Küresel nanokristal pazar büyüklüğünün önemli bir hızla genişlemesi bekleniyor. Endüstriler arasında artan nanoselüloz talebinin pazarın büyümesini yönlendirmesi muhtemeldir ve Fortune Business Insights’ın “Nanokristal Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda yer almaktadır.

Nano-selüloz, sağlam, gerilebilir, sürdürülebilir ve uygun maliyetli geleceğin malzemesi olarak ortaya çıkmıştır. Tıp, elektronik, havacılık ve diğer uygulamalar küresel nanokristal endüstrisinde bölümlere ayrılmıştır. Nanoteknoloji ilaç dağıtım sistemlerinde nanokristallerin artan kullanımı nedeniyle, ilaç segmentinin nanokristal endüstrisinin uygulama segmentine hakim olması beklenmektedir.

COVID-19 Etkisi-

COVID-19 salgınının nanokristal endüstrisi üzerinde önemli bir etkisi oldu. Üreticiler, pandeminin yarattığı tehditlerin üstesinden gelirken, değişen pazar dinamiklerine uyum sağlamaya devam ediyor. Günlük operasyonların durdurulması, son kullanım ürün talebini önemli ölçüde etkileyerek nanokristal üreticileri için iş beklentilerini sınırladı. Örneğin petrol ve gaz sektörü salgından ciddi şekilde etkilendi. Çoğu ülke pandeminin erken aşamalarında sokağa çıkma kısıtlamaları uyguladığı ve seyahat kısıtlamaları getirdiği için petrol ve gaz talebi düştü. Sonuç olarak, birçok tedarikçi üretimi durdurdu veya azalttı, bu da nanokristal pazarının büyümesine ve petrol ve gaz endüstrisinden gelen talebin azalmasına neden oldu.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/nanocrystal-market-103792

segmentler

Türüne göre pazar, nanokristalin selüloz ve nanokristalin silikon olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre, pazar tıbbi, elektronik, havacılık, enerji ve ambalaj olarak sınıflandırılır. Bölge bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Öne Çıkanları Raporla

Rapor, piyasada faaliyet gösteren şirketlerin kapsamlı bir analizini sunuyor. Bilgiler, piyasanın ilk elden bilgisine, piyasa uzmanlarının nitel ve nicel analizlerine ve endüstri liderlerinden ve değer zincirindeki katılımcılardan gelen geri bildirimlere dayanmaktadır. Çalışma, ana pazar modellerini, makroekonomik göstergeleri ve yöneten faktörleri ayrıntılı olarak ve segmentlere göre pazar çekiciliğini incelemektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Stoke Pazar Büyümesine yönelik Ambalaj çözümlerinde ilerleme

Ambalaj endüstrisindeki oyuncuların çoğu, sürdürülebilirlik ve imhada ambalaj malzemesi özelliklerini iyileştirmeye büyük yatırımlar yapıyor. Örneğin, nanopartiküller, gıdaların mikrobiyal kontaminasyonunu önleyebilen “aktif paketleme” adı verilen yeni bir paketleme teknolojisinde polimer filmlere dahil edilir. Ayrıca, minimum düzeyde işlenmiş ve koruyucu madde içermeyen ürünlere yönelik artan talebe atfedilebilecek şekilde, yiyecek ve içecek endüstrisinde yukarıda belirtilen teknolojiye olan talepte bir artış olmuştur. Nanokristal selülozun büyümesini sağlayan diğer özellikleri, diğer tüm selülozlardan daha yüksek olan optik dolgu içeriğini içerir. Bu selüloz formunun kozmetik, gıda ve ilaç dahil olmak üzere çeşitli son kullanım endüstrilerinde ilgi görmesi bekleniyor.

Geniş uygulama yelpazesine rağmen, selüloz eterler ve mikrokristal selüloz gibi ikame maddelerinin nanoselüloz malzemeye yönelik tehdidinin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini boğması bekleniyor. Bununla birlikte, ticari makine ve müşteri bilgisi eksikliğinin önemli pazar kısıtlamaları olması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

 Kuzey Amerika En Büyük Bölgesel Pazar Olarak Ortaya Çıkacak, Avrupa Takip Edilecek

Kuzey Amerika, bölgede diyabet, kardiyovasküler hastalık ve kanser gibi kronik hastalıkların artan prevalansı nedeniyle nanokristal pazarına hakim.

Asya Pasifik bölgesinin, artan kompozit ve ambalaj kullanımı ve otomotiv endüstrisi nedeniyle değerlendirme döneminde en hızlı CAGR’de genişlemesi bekleniyor. Asya Pasifik talep büyümesine katkıda bulunan diğer faktörler arasında düşük maliyetli işgücü ve hammaddelerin mevcudiyeti, düşük başlangıç ​​üretim maliyetleri ve orta derecede katı bir düzenleyici yapı yer alıyor. Arjantin, Kolombiya ve Brezilya gibi Latin Amerika ülkelerinde kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine yapılan tüketici harcamalarının artması bekleniyor. Petrol ve gaz endüstrisinin muazzam büyümesi nedeniyle, Orta Doğu ve Afrika’nın inceleme döneminde önemli bir büyüme görmesi bekleniyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/nanocrystal-market-103792

Rekabetçi Peyzaj-

Artan Üretim ve Coğrafi Genişleme, Piyasa Oyuncularının Temel Stratejileridir

Üreticiler, sektörde rekabet avantajı elde etmek için yeni teknolojiler ediniyor. Gelişmiş ekipmanların tanıtılması nedeniyle, nanokristalin selüloz pazarının önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Bununla birlikte, nanokristalin selüloz üretim sürecini optimize etmek, kapsamlı araştırmaları gerektirmektedir. Çeşitli hükümetler, büyük ölçekte nanokristalin selüloz üretmek için yöntemler geliştirmek için projeler başlatmıştır. Benzer şekilde, özel özelliklerinden dolayı üreticiler, selüloz nanokristallerinin geliştirilmesiyle ilgilenmektedir.

Sanayi Geliştirme-

Ekim 2018: Selüloz teknolojisi firması Celltech AB (İsveç), Stora Enso (Finlandiya) tarafından satın alındı. Bu satın alma, şirketin ambalajlama uygulamaları için nanoselüloz malzemeleri geliştirmesine ve ambalaj endüstrisindeki genel rolüne katkıda bulundu.

Haziran 2020: Yarı iletkenlerdeki nanokristallerin iletkenliği, ETH araştırmacıları tarafından ilk kez teorik olarak detaylandırıldı, LED’ler, sensörler ve lazerlerle TV ekranlarının oluşturulmasına yol açabilir.

Nanokristal Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Nclear Inc
  • Hibrit Plastikler
  • Integran Teknolojileri
  • Gelişmiş Elmas Teknolojileri
  • Kimya Teknolojileri
  • Hyperion Kataliz Uluslararası
  • Celluforce
  • Gelişmiş Nano Ürünler

R’yi oku

hackmd.io/@akashRock/H1YFniiI5

uneven-marsupial-559.notion.site/NICKEL-MARKET-Size-Share-Industry-Analysis-and-Foreseen-by-2028-3e031a1a07ef4e48820d68d6e9409309

www.quora.com/profile/Aakash-Bainer/The-nickel-market-size-predicted-to-reach-USD-59-14-billion-by-2028-and-exhibit-a-CAGR-of-7-3-during-the-forecast-perio

www.dewiring.com/post/33330_7-3-during-the-forecast-period-fortune-business-insightstm-has-presented-this-in.html

www.jeenee.net/read-blog/17771

shapshare.com/read-blog/109139

voiceanything.com/blogs/89701/NICKEL-MARKET-Opportunities-Segmentation-Share-Size-Development-Global-Forecast-by

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar