Küresel silikon kaplı kumaş pazarının, çeşitli sektörlerde yüksek oranda benimsenmesi nedeniyle katlanarak büyümesi bekleniyor. Silikon kaplı kumaşlar, ısı yalıtımına, contalara, kaynak sıçramalarına ve cüruflarına ve çıkarılabilir ped yalıtımına karşı koruma sağlamak için kullanılır ve bu da pazar büyümesini destekleyebilir. Fortune Business Insights™ , ” Silicone Coated Fabrics Market, 2021-2028başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Silikon kaplı kumaşlar sentetik ve doğal olarak üretilmiş malzemelerdir. Alev geciktirici, aşınmaya dayanıklı ve kimyasallara dayanıklıdır. Zorlu çevre koşullarına karşı mükemmel direnç sunar. Ayrıca inşaat, havacılık ve savunma, sanayi ve otomotiv sektörlerinde artan uygulamalarının ürün talebini artırması muhtemeldir. Silikon kaplı kumaşlar binaları, otomobilleri, uçakları ve makineleri kaynak sıçramasına ve cürufuna, contalara, çıkarılabilir ped yalıtımına ve ısı yalıtım bariyerlerine karşı korur. Bu nedenle, bu faktör öngörülebilir dönem için pazar büyümesini artırabilir. 

COVID-19’un Etkisi

Pazar Büyümesini Düşürmek İçin Üretim Faaliyetlerinin Durdurulması

Bu pazar, COVID-19 pazarında otomobil, inşaat ve endüstriyel bileşenlerin üretiminin durması nedeniyle olumsuz etkileniyor. COVID-19 hastalarındaki ani artış, üretim faaliyetlerinde sıkı hükümet kısıtlamalarına yol açtı. Hammadde kıtlığı ve imalat faaliyetlerindeki durmanın pazar büyümesini yavaşlatması muhtemeldir. Hindistan’da endişe verici şekilde artan vakaların bölgedeki piyasayı engellemesi muhtemel. Bununla birlikte, şirketler maliyetlerini karşılamak ve üretkenliklerini artırmak için yarı zamanlı vardiyalara uyum sağladılar ve çalışma kapasitesini düşürdüler.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/silicone-coated-fabrics-market-104239

segmentler

Türüne göre, pazar silikon kaplı polyester kumaş, silikon kaplı pamuklu kumaş, silikon kaplı cam kumaş, silikon kaplı fiberglas kumaş ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamalar temelinde havacılık, otomotiv, inşaat, endüstriyel ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, en üst segmentleri ve en son trendleri analiz eder. Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un küresel pazar üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor. Ayrıca bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncuları tarafından geliştirilen stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Havacılık ve Uzay Sektöründen Silikon Kaplı Kumaşlara Yönelik Güçlü Talep

Silikon kumaş, uzun raf ömrü, güvenilirlik, mükemmel performans ve tutarlılık sağlayan ince, güçlü ve esnek bir malzemedir. Zorlu iklim koşullarına karşı üstün direnci ve mükemmel çekme dayanımı nedeniyle uçak endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hava yastıkları, uçak yürüyüş yollarında kapama tertibatları ve uçakları olumsuz iklimlere karşı korumak için robot kılıfları olarak kullanılır. Ayrıca silikon kaplı kumaş izolasyon battaniye, ped, şilte ve örtülerde de kullanılmaktadır. Bu nedenle, havacılık sektöründe silikon kaplı kumaşların artan uygulamasının, önümüzdeki yıllarda silikon kaplı kumaş pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor.

Ancak, alüminize akrilik ve PTE malzemelerin mevcudiyetinin pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Büyümeyi Desteklemek için İnşaat Sektöründen Sağlıklı Ürün Talebi

Asya Pasifik’in inşaat endüstrisinden silikon kaplı kumaşlara olan güçlü talep nedeniyle silikon kaplı kumaş pazar payına hakim olması bekleniyor. Gelişmekte olan ekonomilerin altyapı gelişiminin pazar büyümesini artırması muhtemeldir. 

Kuzey Amerika’nın havacılık sektöründen polyester ve fiberglas kumaşa yönelik güçlü talebin, ürün talebini artırması muhtemeldir. ABD ve Kanada, bölgedeki silikon kaplı kumaşların başlıca tüketicileridir ve bu da pazar büyümesini hızlandıracaktır. 

Avrupa’da, otomotiv endüstrisinden silikon kaplı kumaşlara yönelik artan talebin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. 

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/silicone-coated-fabrics-market-104239

Rekabetçi Peyzaj

Marka İmaj Konumunu Geliştirmek için Tanınmış Oyuncular Tarafından Üretimde Teknolojik Gelişmeler

Önde gelen firmalar, daha kaliteli silikon kaplı kumaşlar üretmek için üretim tekniklerini geliştirmeye ağırlık veriyor. Üretim faaliyetlerinde ileri teknolojilerin benimsenmesi verimliliği artırır ve marka konumlandırmasını geliştirir. Ayrıca şirketler, pazar konumlarını geliştiren yeni ürünler piyasaya sürmek için diğer oyuncularla ortaklık kuruyor. Şirketler, silikon kaplı kumaşların direncini artırmak ve düzensiz iklimlere karşı direncini artırmak için araştırma ve geliştirmeye yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Bu strateji, işlerini geliştirecek ve yıllık gelirlerini artıracaktır. 

Silikon Kaplı Kumaş Pazar Raporunda Profili Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Orta Dağ Malzemeleri A.Ş.

 

 • COLMANT KAPLI KUMAŞLAR

 

 • Saint-Gobain Performans Plastikleri

 

 • Shree Firepack Safety Private Ltd

 

 • Elkem Silikonları

 

 • FİBERFLON

 

 • AUSTEF ÜRÜNLER PTY LTD

 

 • ElectroHeat İsveç AB

 

 • Mineral Seal Şirketi

 

 • Darshan Güvenlik Bölgesi

 

 • Andrew Roberts, Inc.

 

 • Suntex Kompozit Sanayi Ltd.

 

 • Om Endüstriyel Kumaşlar

 

 • taconic

 

 • Auburn Üretim, Inc.

 

İlgili Mesajlar:

flipboard.com/@niteshvhaval/geogrid-market-massive-industry-development-upcoming-trends-forecast-2019-2027-q1h06s9ay

tealfeed.com/geogrid-market-latest-trends-competitive-strategies-o7ti9

vk.com/id648636721?w=wall648636721_276

hackmd.io/kOcu-choSIW-gJ9qTm0dAA

www.diigo.com/user/niteshvahaval/b/618646815

www.scoop.it/topic/blog-by-nitesh-vhaval/p/4129460169/2022/01/14/geogrid-market-size-share-growth-global-report-2028

www.spoke.com/topics/geogrid-market-growth-in-top-countries-as-spain-italy-germany-and-france-and-forecast-2027-61e14c21f0b2a9c1fd068019

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar