Naylon 6,12 üretiminde DDDA’ya olan yüksek talep nedeniyle küresel dodekandioik asit pazar büyüklüğünün artması bekleniyor. Dodecanedioic’e artan yatırımların önümüzdeki yıllarda pazarı artırması bekleniyor.

Rapora göre, 1,12 dodekandioik asit, pazar talebini artıran çeşitli kimyasal ve fiziksel özelliklere sahiptir. Örneğin 1,12 dodekandioik asit dayanıklıdır, ısıya karşı yüksek toleransa sahiptir ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Böylece otomotiv endüstrisindeki uygulaması artıyor. Yukarıda bahsedilen bu özelliklerin pazar büyümesini teşvik etmesi beklenmektedir ve pazar büyümesini destekleyen diğer faktörlerle birlikte tartışılmıştır.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/1-12-dodecanedioic-acid-market-103770

 

segmentasyon-

Dodekanediyoik asit piyasası, türüne göre %98 Saflık ve %99 Saflık olarak sınıflandırılır. Uygulaması temelinde pazar, yapıştırıcı, kaplama, koku, aroma ve reçineye ayrılır. Coğrafi olarak, dodekandioik asit pazarı Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı-

Dodekandioik asit pazar raporu, pazar büyümesini yönlendiren çeşitli yönlerin kapsamlı bir analizini içerir. Rapor, tahmin için Porters Beş Kuvvet Analizinin kullanımını içeriyor ve aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya yaklaşımlara dayalı veri üçgenlemeyi içeren yenilikçi bir araştırma metodolojisini takip ediyor. Rapor, ülke, bölgesel ve küresel düzeylerde tanınmış paydaşlarla yapılan görüşmelerden toplanan bilgileri içerir. Rapor, 1,12 dodekandioik asit piyasası için mevcut duruma ve gelecekteki fırsatlara odaklanıyor. Rapor ayrıca, yeni ürün lansmanları, genişleme ve önemli pazar eğilimleri hakkında bilgiler dahil olmak üzere sektördeki son gelişmelere de odaklanıyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Naylon için Ar-Ge Yatırımları 1,12 Dodekandioik Asit Pazarını İyileştirecek

Dodekandioik asit pazarı, gelişmekte olan ülkelerdeki hızlı sanayileşme ve bunun çeşitli endüstrilerdeki artan uygulaması nedeniyle sarmal bir büyümeye tanık oluyor. Yüksek kaliteli naylon üretmek için yürütülen araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin pazar büyümesini güçlü bir şekilde teşvik etmesi bekleniyor. Boya ve kaplamada artan talep de pazar büyümesini hızlandırıyor. Yapıştırıcılar ve yağlayıcılar talepte bir artış yaşıyor, bu da dodekandioik asit pazarını canlandırıyor.

Bununla birlikte, dodekandioik asit piyasası oldukça rekabetçidir ve bu da artan hammadde maliyetleriyle daha da engellenmektedir. Bu faktörlerin pazar büyümesini kısıtlaması muhtemeldir.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/1-12-dodecanedioic-acid-market-103770

 

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik Pazar Büyümesine Öncülük Edecek

Asya Pasifik’teki gelişmekte olan ülkeler hızlı bir şekilde sanayileşmeye tanık oluyorlar. Otomotiv endüstrisi özellikle dodekandioik asidin fiziksel ve kimyasal özelliklerinden yararlanmaktadır. Bu nedenle, otomotiv endüstrisindeki yüksek dodekandioik asit uygulamasının Asya Pasifik’teki pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Kuzey Amerika, naylon üretiminde kumaş ve vidalara yönelik artan bir talep gözlemledi. Meksika’nın araç üretiminin merkezi olması, küresel lüks araç talebi ve üretimi nedeniyle talebi yönlendirdi. Bu nedenle, dodekandioik asit pazarının önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Orta Doğu ve Afrika’nın, üretimi için naylon içeren yüksek kalibreli termoplastik üretimi nedeniyle dodekandioik asit talebinde bir artış yaşaması bekleniyor. Avrupa’nın, biyo-yapıştırıcıların potansiyel büyümesinin desteklediği toz kaplamadaki artan gelişmeler nedeniyle büyüme yaşaması bekleniyor. Öte yandan, hükümet müdahalelerinin Latin Amerika’yı yavaş büyüme yönünde etkilemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Gelecekteki Pazar Büyümesinin Önünü Açacak Yeni Ürün Teklifi

Önümüzdeki yıllarda dodekandioik asit pazarı için güçlü bir pazar büyümesi bekleniyor. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yapılan yatırımların artması, pazar üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Örneğin, 3M, küresel olarak tıbbi yapıştırıcı talebini karşılamak için Ar-Ge faaliyetlerine büyük yatırımlar yapmaktadır. Pazardaki yeni ürün lansmanları ile 3M, pazardaki konumunu güçlendiriyor.

Sektörel Gelişmeler-

 • Nisan 2021: 3M, hassas cilde sahip kişiler için tıbbi cihazları geliştirmek üzere yeni bir silikon yapıştırıcı piyasaya sürdü. Yeni ürün lansmanı, şirketin yapıştırıcı portföyünü genişletmesine yardımcı oldu.
 • Nisan 2019: 3M, tıbbi cihaz yapıştırıcıları yelpazesini genişletmek için uzun süreli aşınan cerrahi transfer yapıştırıcılarını piyasaya sürdü. Lansman, şirketin pazardaki varlığını geliştirmesine yardımcı oldu.

1,12 Dodekandioik Asit Pazarında Tanınmış Oyuncuların Listesi:

 • BASF SE
 • öncü
 • Wego Kimyasal Grubu
 • yatırım
 • Ube Endüstrileri
 • Evonik Endüstriler
 • Verdezyne
 • Santa Cruz Biyoteknoloji
 • 3 milyon
 • Zibo Guangtong Kimya Grubu
 • BEYO Kimya
 • Cathay Endüstriyel Biyoteknoloji

İlgili Mesajlar:

Polimer Köpük Pazar Büyüklüğü

Polimer Köpük Pazar Payı

Polimer Köpük Pazar Büyümesi

Polimer Köpük Pazar Tahmini

Polimer Köpük Pazar Analizi

Polimer Köpük Pazar Fırsatları

Polimer Köpük Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları