Fortune Business Insights™ , “Galactosidase Market 2021-2028” başlıklı raporunda , tıp endüstrisindeki artan talep nedeniyle küresel galaktosidaz pazar boyutunun genişlemesi bekleniyor .

Bir kişinin vücudunun galaktosidaz enzimini üretememesi nedeniyle, kişi Fabry hastalığı adı verilen bir durumdan muzdariptir. Bu durumla ilgili olarak kilit firmaların yapacağı çeşitli yeniliklerin tahmin döneminde kayda değer ilerleme kaydetmesi bekleniyor.

Pazar Bölümleri

Türüne göre, pazar ayrıca alfa-galaktosidaz ve beta-galaktosidaz olarak ikiye ayrılır . Alfa-galaktosidaz, hidrolizi katalize etmek için kullanılır ve glikoprotein ve glikosfingolipidleri içeren kalıntıları içerir. Bununla birlikte, beta-galaktosidaz, laktozu glikoz ve galaktoza hidrolize eder ve bu da süt ürünlerinden laktozun çıkarılmasına yardımcı olur.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/galaktosidase-market-103686

 

Rapor Kapsamı

Rapor, titiz araştırmalara dayanan derinlemesine bir pazar değerlendirmesi sunuyor. İşletme sahipleri ve yatırımcılar için mevcut piyasa eğilimlerine ve gelecekteki fırsatlara ışık tutuyor. Ayrıca piyasadaki rekabet senaryosunu da açıklar. Raporda bölgesel dinamikler ve bunun pazarı nasıl şekillendirdiği konusunda bütüncül bir çalışma sunulmaktadır. Raporda, kilit oyuncular ve pazardaki lider konumlarını sürdürmek için öne çıkan stratejileri sunulmaktadır.

Piyasa Sürücüleri ve Kısıtlamaları

Pazar Büyümesini Artıracak Çok Amaçlı İşlevsel Özellikler

Galaktosidaz enzimlerinin ilaç endüstrisinde ve yiyecek ve içecek endüstrisindeki çeşitli kullanımları nedeniyle, alfa-galaktosidaz ve beta-galaktosidaz için artan talep, öngörülebilir gelecekte pazar büyümesini teşvik edecektir.

Örneğin şirketler, laktoz intoleransı olmayan tüketiciler için laktoz içermeyen süt, peynir ve diğer süt ürünlerini hazırlamak için yukarıda belirtilen enzimi kullanıyor.

Öte yandan, enzim üretme yetersizliği olan insanlara yardımcı olmak için kapsül ve tabletlerde kullanılması nedeniyle enzime olan talep artacaktır. Ancak talebiyle orantılı olarak düşük bulunabilirlik var. Dolayısıyla bu, arz-talep zinciri döngüsünü bozacaktır. Bu, engellenen pazar büyümesine neden olabilir.

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika, İlaç Endüstrisinde Artan Kullanımla Desteklenerek Pazara Hakim Olacak

Kuzey Amerika, ilaç endüstrisindeki yüksek alfa-galaktosidaz talebi nedeniyle en büyük galaktosidaz pazar payına sahip olacak. 

Avrupa’nın gıda uygulama sürecinde enzime olan artan talebi göz önünde bulundurarak pazarda bozulmaz bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika, enzimin süt bazlı ürünlerde hızla benimsenmesi nedeniyle önemli bir büyüme sergileyecektir. Bunun pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Buluşlarını Desteklemek için Kilit Oyuncular Tarafından Ürün Amplifikasyonu

Pazarın önde gelen oyuncuları, büyümeyi desteklemek için çeşitli stratejiler çizerek lider konumlarını koruyorlar. Böyle bir strateji, ürünleri piyasaya sürmektir. Diğer bir önemli strateji, piyasadaki diğer kilit oyuncularla ortaklık kurmak ve piyasayı parasal kazançlar için artırmaktır.

Sektörel Gelişmeler

Şubat 2017 : Sanofi Genzyme adlı bir şirket, Fabrazyme adlı bir ilaç geliştirdi ve Fabry hastalığı için özel olarak geliştirilen ilk tedavi oldu. Avrupa Birliği’nde (AB) Fabrazyme, Fabry hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından yetkilendirilmiştir. Şaperon tedavisi yeni geliştirilmiş bir moleküler tedavidir ve tedavi edilemez olduğu düşünülse de Fabry hastalığını tedavi etmek için onaylanmış tek tedavidir.

Galaktosidaz Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • biyokarşılaştırma
 • Prospec-Tany Technogene Ltd.
 • Megazyme Ltd.
 • JINAN BESTZYME BİYO MÜHENDİSLİK LTD.
 • Novozimler
 • Amano Enzim, Inc.
 • Gelişmiş Enzimler
 • QA-Biyo
 • rüşvet
 • ISU ABXIS
 • Eczacılık Grubu
 • Protalix Biyoterapötikler
 • Aumgene Biyolojik Bilimler

İlgili Haberleri Okuyun:

Polimer Köpük Pazar Büyüklüğü

Polimer Köpük Pazar Payı

Polimer Köpük Pazar Büyümesi

Polimer Köpük Pazar Tahmini

Polimer Köpük Pazar Analizi

Polimer Köpük Pazar Fırsatları

Polimer Köpük Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları