Fortune Business Insights Fonksiyonel Gıda Bileşenleri Pazar Büyüklüğü, Payı ve Türüne Göre Küresel Eğilim (Vitaminler, Mineraller, Prebiyotikler, Probiyotikler, Hidrokolloidler, Uçucu Yağlar, Omega Yağ Asitleri, Karotenoidler), Amaç (Kilo Yönetimi, Sindirim Sağlığı, Kardiyo Sağlığı), Uygulama (İçecekler, Fırın, Süt Ürünleri, Atıştırmalıklar) ve 2029’a Kadar Coğrafya Tahmini”. Fonksiyonel gıda bileşenlerinin geliştirilmesi ve ticari yönlerinin, küresel pazarı artıracağı ve Fonksiyonel Gıda Bileşenleri pazarının Büyümesini Sağlayacak Sağlıklı ve Güçlendirilmiş Gıda Tüketiminin Artacağı tahmin edilmektedir. 

Güçlendirilmiş gıda maddeleri, küresel olarak hızla büyüyen, sağlık odaklı ve sağlıklı yaşam yiyecek ve içecek kategorilerinden biridir ve onu organik ve doğal olarak hazırlanmış gıda maddeleri izlemektedir. Tüketici davranışlarını değiştiren fonksiyonel yiyecek ve içecek tüketimindeki artışın, önümüzdeki yıl fonksiyonel gıda bileşenleri pazarını yönlendireceği tahmin edilmektedir. Ayrıca, fırıncılık, şekerleme, süt ürünleri, bebek maması ve et ürünleri gibi sürekli genişleyen son kullanım endüstrilerinden gelen artan talebin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Gıda standartlarındaki iyileştirme, biyoaktif bileşenlerle ilgili kapsamlı Ar-Ge operasyonları ile sonuçlanmıştır. Bu pazarda faaliyet gösteren firmaların artan üretim kapasitesi de büyümesine yardımcı olacaktır.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/function-food-ingredients-market-100224

Piyasayı Artırmak için Sağlıksız Yaşam Tarzıyla İlişkili Farkındalık Riskleri

Fonksiyonel gıda bileşenleri için küresel pazar, Vitaminler, Mineraller, Prebiyotikler, Probiyotikler, Hidrokolloidler, Uçucu Yağlar, Omega Yağ Asitleri, Karotenoidler için yüksek talep görecektir. Vitaminler, mineraller ve omega yağ asitleri içeren çok çeşitli besleyici yoğun diyete yönelik artan talep, küresel pazarı artırıyor.

Sağlıksız bir yaşam tarzından kaynaklanan hastalıklardan kaçınmak için protein açısından zengin ve sağlıklı kahvaltı tüketimine yönelik artan eğilimin, önümüzdeki yıllarda amino ve protein talebini artırması muhtemeldir. Vitamin, mineral ve omega-3 yağ asitlerinin kullanımının, sağlık yararları konusundaki artan farkındalık nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artması bekleniyor.

Pazar, hem doğal hem de sentetik kaynaklardan elde edilen gıda bileşenlerine yönelik talep görecek. Doğal segment, bitki, mikrobiyal ve hayvandan oluşur ve küresel pazarda büyük bir paya sahip olacağı tahmin edilmektedir. Organik gıda ürünleri için tüketici önceliği ile birlikte doğal ürünlerin yüksek kullanımı küresel pazarı yönlendiriyor. Ergenler arasında aromalı ve kaliteli içecek tüketimine yönelik yükselen eğilimin, içecek endüstrisinde biyotik içerik maddelerine olan talebi artıracağı tahmin edilmektedir. 

Kuzey Amerika, Fonksiyonel Gıda Bileşenlerine Yönelik Yüksek Talep Görecek

Rapora göre, Kuzey Amerika’nın küresel fonksiyonel gıda ve içerik pazarına liderlik ederek ön planda olması bekleniyor. Yaşam tarzı bozukluklarının artan prevalansı ve tam olarak spor salonu müdavimleri ve spor meraklıları için katma değerli beslenme ürünlerine yönelik artan talebin, önümüzdeki yıllarda fonksiyonel gıda ve içerik pazarını artırması muhtemeldir.

Asya Pasifik bölgesindeki hızlı kentleşme, tüketicilerin yaşam tarzı ve beslenme düzenlerindeki değişimi yönlendiriyor. Hızlı yaşam programı, tüketicileri, temel olarak fonksiyonel gıda bileşenlerinden elde edilen ek besinsel ve fizyolojik faydaları olan paketlenmiş gıdalar aramaya yönlendiriyor. Bu, Asya Pasifik’te pazarın genişlemesine yardımcı olan kilit faktörlerden biridir.

Küresel fonksiyonel gıda bileşenleri pazarında yer alan önemli şirketlerden bazıları Cargill, BASF SE, Archer Daniels Midland Company, Kerry Group, Ingredion Incorporated, Beneo ve Global Specialty Malzemeler (GSI). Kapasite genişlemesi ve buna bağlı olarak ürün portföyündeki artış, küresel fonksiyonel gıda bileşenleri pazarında faaliyet gösteren şirketlerin tercih edilen stratejilerinden biri olmaya devam ediyor.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/function-food-ingredients-market-100224

İlgili Yazıları Oku:

www.theexpresswire.com/pressrelease/Edible-Animal-Fat-Market-Share-Global-Industry-Analysis-Trends-Size-and-Forecasts-up-to-2028_16464985

www.theexpresswire.com/pressrelease/Probiotics-Market-by-Type-and-by-Application-Global-Size-Share-and-Industry-Analysis-by-2020-2027_16465016

www.theexpresswire.com/pressrelease/Craft-Wine-Market-Share-Size-Key-Regions-Trends-Growth-Analysis-and-Forecast-by-2027_16465048

www.theexpresswire.com/pressrelease/Agricultural-Micronutrients-Market-Trends-Development-Revenue-Future-Growth-Business-Prospects-by-2027_16465051

www.einpresswire.com/article/571190137/extruded-snacks-market-to-hit-usd-77-72-billion-by-2029-extruded-snacks-industry-to-exhibit-at-a-cagr-of-5-57-till-2022-2029

companies.einnews.com/pr_news/571190137/extruded-snacks-market-to-hit-usd-77-72-billion-by-2029-extruded-snacks-industry-to-exhibit-at-a-cagr-of-5-57-till-2022-2029

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter