Küresel karbon termoplastik pazar büyüklüğünün, uzun lifli kompozitlerin geleneksel plastiklere göre önemli avantajları nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli kazanımlar elde etmesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ bu gözlemleri “ Karbon Termoplastik Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda paylaşıyor .

Normal, geleneksel polimerlere göre birçok avantaj sunan karbon termoplastik takviyeli kompozitler. Örneğin, elyaf takviyesinin daha yüksek en-boy oranı, darbe üzerine elyaf ve polimer filamanları arasında daha verimli bir enerji transferine izin verir. Bu dayanıklılık, karbon kompozitleri, tekrarlanan darbelerden sonra bile ana malzemelerin şeklini koruması gereken diğer uygulamalarla birlikte plastiklerin enjeksiyon kalıplamasında en çok aranan malzemeler haline getirir. Ayrıca, termoplastiklerin düşük ağırlığı ve sert sertliği, onları çok daha ağır olan alüminyum ve çeliğin ideal bir alternatifi haline getirir. Örneğin, AREVO, darbeye karşı yüksek dirençli termoplastik bir matris ile donatılmış karbon fiber bazlı e-bisikletini geliştirdi. Güçlendirilmiş termoplastiklerin yapısal faydaları, böylece,

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/carbon-thermoplastic-market-103781

COVID-19 Etkisi

Karbon kompozitler havacılık ve otomotiv sektörlerinde yüksek talep gördüğünden, karbon termoplastik pazarının büyümesi COVID-19 salgını nedeniyle zarar görebilir. Salgının patlak vermesinden bu yana, otomobil üretimi ve havacılık operasyonları ciddi şekilde etkilendi ve bu sektörlerdeki yatırım planlarını engelledi. Örneğin, birçok otomobil üreticisi Avrupa ve ABD’deki fabrikalarını kapatmak zorunda kaldı. Benzer şekilde, seyahat kısıtlamaları hava yolculuğunda benzeri görülmemiş bir düşüşe yol açtı ve toparlanmanın 2022’nin ikinci yarısında başlaması bekleniyor.

segmentasyon

Hammadde olarak, piyasa poliakrilonitril ve zift olarak ikiye ayrılmıştır. Uygulamaya dayalı olarak, pazarın segmentleri otomotiv, havacılık, rüzgar türbinleri, spor ekipmanları, inşaat, denizcilik ve diğerlerini içerir. Bölge bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır.

Rapor Neler Sunar?

Rapor, endüstri eğilimleri ve görünümü hakkında kuş bakışı bir analiz sunarken, tüm pazar segmentlerinin titiz bir çalışmasını da sağlıyor. Buna ek olarak, rapor, piyasa itici güçlerinin ve zorluklarının derinlemesine bir değerlendirmesini içerir ve ayrıca piyasanın bölgesel dinamikleri ve rekabet ortamının kapsamlı bir değerlendirmesini sunar.

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek için Uçak Üreticileri tarafından Kompozitlerin Kapsamlı Kabulü

Karbon termoplastikler gibi kompozit malzemeler, uçak bileşenlerinin imalatında havacılık şirketleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, ABD merkezli Gulfstream Aerospace, 2012’den beri çift motorlu iş jeti Gulfstream 650’de termoplastik kompozitlerin gücünden yararlanıyor. Benzer şekilde, Airbus da karbon kompozitlerin gücünü, ön uçlarının yapımında kullanıyor. A300 filosu onlarca yıldır. Karbon takviyeli termoplastiklere olan yoğun güven, öncelikle bu malzemelerin bir uçağı daha enerji ve yakıt açısından verimli hale getiren hafif özelliklerine dayanmaktadır. Airbus’ın A350’leri ve Boeing’in 787’lerinin bileşenleri, %50’den fazla karbon kompozitinden oluşuyor ve bu da onları yakıt açısından oldukça verimli hale getiriyor. Bu nedenle, havacılık endüstrisinin montajından kaynaklanan karbon emisyonlarını çevreleyen endişelerle,

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/carbon-thermoplastic-market-103781

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazarını Canlandırmak için Havacılık ve Uzay Ar-Ge’sine Büyük Yatırımlar

Kuzey Amerika, ABD ve Kanada’daki havacılık sektöründeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yapılan muazzam yatırımlar nedeniyle, tahmin süresi boyunca karbon termoplastik pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Bu yatırımlar, Lockheed Martin ve Raytheon gibi bölgedeki havacılık devlerinin güçlü varlığı ve sağlam finansmanı tarafından yönlendiriliyor. Avrupa’da, otomotiv ve havacılık endüstrilerinden hafif malzemelere yönelik artan talebin, piyasa oyuncuları için büyük fırsatlar yaratması bekleniyor. Bu arada, Asya Pasifik’te, karbon termoplastiklere olan talep, Hindistan ve Çin’in otomotiv ve havacılık endüstrilerinde sürdürülebilir mobilite teknolojilerinin artan şekilde benimsenmesine dayandırılacak.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Rekabetini Tanımlamak için Stratejik Ortaklıklar

Kilit oyuncular, Ar-Ge kapasitelerini geliştirmek ve karbon termoplastikler için üretim kapasitelerini yükseltmek için diğer rakiplerle şevkle işbirliği yapıyor. Ayrıca, bu tür ortaklıklar, şirketlerin küresel değer zincirlerindeki varlıklarını derinleştirmelerine ve iş ufuklarını genişletmelerine olanak sağlıyor.

Sanayi Geliştirme

  • Mart 2021: BASF, termoplastik polimerler ve bileşiklerde araştırma ve geliştirmeyi mümkün kılmak için çok çeşitli numuneler oluşturacak bir üretim tesisi inşa etmek ve geliştirmek için Sumitomo Demag ve H + S Automatisierung ile ortaklık kurdu.

Karbon Termoplastik Piyasa Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

  • Celanese Şirketi
  • SGL Grubu
  • Teijin Ltd.
  • Gurit Holding AG
  • BASF SE
  • DuPont
  • Tenkate
  • Suudi Temel Endüstriler Kurumu (SABIC)
  • Cytec Solvay

İlgili Haberleri Okuyun: 

geto.space/read-blog/66484

palscity.com/post/711732_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

ontimewld.com/read-blog/2808

trumpbookusa.com/blogs/521808/NICKEL-MARKET-Research-Report-Industry-Analysis-Growth-and-Segmentation-Share

wego.social/post/5618651_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

elitedolphin.com/post/10346_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

www.recentstatus.com/post/180164_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter