Küresel basınca duyarlı yapıştırıcı pazar büyüklüğünün, olağanüstü özellikleri nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın ” Basınca Duyarlı Yapıştırıcılar (PSA) Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Ürün, basınç uygulamasından sonra bir alt tabaka ile bağlanan reaktif olmayan bir yapıştırıcıdır. Maliyet etkin esnek ambalajın artan gelişimi, ürünün ana itici güçlerinden biridir. Ürün uygulama sırasında ısı gerektirmez ve bu nedenle tesis çalışanları arasında yanıklarla ilgili tehlikeleri ortadan kaldırır.

COVID-19 Etkisi

Ürün Talebi, Temel Hizmetler Sayesinde Pandemiye Rağmen Sabit Kalıyor

Pandemi, karantina süresince birden fazla sektörde arz ve talep açığı yarattı. Basınca duyarlı yapıştırıcılar sektöründe de durum aynıydı. Seyahat kısıtlamaları lojistik sorunlara ve gecikmelere neden oldu. Buna rağmen, çeşitli son kullanıcılar temel kategoriye girdiğinden ürüne olan talep sabit kaldı. Yiyecek-içecek ve sağlık sektörü, tam kapasite ile çalıştıkları için, karantina süresince ürüne yönelik en yüksek talebi oluşturdu. Karantinalar kaldırıldıktan sonra bile, çevrimiçi perakende sektörünün yeniden açılması nedeniyle talebin artmaya devam etmesi bekleniyor.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pressure-duyarlı-adhesives-psa-market-104579

Pazar Segmentasyonu

Teknolojiye dayalı olarak, küresel basınca duyarlı yapıştırıcılar pazarı su bazlı, solvent bazlı, sıcak eriyik ve radyasyon olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre pazar, bantlar, etiketler, grafikler ve diğer uygulamalara bölünmüştür. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, piyasada bulunan en son teknolojilerin tümü hakkında ayrıntılara sahiptir. Sektörde gerçekleştirilen teknolojik gelişmeler ve bununla ilişkili potansiyel fırsatlar vurgulanmıştır. Rapor, pazarın zorluklarını belirlemekte ve bunlara çeşitli çözümler önermektedir. Ayrıca büyümeyi teşvik eden faktörlerden, kısıtlamalardan, tüketim modelinden, dağıtım kanallarından ve pazarla ilgili diğer tüm hayati bilgilerden bahseder.

Drivers & Restraints

Increasing Adoption of Adhesive in Packaging Industry to Favor Market Growth

The growing use of adhesives and packaging especially in the retail industry is anticipated to garner pressure sensitive adhesives market growth. For instance, in 2019, Arkema launched a new range of adhesives at the LabelExpo 2019. The new range head enhanced performance and sustainability to meet the increasing demand for the product. The adhesive is more discreet than the traditional tape and glue sticks and does not affect packaging graphics and brand image.

In addition to this, the pressure sensitive adhesives are easy to use, have a longer shelf life, is lightweight, damage-resistant, and has better printability in comparison to its substitutes. This has resulted in the product popularity in the retail industry.

Regional Insights

Asya Pasifik’ten Gelir Getirmek için Yoğun Talep

Asya-Pasifik’in öngörülebilir gelecekte en büyük basınca duyarlı yapıştırıcı pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki ambalaj endüstrisinden gelen yüksek taleptir. Örneğin, 2018’de HB Fuller, Hindistan’daki benzersiz gereksinimleri karşılamak üzere özelleştirilmiş olan Swiftmelt 1908 ürününü Labelexpo 2018’de tanıttı. Yüksek yapışma, temiz dönüştürme ve hassas kalıp kesme performansına sahipti.

Kuzey Amerika’nın, bölgedeki büyük bir elektrik ve elektronik üretim üssünün varlığı nedeniyle önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/pressure-duyarlı-adhesives-psa-market-104579

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Oyuncular, Şirket Konumlarını Sabitlemek için Ürünleri Güncelliyor

The market for pressure sensitive adhesives is mostly consolidated with few prominent players dominating it. The market is capital intensive and requires constant product updates and innovation to keep up with market trends. In addition to this, the growing investment in this market is expected to exponentially boost this industry and give lucrative returns. Prominent players are focused on technological innovation by investing in research and development.

Industry Development:

  • February 2020: Henkel Adhesive Technologies started its new manufacturing facility at Kurkumbh in India. It is expected to serve the demand for high-performance solutions in sealants, surface treatment products, and adhesives.

List of Key Players Profiled in the Market:

  • 3M
  • Arkema
  • DuPont
  • HB Fuller
  • Henkel AG Avery Dennison
  • Sika AG

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, India.
Phone:
US: +1 424 253 0390
UK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
Email[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar