Fortune Business Insights™ , “Isıya Dayanıklı Kaplamalar Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda, endüstriyel makinelerde ısı transferine direnmek için kapsamlı kullanımı nedeniyle küresel ısıya dayanıklı kaplama pazar boyutunun şişmesi bekleniyor .

Isıya dayanıklı kaplamalar ve boyalar, dalgalı sıcaklıklara ve aşırı ısıya maruz kalan yüzeyleri korumak için özel olarak geliştirilmiştir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı boyalar 600 °C’ye kadar sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Üreticiler, müşteri memnuniyetini sağlamak ve kullanıcı tabanlarını genişletmek için yenilikçi çözümler içeren ürünler geliştirmektedir.

Örneğin, Temmuz 2019’da, ısıya dayanıklı kaplamaların önemli bir üreticisi olan Teknos, yüksek sıcaklıkları tolere eden silikon bazlı bir boya olan TEKNOHEAT 500’ü geliştirdi. Çinko silikon sisteminde, gazlı ocaklar, mutfak fırın kapakları, ısı çıkış boruları gibi hem iç hem de dış mekanlarda ısıtılan yüzeylerde ek kat olarak kullanılabilir. Geçici olarak nemli çelik yüzeyler, ilgili antikorozif çinko tozu boyaları ile astarlanmalıdır. Teknos ayrıca 450 °C ve 250 °C’ye kadar daha düşük sıcaklıklar için yüksek ısıya dayanıklı boya ürünlerine sahiptir. Bunun tahmin döneminde pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/heat- Resistance-coatings-market-103786

Pazar Segmenti

Reçine türüne göre, küresel ısıya dayanıklı kaplama pazarı silikon, epoksi, akrilik, polyester ve modifiye reçineye bölünmüştür.

Uygulamaya göre pazar, otomotiv ve ulaşım, tüketim malları, inşaat ve inşaat ve endüstriyel olarak sınıflandırılır.

Bölge açısından, pazar ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Market sürücüleri

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Otomobil Sektöründe Artan Talep

Otomotiv, tüketim malları ve inşaat faaliyetleri gibi birçok sektörde ısıya dayanıklı kaplamaların kullanımı talep edilmektedir. Isıya dayanıklı özelliğinden dolayı malzeme, daha sonra inşaatta kullanılan elektrik teli kaplamalarının imalatında ve tüketim malları sektöründe elektronik imalatında kullanılmaktadır. Bunun pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Öte yandan, bu tür ısıya dayanıklı kaplamaların üretimi zararlı VOC üretir ve baş ağrısı, mide bulantısı, göz, boğaz ve burun tahrişi, karaciğer hasarı, böbrek ve merkezi organ hasarı gibi semptomlarla çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. gergin sistem. Emisyon kontrolüne ilişkin katı hükümet kurallarının pazar büyümesini engellemesi bekleniyor. Örneğin, Birleşik Krallık hükümetine göre, düzenleyici kurum, toplam organik karbonun ortalama emisyonu saatte 10 kg’dan fazla olduğu için sürekli izlemeyi sağlamalıdır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/heat- Resistance-coatings-market-103786

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Hızlı Ekonomik Büyümenin Desteklediği Pazara Hakim Olacak

Asya Pasifik’in hisselerin çoğunluğuna sahip olması nedeniyle ısıya dayanıklı kaplamalar pazarında hakim olması bekleniyor. Bu, Hindistan ve Çin gibi ülkelerdeki daha ucuz işgücü maliyeti faktörü ile birlikte ekonomik büyüme oranındaki artıştan kaynaklanmaktadır. Bunun, bu bölgedeki pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın ısıya dayanıklı kaplamalarda ikinci en büyük hisse sahibi olarak ayakta durması ve küresel pazarda önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Bu büyüme, malzeme ve teknolojide hızla artan araştırma ve geliştirme tekniğinden kaynaklanmaktadır.

Avrupa’nın, bu bölgede bulunan birinci sınıf otomobil şirketleri nedeniyle makul bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Bunun küresel olarak ısıya dayanıklı kaplamalara olan talebi artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Kilit Oyuncular Rekabeti Yoğunlaştırmak için Yenilikçi Ürün Lansmanlarına ve Satın Almalara Odaklanıyor

Tanınmış oyuncular, lider şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çeşitli stratejiler benimsiyor. Bu tür kilit stratejilerden biri, pazarın ve hedef kitlenin ayrıntılı bir şekilde incelenmesiyle yenilikçi ürünleri periyodik olarak piyasaya sürmektir. Diğer bir temel strateji, son kullanıcılar arasında marka değerini artırmak için şirketleri satın almaktır.

Şubat 2020’de AkzoNobel NV, Stahl Performance Powder Coatings’in tüm ısıya duyarlı malzeme yelpazesini satın aldı. Anlaşma, şirkete marka değerini kullanmak için gelişmiş bir fırsat veriyor ve ayrıca heyecan verici yeni pazar teklifleri sunacak. Ek olarak, bunun tahmin döneminde ısıya dayanıklı kaplamalara olan talebi artırması bekleniyor.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, pazar bölümlerinin kapsamlı bir incelemesini ve pazara genel bakışın ayrıntılı bir analizini sağlar. Raporda, mevcut pazar eğilimlerinin yanı sıra gelecekteki fırsatların kapsamlı bir değerlendirmesi sunulmaktadır. Ayrıca bölgesel içgörülerin derinlemesine bir analizini ve bunların pazar büyümesini nasıl şekillendirdiğini paylaşıyor. Yatırımcıların ve işletme sahiplerinin tehditleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için rapora COVID-19 etkileri eklendi. Lider konumda kalmak için kilit oyunculara ve öne çıkan stratejilerine ışık tutuyor.

Sanayi Geliştirme

Haziran 2020 :  Dünyanın önde gelen sıvı ve toz boya sağlayıcılarından Axalta Coating Systems, Meksika’da Alesta BE+ adlı yeni bir endüstriyel toz boya koleksiyonunu piyasaya sürdü. VOC emisyonları oluşturmaz, daha az kürleme süresi gerektirir ve minimum enerji kullanır, bu da üretkenliği artırır ve aynı zamanda müşteriler için üretim maliyetlerini azaltır. Bu nedenle, bunun önümüzdeki yıllarda ısıya dayanıklı kaplamalara olan talebi canlandırması bekleniyor.

Isıya Dayanıklı Kaplamalar Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • AkzoNobel NV
  • Hempel A/S
  • Jotun A / S
  • Axalta Kaplama Sistemleri
  • Sherwin Williams
  • PPG Industries, Inc.
  • Kansai Boyalar Co, Ltd
  • KCC Şirketi

İlgili Haberleri Okuyun:

hackmd.io/@akashRock/H1YFniiI5

uneven-marsupial-559.notion.site/NICKEL-MARKET-Size-Share-Industry-Analiz-and-Foreseen-by-2028-3e031a1a07ef4e48820d68d6e9409309

www.quora.com/profile/Aakash-Bainer/The-nikel-market-size-predicted-to-reach-USD-59-14-billion-by-2028-and-exhibit-a-CAGR- of-7-3-tahmin-döneminde

www.dewiring.com/post/33330_7-3-during-the-forecast-period-fortune-business-insightstm-has-presented-this-in.html

www.jeenee.net/read-blog/17771

shapshare.com/read-blog/109139

voiceanything.com/blogs/89701/NICKEL-MARKET-Opportunities-Segmentation-Share-Size-Development-Global-Forecast-by

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter