Fortune Business Insights ™ , “ Kauçuk İşleme Kimyasalları Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, küresel kauçuk işleme kimyasalları pazar büyüklüğünün, otomotiv sektöründen gelen lastiklere yönelik artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşayacağı öngörülmektedir .

Kauçuk işleme kimyasalları öncelikle kauçuğun kimyasal özelliklerini iyileştirmek için kullanılır. Bu tür kimyasallar, çeşitli endüstrilerde daha kullanışlı hale getirmek için kauçuğun esnekliğini, sertliğini artırmaya ve ayrıca çekme mukavemetini artırmaya yardımcı olur. Tahmin süresi boyunca bu pazarın büyümesini hızlandırması öngörülen otomotiv endüstrisinden lastikler, kauçuk kayışlar, silecek lastikleri ve diğerleri için artan bir talep var. Ancak, tehlikeli kimyasalların emisyonu ile ilgili olarak hükümet tarafından uygulanan katı kurallar ve düzenlemelerin bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Örnek Rapor PDF İsteyin –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/rubber-processing-chemicals-market-104585 

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre bu pazar, bozulma önleyiciler, hızlandırıcılar, yapışma arttırıcılar, şişirme maddeleri, kavrulma önleyici maddeler, polimerizasyon düzenleyicileri ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Uygulamaya göre, pazar lastikli ve lastiksiz olarak ikiye ayrılır. Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Öne Çıkanlar/Özet:

Rapor, piyasayı yönlendiren çeşitli faktörler ve eğilimler hakkında birincil, ikincil ve üçüncül kaynaklara dayalı bütünsel araştırmalar sunar. Bu rapor aynı zamanda kilit piyasa oyuncuları ve onların baskın büyüme stratejileri hakkında kapsamlı bir anlayış içermektedir. Bununla birlikte, rapor pazarın nüanslı bir bölümlendirmesini ve her bir bölümün kapsamlı bir analizini sunar. Son olarak rapor, piyasanın gelecekteki görünümünü şekillendiren bölgesel gelişmelere ilişkin geniş tabanlı bir çalışmayı paylaşıyor.

Kauçuk İşleme Kimyasalları Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

BASF SE, Solvay, Lanxess, Arkema, Eastman Chemical Company, PMC Rubber Chemicals India Private Limited, Merchem Limited.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Dünya Çapında Artan İnşaat Faaliyetlerinin Pazarı Canlandırması

Yolların, otoyolların, binaların ve diğerlerinin yapımı gibi inşaat faaliyetlerinin sayısında dünya çapında önemli bir artış olmuştur ve bu, bu kimyasalların döşeme ve çatı kaplama uygulamalarında kullanılabilmesi nedeniyle kauçuk işleme kimyasallarına olan talebin artmasına neden olmuştur. . Bu nedenle, bu pazarın birkaç bölgede büyümesini sağlayan ana neden budur. Ayrıca, kauçuk, lastik üretiminde kullanılabildiğinden, otomotiv endüstrisinden kauçuğa yüksek talep vardır. Bu, bu pazarın büyümesine katkıda bulunan bir diğer hayati faktördür.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik Pazar Büyümesini Artırmak için Artan Sanayileşme

Asya Pasifik bölgesinin Hindistan, Çin, Tayland ve diğerleri gibi ülkelerde artan sanayileşme nedeniyle kauçuk işleme kimyasalları pazar payına hakim olması bekleniyor.

ABD ve Kanada gibi ülkelerde artan inşaat faaliyetleri nedeniyle Kuzey Amerika bölgesinin bu pazarda hızla büyümesi beklenmektedir.

Rekabet Ortamı:

Rekabeti Canlandırmak için Kilit Oyuncular Tarafından Kauçuk Üretiminde Yükselen Gelişmeler

Kauçuk işleme kimyasalları pazarında önde gelen firmalar, çeşitli endüstrilerden kauçuğa olan talebin artması nedeniyle kauçuk üretimlerini artırmaya odaklanıyor. Bu, kilit şirketler arasında ürün portföylerini çeşitlendirmelerine ve pazardaki varlıklarını genişletmelerine yardımcı olacak artan rekabetle sonuçlandı.

Sanayi Geliştirme:

Ekim 2020 : BASF, atık lastiklerin pirolizi konusunda uzmanlaşmış Pyrum Innovations Inc’e 16 milyon Euro yatırım yaptı. Şirketin atık lastiklerden yağ çıkarması ve bunu yeni ürünler üretmek için kullanması bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/rubber-processing-chemicals-market-104585 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar