkli lamine cam pazar büyüklüğünün tahmin döneminde büyümesi bekleniyor. Ürünün dayanıklı doğasına ilişkin artan farkındalık, üreticileri otomobillerinde renkli lamine cam kullanmaya teşvik ederek pazar büyümesini etkiler. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi ” Tinted Lamine Glass Market, 2021-2028başlıklı raporunda sunmaktadır.

Renkli Lamine cam, gövdeyi çatlaklardan koruyan iki veya daha fazla iki cam tabakası arasına sıkıştırılmış etilen-vinil asetat ve polivinil butiralden oluşan bir ara tabakadan oluşur. Renkli cam, araba camını parçalayarak koruyan ve böylece sürücü ve yolcu güvenliğini sağlayan temperli camdan yapıldığı için otomobil endüstrisinde kullanılmaktadır. AAA gibi üreticiler, Kasım 2019’da, sertliği ve hasarlara karşı dayanıklılığı nedeniyle temperli camı renkli lamine camla değiştirdiklerini duyurdu. Ayrıca, bir kaza sırasında sürücüleri ve yolcuları herhangi bir ölümcül darbeden korumak için otomobilin gövdesinde kullanılır. Bu nedenle, renkli lamine camın güvenlik özelliklerine ilişkin artan farkındalık, birçok otomobilde benimsenmesine yol açmaktadır ve bu da, sırayla, ürün talebini önemli ölçüde artırır. Ayrıca görsel çekiciliği nedeniyle otomobillerde camları kaplamak için de kullanılır. Bu nedenle, otomotiv sektöründe ürünün artan şekilde benimsenmesi, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırabilir.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/tinted-laminated-glass-market-104262

COVID-19’un Etkisi

Ürünün Satışını Reddetmek İçin Taşıma Faaliyetlerine Karşı Kısıtlamalar

COVID-19 enfeksiyonlarının sayısı arttıkça, hükümetler COVID-19 sırasında ulaşım faaliyetlerine çeşitli kısıtlamalar getirdi. Otomobillerin azalan üretim faaliyetleri, renkli lamine cam üretimini etkiledi. Bununla birlikte, aşıların ve tıbbi malzemelerin ithalat ve ihracatının pazar büyümesini desteklemesi muhtemeldir. Hükümetler, tesislerin yarı kapasitelerde ve yarı zamanlı vardiyalarda çalışmasına izin vererek otomotiv endüstrisine yardımcı olmak için aktif olarak katılıyor. 

segmentler

Uygulamaya göre, pazar inşaat, otomobil ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır. 

 

Raporun Önemli Noktaları

 • Bu rapor, son pazar eğilimlerini ve önde gelen pazar bölümlerini analiz eder.
 • COVID-19’un etkisinin ve itici ve kısıtlayıcı faktörlerin kapsamlı bir analizini yapar.
 • Raporda, pazarın önde gelen oyuncularının geliştirdiği stratejiler ve bölgesel gelişmeler inceleniyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Renkli Lamine Cam Pazarının Büyümesini Artırmak İçin Otomotiv Sektöründe Cam Uygulamalarının Artması

Renkli lamine cam, bir arabanın görsel çekiciliğini arttırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir kaza anında sürücüleri ve yolcuları korumak için kullanılan son derece şık ve kırılmaz camdır. Cam, hasara karşı sertliği nedeniyle araba ön camlarında ve camlarında kullanılır. Ayrıca inşaat sektöründe cam zeminler, güneş alanları, cam korkuluklar, giydirme cepheler, çatılar, cepheler ve çatı pencereleri yapımında kullanılmaktadır. Renkli lamine cam, binaların görsel çekiciliğini artırır ve zorlu çevresel hava koşullarına karşı güvenlik sağlar. Firmalar bu tür camların üretim kapasitelerini artırmayı hedefliyor. Örneğin, Gold Plus Cam Sanayi, lamine düz cam serisinin en büyük genişlemesini üstlendi. Nisan 2021’de kurulum kapasitesini 7.000.000 tona çıkaracak. 

Bununla birlikte, hükümetler, üreticileri belirtilen kalite gerekliliklerine uyan ürünler yaratmaya zorlayan katı yasalar koymuştur. Bu faktör muhtemelen pazarın büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa’da Pazar Büyümesini Artırmak için Otomotiv Sektörüne Yapılan Önemli Yatırımlar

Avrupa’nın otomotiv sektöründe artan yatırımlarla renkli lamine cam pazar payına hakim olması bekleniyor. Ürünün faydalarına ilişkin artan farkındalık, ürünün talebini artırıyor. Almanya, bölgenin otomotiv endüstrisinde önemli bir inovasyon merkezidir. Böylece, bu faktör pazar büyümesini artırabilir. 

Asya Pasifik’te, sosyo-ekonomik ortamın gelişimi, renkli lamine cam üretim faaliyetlerini artırabilir. Ayrıca, gelişmekte olan ülkelerde artan nüfus, ürünün benimsenmesini ve camın üretim faaliyetlerini artırabilir. 

Kuzey Amerika’da, enerji verimli ürünler geliştirmek için şirketler arasındaki güçlü rekabetin, renkli lamine cam talebini artırması muhtemeldir. Ayrıca, üretim tekniklerindeki teknolojik gelişmeler pazar büyümesini destekleyebilir. 

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/tinted-lamine-glass-market-104262

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Şirketler Akaryakıt Rekabetine Yönelik Son Pazar Trendlerini İnceleyecek

Piyasada faaliyet gösteren önde gelen şirketler, rekabetçi piyasayı besleyen stratejiler geliştirmek için piyasadaki en son trendleri inceliyor. Önde gelen şirketler, marka konumunu güçlendirebilecek gerekli stratejileri uygulayarak diğer rakiplerine göre önemli bir avantaj elde edebilir. Ayrıca, ileri teknolojilerin üretim tesislerine dahil edilmesi, ürün kalitesini iyileştirebilir ve zaman tüketimini azaltabilir. Bu strateji, şirketin hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olabilir. 

Sanayi Geliştirme

 • Aralık 2017: Xinyi Glass, bölge için düz cam yapmak üzere Kuzey Amerika’da yeni bir üretim üssü kurmak için büyük yatırımlar yaptı. Bu yeni üretim tesisi, şirketin satışlarını artırabilir ve pazar ayak izini genişletebilir.

Renkli Lamine Cam Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi

 • AGC Inc.

 

 • Merkez Cam Co, Ltd

 

 • Fuyao Cam Sanayi Grubu A.Ş.

 

 • Koruyucu Endüstriler

 

 • Aziz Gobain

 

 • Şişecam Group

 

 • Tayvan Cam Endüstrisi Kurumu

 

 • Vitro ve Xinyi Glass Holdings Limited

 

İlgili Mesajlar:

rapichat.com/post/74899_agriculture-films-market-boost-market-prospects-in-global-by-2026-fortune-busin.html

flipboard.com/@niteshvhaval/agriculture-films-market-hold-the-largest-market-share-by-2026-fortune-busines-ri07g0loy

tealfeed.com/agriculture-films-market-massive-industry-development-73z2a

vk.com/id648636721?w=wall648636721_277

hackmd.io/RbAKygNHRMG0Puw2OZ3omw

www.diigo.com/user/niteshvahaval/b/618652437

www.scoop.it/topic/blog-by-nitesh-vhaval/p/4129459901/2022/01/14/agriculture-films-market-size-share-growth-global-report-2026

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar