Fortune Business Insights™, “ Benzin Oktan İyileştiricileri Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Sektör Analizi, Türe Göre ” başlıklı raporunda, küresel benzin oktan geliştiriciler pazar büyüklüğünün dünya çapında artan araç kirliliği seviyeleri nedeniyle umut verici bir hızla büyüyeceğini belirtiyor. Etanol, Etil Tersiyer Butil Eter (ETBE), Metil Tersiyer Butil Eter (MTBE), Tersiyer Amil Metil Eter (TAME), Diğerleri, Son Kullanıma Göre (Otomobil, Havacılık, Denizcilik, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2028”. Otomobillerden kaynaklanan emisyonlar, dünya çapında artan hava kirliliğinin önde gelen nedeni olmuştur. Bilimsel kanıtlar, kontrolsüz hava kirliliğinin küresel ısınmanın etkilerini yoğunlaştırdığını ve iklim değişikliğini hızlandırdığını da göstermiştir. Daha da önemlisi, araç emisyonlarının insan sağlığı için feci etkileri var. Uluslararası Temiz Taşımacılık Konseyi (ICCT) tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, yoldaki dizel araçların egzozu dünya çapında 181.000 erken ölümden sorumludur ve bunların yaklaşık %67’si Hindistan, Fransa, Almanya ve İtalya’da meydana gelmektedir. ICCT, Colorado-Boulder Üniversitesi ve George Washington Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma, araç emisyonlarının artan partikül madde, ozon ve nitrojen oksit seviyelerine nasıl katkıda bulunduğunu göstermektedir.

Raporun Öne Çıkan Özellikleri

Piyasayı yönlendiren ve kısıtlayan faktörlere ilişkin rakipsiz görüşler;

Pazar bölümlerinin bütünsel olarak incelenmesi;

Pazarı şekillendiren bölgesel dinamiklerin ayrıntılı analizi; ve

Kilit piyasa oyuncularının ve baskın stratejilerinin derinlemesine değerlendirilmesi.

Örnek PDF Broşürü Alın: –         

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/gasolin-octane-improvers-market-103419

       

Kısıtlama Faktörü

COVID-19 Ortasında Otomobil Talebinin Ani Düşüşü, Pazar Büyümesini Bozacak

COVID-19 pandemisinin patlamasıyla tetiklenen şiddetli ekonomik gerileme, otomotiv endüstrisini şok etti. Bunu birleştirmek, dünya çapında birçok şirket tarafından evden çalışmanın hızla benimsenmesidir ve bu da araçlara olan talebi daha da azaltmıştır. Örneğin, Avrupa’da hafif araçlara olan talep Mart 2020’de yıllık bazda %44 azalırken, ASEAN’da aynı dönemde %40 azaldı. Zayıflayan talep tahminleri ve yakın gelir kayıpları, Avrupa’daki büyük otomobil üreticilerini fabrikalarını kapatmaya zorladı. Örneğin Fiat Chrysler, Mart ayında Polonya, Sırbistan ve İtalya’daki fabrikalarındaki tüm üretim faaliyetlerini geçici olarak kapattığını duyurdu. Benzer şekilde, Fransız otomobil üreticisi PSA Group da Avrupa’ya dağılmış bir düzineden fazla tesisini kapattığını duyurdu.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazarının Büyümesini Destekleyen Sıkı Emisyon Normları

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından emisyon normlarının katı bir şekilde uygulanması nedeniyle, Kuzey Amerika’nın öngörülebilir gelecekte benzin oktan geliştiriciler pazar payına liderlik etmesi bekleniyor. Bu düzenlemeler, otomobil üreticilerini araçlara emisyon azaltıcı teknolojiler ve ekipman takmaya zorlayarak bölgedeki oktan artırıcıların alımını artırıyor.

Asya Pasifik’te, özellikle Hindistan ve Çin’de artan binek otomobil talebi ve buna bağlı olarak artan benzin tüketimi, pazarın büyümesini sağlayan ana faktörler olacaktır. Bu arada, Avrupa’da pazarın, bölgenin güçlü denizcilik endüstrisinden benzin oktan geliştiricilere yönelik artan talepten kaynaklanması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Üretim Operasyonlarını COVID-19 ile Başa Çıkacak Şekilde Ayarlayacak Kilit Oyuncular

Önde gelen piyasa oyuncuları COVID-19 salgını sırasında sosyal mesafe kurallarına uymak için aşırı önlemler almak zorunda kaldığından, benzin oktan artırıcı pazar büyümesi ciddi zorluklarla karşı karşıya. Sosyal mesafe ve uzaktan çalışma önlemlerinin katı bir şekilde uygulanması, üretim tesislerinde üretkenliği önemli ölçüde azaltarak şirketlerin daha az verimli çalışmasına ve büyük kayıplara maruz kalmasına neden oldu.

Sanayi Geliştirme:

Mart 2020: LyondellBasell Industries, Texas, Channelview’daki propilen oksit (PO) ve üçüncül bütil alkol (TBA) tesisinin inşaatını yavaşlattı. Şirket tarafından açıklanan yavaşlama, insan temasını sınırlamak ve gerekli olmayan tüm faaliyetleri askıya almak için hükümet yönergelerini takip etti.

Benzin Oktan İyileştiricileri Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Katar Yakıt Katkıları
  • LyondellBasell
  • Güven Endüstrileri
  • Formosa Plastik Grubu
  • SINOPEC
  • Jiangsu Xinhai Petrokimya
  • Petronas
  • avcı
  • SABİK
  • BASF SE

 

İlgili Haberleri Okuyun:           

 

Polimer Köpük Pazar Büyüklüğü

Polimer Köpük Pazar Payı

Polimer Köpük Pazar Büyümesi

Polimer Köpük Pazar Tahmini

Polimer Köpük Pazar Analizi

Polimer Köpük Pazar Fırsatları

Polimer Köpük Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları