Küresel asil gazlar pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 53,71 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %3,89’luk bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, “ Noble Gases Market, 2021-2028 ” başlıklı bir raporda, helyum için artan talebin tahmin döneminde pazar için kazançlı fırsatlar yaratacağını belirtiyor. Pazar büyüklüğü 2020 yılında 40,34 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Segmentasyon :

Türüne göre pazar helyum, neon, argon, kripton ve ksenon olarak sınıflandırılır. Argon gazının, metal üretim sürecinde koruyucu gaz olarak büyük ölçekli uygulama nedeniyle tahmin süresi boyunca en büyük soy gaz payına sahip olması bekleniyor. Neon gazının excimer lazer üretiminde kullanılması nedeniyle önemli bir pay alması bekleniyor.

Uygulamaya göre pazar, MRI ve tıbbi uygulamalar, elektronik, fiber optik, taşıyıcı ve kaldırma gazı, kriyojenik ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Kripton, aydınlatma, pencere yalıtımı, lazer ve diğer uygulamalara ayrılmıştır. Xenon son olarak görüntüleme ve aydınlatma, uydular, elektronik ve yarı iletkenler, medikal ve diğerleri olarak sınıflandırılır.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

 

Örnek bir PDF isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/noble-gas-market-105657

 

Sürüş faktörü:

Yükselen Çelik Üretimi, Soy Gaz Endüstrisine Yarar Sağlayacak

Covid-19’un ardından inşaat ve otomobil imalatı faaliyetlerindeki artışla birlikte çelik ve çelik ürünlerine olan talebin önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artması bekleniyor. Dünya Çelik Birliği’ne göre, küresel ham çelik üretimi, 2018’de 1.814 milyon tondan 2020’de 1.878 milyon tona, yıldan yıla yüzde 1.75 arttı. Argon, çeşitli çelik üretim süreçlerinde kullanılmaktadır. Sıvı çelik karışımını homojenize etmek ve karışımdan N2, H2 ve CO gibi istenmeyen gazları dağıtmak için yüksek basınçta püskürtülür. Kaynak ve vakum indüksiyon uygulamalarında, argon koruyucu gaz olarak büyük miktarlarda kullanılır. Magnezyum, krom, titanyum ve molibden gibi çelik üretiminde kullanılan birçok malzeme oksijen ve nitrojene duyarlıdır ve bunlara maruz kaldıklarında hızla oksit veya nitrür üretir. Sonuç olarak,

Bölgesel Görüşler :

Avrupa’da Büyümeyi Teşvik Etmek için Soy Gazlar için Ar-Ge’yi Artırma

Avrupa’nın asil gazların kullanımı konusunda daha fazla araştırma yapmak için önemli bir alan olması muhtemeldir. Örneğin, helyumun -271 C’nin altındaki sıcaklıklardaki aşırı akışkanlığı, onu Darmstadt, Almanya’daki S-DALINAC elektron lineer hızlandırıcı, Hamburg’daki Alman elektron synchrotron DESY ve CERN’deki LHC Büyük Hadron Depolama Halkası gibi parçacık hızlandırıcılar için iyi bir soğutucu yapar. Cenevre, İsviçre. Ayrıca, bölgenin MRI ve NMR cihazlarını soğutmak için helyum yaygın olarak kullanılmaktadır. Kirlilik ve sağlıksız yaşam gibi çeşitli faktörler nedeniyle kanser prevalansı arttıkça, bu makinelerin kullanımının artması ve bölgedeki helyum talebinin artması bekleniyor. Güney Amerika ülkelerinde yüksek saflıkta cevher madenlerinin bulunması, Latin Amerika’daki soy gaz pazarının büyümesini destekleyecektir.

Rekabet Ortamı :

Şirketler Konumlarını Güçlendirmek İçin Kapasite Genişletmeye Odaklanıyor

Havadan münferit gaz bileşenlerinin üretimi, büyük hava ayırma üniteleri ve yüksek düzeyde teknik uzmanlığın yanı sıra büyük, son teknoloji ürünü depolama üniteleri gerektirdiğinden, ilk on şirketin muhasebeleştirilmesiyle pazar büyük ölçüde konsolide edilmiştir. Pazarın yaklaşık %70’i için. Şu anda 78’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve 22 milyar USD’nin üzerinde satış gerçekleştiriyor. Eylül 2020’de işletme, Cryoconcept’te kontrol hissesi satın alarak aşırı kriyojenik konusundaki uzmanlığını güçlendirdi.

 

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/noble-gas-market-105657

 

Anahtar Geliştirme :

Mart 2021 : Hastanelere ve kaynak müteahhitlerine önemli bir endüstriyel gaz tedarikçisi olan Noble Gas Solutions, South Glenn Falls’taki yeni 6.000 fit karelik mağaza ve depolama kapasitesinin açılışını duyurdu. Şirket, Kuzey ABD’deki müşterilerine nitrojen, oksijen, argon ve karbondioksit tedarik edecek.

Rapor, Bu Pazardaki Kilit Şirketleri Listeliyor:

  • Air Liquide (Fransa)
  • Air Products, Inc. (ABD)
  • Linde Group plc (İrlanda)
  • Praxair Technology, Inc. (ABD)
  • Matheson Tri-Gas, Inc. (ABD)
  • Soy Gaz Çözümleri (ABD)
  • Cryoin Mühendisliği (Ukrayna)
  • BASF (Almanya)
  • Messer Grubu (Almanya)
  • Taiyo Nippon Sanso Şirketi (Japonya)

İlgili Haberleri Okuyun

bigkis.com/post/183963_beverage-packaging-market-analysis-analysis-strategy-value-and-forecast-by-2026.html

github.com/Rushab1995/Beverage-Packaging-Market-Strategy-Size-Outlook-Report-Global-and-Forecast-by-2026/issues/1

woorise.com/chemicalindustry2021/basic-giveaway-30

flipboard.com/@rushabadsule/beverage-packaging-market-share-size-outlook-forecast-by-2026-1jvbdbpby

www.deviantart.com/rushab1995/art/Beverage-Packaging-Market-Price-Size-903795299?ga_submit_new=10%3A1642154222

selfieoo.com/post/122261_beverage-packaging-market-demand-share-size-analysis-trends-opportunities-foreca.html

www.skreebee.com/post/122885_beverage-packaging-market-size-future-trends-growth-key-factors-demand-share-app.html

www.bhimchat.com/post/26338_beverage-packaging-market-growth-analysis-segmentation-size-share-trend-future-d.html

dashburst.com/madhuriheda/143

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar