Küresel meyve konsantresi pazarının, uygun ve sağlıklı gıda maddelerine yönelik sürekli artan talepten çekiş kazanması muhtemeldir. Taze meyveler için uygun ve uygun maliyetli bir alternatif olarak kabul edilir. Bunlar esas olarak alkollü içecekler, nektarlar, alkolsüz içecekler ve meyve suları yapmak için kullanılır. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi, “ Meyve Konsantresi Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Forma Göre (Sıvı Konsantresi, Toz Konsantresi, Diğerleri (püre)), Uygulamaya Göre (İçecekler, Fırın, Şekerleme, Süt Ürünleri) başlıklı yakın tarihli bir raporda yayınladı. , Yemek Servisi, Diğer İşlenmiş Gıdalar) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029” Rapor ayrıca, hızlı kentleşme, insanların artan harcanabilir geliri ve değişen yaşam tarzları nedeniyle meyve konsantrelerine olan talebin yakın gelecekte şaşırtıcı bir şekilde artacağını belirtiyor.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/fruit-concentrate-market-102268

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

COVID-19’un bu pazar üzerindeki kısa ve uzun vadeli etkisini görmek için buraya tıklayın.

Lütfen ziyaret edin:

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Pazar eğilimleri, büyüme faktörleri ve engeller nelerdir?
 • En yüksek geliri elde ederek hangi bölge hakim olacak?
 • En büyük paya sahip olarak hangi segmentin lider olması muhtemeldir?
 • Tüketici tercihinin değişmesiyle piyasa yakın gelecekte nasıl etkilenecek?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeye Yardımcı Olan Bebek Maması ve Hoşgörülü Unlu Mamüllerde Artan Kullanım

Meyve konsantrelerine olan talep, aroma maddeleri olarak lezzetli unlu mamüller ve bebek maması ürünlerindeki uygulamalarının artması nedeniyle hızla artıyor. Bunun dışında, etiketsiz ürünlere yönelik artan tüketici tercihi, üreticilerin koruyucu ve şekersiz meyve konsantrelerini piyasaya sürmesini daha da artırıyor. Bu ürünler, termal konsantrasyon olarak bilinen bir teknik kullanılarak üretilir. Taze meyve sularından su içeriğinin azaltılmasını ifade eder. Günümüzde meyve konsantresi işleme sistemlerindeki teknolojik gelişmeler sayesinde dokusal, duyusal ve besinsel özelliklerdeki değişiklikler en aza indirgenmektedir.

Ayrıca, önümüzdeki dönemde meyve konsantresi pazarının büyümesini artırması muhtemel olan doğal gıda maddelerini tüketme eğilimi vardır. Tüketiciler, kalp hastalıkları, diyabet ve obezite prevalansını artıracağından, gazlı içeceklerden elde edilen sebze ve meyve sularına yavaş yavaş yöneliyor. Bu nedenle endüstri devleri, temiz etiketli gıda ürünlerine yönelik acil talebi karşılamak için benzersiz ürünler ortaya çıkarmaya odaklanıyor. Ancak meyve konsantreleri fruktoz içerir ve bunun fazla tüketilmesi insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Büyümeyi engelleyebilir.

Segment-

Çeşitli Uygulamalarda Artan Uygulaması Sayesinde Sıvı Konsantre Segmenti Liderlik Edecek

Forma göre, piyasa toz konsantresi, sıvı konsantresi ve diğerleri (püre) olarak ayrılmıştır. Bunların dışında, sıvı konsantre segmentinin tahmin süresi boyunca en büyük meyve konsantresi pazar payına sahip olarak hakim olması muhtemeldir. Bu büyüme, geniş bir uygulama yelpazesinde kullanımına bağlanabilir. Bu konsantre, son uygulama için herhangi bir ürünle kolayca karışır. Böylece, bu ürüne olan talebi artıracaktır.

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Destekleyen Doğal Gıda Ürünlerine Yüksek Talep

Pazar coğrafi olarak Güney Amerika, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Asya Pasifik ve Avrupa’ya bölünmüştür. Bunların arasında, Kuzey Amerika’nın, doğal gıda ürünlerine olan yüksek talebin tetiklediği önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Ayrıca bu bölgede aseptik ambalaj ve geri dönüştürülebilir ambalajların kullanılması pazarın büyümesine katkı sağlıyor. Günümüzde şirketler, kitlelerin ihtiyaçlarını karşılamak için %100 doğal meyve konsantreleri sağlamak için en son teknolojileri kullanıyor. Öte yandan Avrupa, içecek endüstrisinin genişlemesiyle beslenen önemli bir büyüme yaşayacaktır. Bu bölgedeki insanların telaşlı yaşam tarzı, hareket halindeki içeceklere olan talebi artırıyor. Son olarak, Asya Pasifik’teki pazar, alkolsüz içeceklere olan yüksek talep nedeniyle istikrarlı bir şekilde büyüyecektir.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, Konumlarını Güçlendirmek için Ürün Lansmanlarına ve Satın Almalara Odaklanıyor

Pazar, şu anda pazarda yeni ürünler piyasaya sürmeyi hedefleyen birkaç üreticiden oluşmaktadır. Bazıları da rekabet avantajı elde etmek için birleşme ve satın alma stratejisini benimsiyor. Aşağıda, sektördeki önemli gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Nisan 2019 : Dohler Group, İspanya merkezli bitki, sebze, tatlı meyve konsantreleri, püreler ve meyve suları üreticisi Zumos Catalano Aragoneses SA’yı satın aldığını duyurdu. Şirket yetkililerine göre, bu işlem Dohler’in tüketicilere armut, elma ve çekirdekli meyveler segmentlerinde çok çeşitli bir portföy sağlamasına yardımcı olacak.
 • Nisan 2019 : Country Pure Foods, en yeni içmeye hazır, yüksek asitli, ortam meyve konsantrelerini ve meyve sularını tanıttı. Essential Pour adlı markalı hat altında pazarlanmaktadır ve esnek ve hafif Ecolean ambalajlarda mevcuttur.

Fortune Business Insights™ küresel pazarda faaliyet gösteren tüm şirketlerin isimlerini listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Capricon Gıda Ürünleri Hindistan Ltd.
 • Kerry Group Plc.
 • Coca Cola şirketi
 • SunOpta
 • AGRANA Grubu
 • Ingredion Inc.
 • Okyanus Grubu
 • Okçu Daniels Midland Şirketi
 • Dohler Grubu SE
 • Diğer önde gelen şirketler

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/fruit-concentrate-market-102268

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]