Fortune Business Insights™ , “Esnek Renkli Poliüretan (PU) Köpük Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda, küresel esnek renkli poliüretan (PU) köpük pazar büyüklüğünün, çeşitli endüstrilerdeki geniş kullanımı nedeniyle genişlemesi bekleniyor.

Esnek poliüretan köpük, esnek köpük oturma, köpük yalıtım panelleri, contalar, mikro hücreli köpük contalar, elastomerik tekerlekler ve lastikler, otomobil süspansiyon burçları, elektronik çömlek bileşikleri ve halı altlıklarında büyük ölçüde kullanılmaktadır. Esnek renkli poliüretan (PU) köpük, toplam Kuzey Amerika poliüretan pazarının yaklaşık %30’undan sorumludur ve büyük ölçüde yatak, mobilya ve otomobil endüstrisinde yastıklama olarak kullanılır.

Çeşitli bölgelerin hükümetleri, insanların, ülkelerin ve çevrenin güvende kalmasına yardımcı olmak için sürdürülebilir yaşam programları başlatıyor. Örneğin, ABD ve Kanada hükümetlerinin enerji tüketimini yıllık bazda düşürmeye yönelik Sıfır Enerji Binaları (ZEB) girişiminin, esnek renkli poliüretan (PU) köpük pazarının büyümesini sağlayacak olan ısı yalıtımı talebini canlandırması bekleniyor. Örneğin, ABD DOE Sıfır Enerjiye Hazır Ev Ulusal Programı, Uluslararası Enerji Tasarrufu Koduna göre inşaat sürecinin düzenlemelerini ortaya koymuştur. Bu bina yönetmeliklerine uyulması ve en az %40-50 verimle enerji verimli inşaat kapsamında nitelendirilmesi gerekmektedir.

Pazar Segmenti

Uygulama temelinde, küresel esnek renkli poliüretan (PU) köpük pazarı, mobilya ve iç mekanlar, inşaat, elektronik aletler, otomotiv, ayakkabı ve ambalaj olarak ayrılmıştır.

Coğrafi genel bakışa dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/flexible-coloured-polyurethane-pu-foams-market-103957

COVID-19 Etkisi

Talihsiz küresel pandemi olayı dünyayı vurdu ve her endüstri bir miktar tali hasarla karşı karşıya kaldı. İster ticari ister yolcu olsun, araçların ulusal hareketine dayatılan katı hükümet normları nedeniyle, arz-talep zinciri döngüsünün bozulduğu görüldü. Bazı fabrikalar fabrikalarını kapatırken, bazıları da tüm dünyada para sistemini bozan işçileri işten çıkardı. 99 Acres’e göre, COVID-19 salgını, Hindistan inşaat endüstrisini malzeme temini, malzeme fiyatlandırması, işgücü mevcudiyeti ve proje tamamlama programlarında gecikme gibi çeşitli şekillerde kesintiye uğrattı. Bunun, koronavirüs ortasında inşaat sektöründe esnek renkli poliüretan (PU) köpük talebini düşüreceği tahmin ediliyor.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, pazar bölümlerinin kapsamlı bir incelemesini ve pazara genel bakışın ayrıntılı bir analizini sağlar. Raporda, mevcut pazar eğilimlerinin yanı sıra gelecekteki fırsatların kapsamlı bir değerlendirmesi sunulmaktadır. Ayrıca bölgesel içgörülerin derinlemesine bir analizini ve bunların pazar büyümesini nasıl şekillendirdiğini paylaşıyor. Yatırımcıların ve işletme sahiplerinin tehditleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için rapora COVID-19 etkileri eklendi. Lider konumda kalmak için kilit oyunculara ve öne çıkan stratejilerine ışık tutuyor.

Market sürücüleri

Büyümeyi Artırmak İçin İnşaat Sektöründe Artan Poliüretan Köpük Tüketimi

Ses yalıtımı ve ev dekorasyonu amacıyla dairelerde artan esnek renkli poliüretan (PU) köpük tüketiminin pazar büyümesini yönlendirmesi muhtemeldir. ABD Enerji Bakanlığı’na göre, ortalama bir ABD evinde ısıtma ve soğutma, toplam enerji kullanımının yaklaşık %56’sını oluşturuyor. Bu, onu çoğu insan için en büyük enerji harcama faktörü haline getirir. İnşaatçılar, evlerde ve diğer ticari mülklerde tutarlı bir sıcaklığı korumak ve ses seviyelerini azaltmak için sert poliüretan köpük kullanır.

Aksine, esnek renkli poliüretan (PU) köpüklerin kimyasal doğası gereği, düşük yoğunluk, yüksek hava penetrasyonu ve açık hücre yapısı, bu malzemenin son derece yanıcı olma riskini büyük ölçüde artırmaktadır.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Daha Ucuz İşgücü Maliyetlerinin Bulunmasıyla Desteklenen Pazara Hakim Olacak

Asya Pasifik’in küresel esnek renkli poliüretan (PU) köpük pazarında büyük paya sahip olması ve lider konumunu koruması bekleniyor. Bu, burada bulunan büyük üretim üssünden kaynaklanmaktadır. Ek olarak, bu bölgede daha ucuz maliyetli işgücünün bulunmasının bölgesel pazar büyümesini daha da artırması bekleniyor.

 Kuzey Amerika’nın önemli bir büyümeye tanık olması ve bu bölgedeki insanların yüksek harcanabilir geliri nedeniyle küresel pazarda ikinci en büyük paya sahip olması bekleniyor. Bu, iç mekan değişiklikleri ve mobilya yükseltme yoluyla ev dekorasyonuna ek harcamalara neden olacak ve esnek renkli poliüretan (PU) köpük talebini daha da artıracaktır. Bunun, bu bölgedeki pazar büyümesine katkıda bulunması bekleniyor.

Avrupa’nın bu bölgedeki dev otomobil üreticilerinin varlığı nedeniyle önemli bir büyüme sergileyeceği tahmin ediliyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Büyümesini Desteklemek için Kilit Şirketler Tarafından Marka Satın Almaları

Tanınmış oyuncular, lider şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çeşitli stratejiler benimsiyor. Bu tür kilit stratejilerden biri, pazarın ve hedef kitlenin ayrıntılı bir incelemesi ile yenilikçi ürünleri periyodik olarak piyasaya sürmektir. Diğer bir temel strateji, kullanıcılar arasında marka değerini artırmak için şirketleri satın almaktır.

Şubat 2020’de, pazarda önde gelen bir oyuncu olan Huntsman Corporation, Kuzey Amerika bölgesinde yer alan ticari uygulamaların yanı sıra konut kullanımı için sprey poliüretan köpük yalıtım sistemlerinin ana distribütörü ve üreticisi olan Icynene-Lapolla’yı satın aldı. Bu satın almanın, Huntsman Corporation’ın öngörülebilir gelecekte pazardaki konumunu güçlendirmesi ve muhtemelen esnek renkli poliüretan (PU) köpük talebini artırması bekleniyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/flexible-coloured-polyurethane-pu-foams-market-103957

Sanayi Geliştirme

Ekim 2020: Hindistan’ın en iyi yastık üreticisi markası White Willow (TWW), BASF tarafından sağlanan poliüretan kalıp esnek köpük, CosyPUR® ile yapılan geniş bir yelpazede sunulan yastık ve minderlerde “Evden Çalışma” baskısını piyasaya sürdü. piyasada esnek renkli poliüretan (PU) köpük üreticisidir. Bunun tahmin döneminde pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Esnek Renkli Poliüretan (PU) Köpük Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Covestro AG
  • BASF SE
  • Wanhua Chemical Group Co., Ltd.
  • Dow, Inc.
  • avcı şirketi
  • Sekisui Chemical Co., Ltd.
  • Saint-Gobain SA
  • Bayer AG
  • gevşeklik
  • DuPont

İlgili Mesajlar:

telegra.ph/NICKEL-MARKET-Demand–Industry-Opportunities-Segmentation–Development-growth-by-2028-05-13

www.pearltrees.com/aksah/item444176457

ussv.club/post/99842

www.anokey.com/post/71024_the-nickel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

rollbol.com/blogs/1214447/NICKEL-MARKET-Future-Business-Growth-and-Segmentation-Share-Size-Development

feedly.com/i/board/content/user/fe4e4252-fca4-46d2-b991-bc26d21c74d1/tag/35dcb33d-7377-4522-84bc-4ed309b5d48e

notepin.co/shared/eoezyaj

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar