Küresel macun dolgu pazar büyüklüğü, inşaat endüstrisinde yeni bileşenlerin artan şekilde benimsenmesi nedeniyle önemli bir büyüme sergileyecektir. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Putty Fillers Market, 2021-2028” başlıklı raporunda paylaşıyor.

Macun dolgular, polyester ve epoksi gibi farklı temel malzemelerden yapılmış kullanıma hazır çok amaçlı dolgulardır. İnşaat sektöründe çatlakları düzeltmek, küçük derzleri doldurmak ve dinamik yüzeyleri düzleştirmek için kullanılırlar. Tüketici dostudur ve uygulaması kolaydır. Ayrıca çevre dostudurlar ve zararlı madde içermedikleri için daha hızlı kururlar ve anında kullanılabilmeleri ile desteklenirler. Bu özelliklerin bir sonucu olarak, bu malzemeler, iç ve dış mekanların yalıtılması için çeşitli ticari ve konut binalarının yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/putty-fillers-market-103710

 

segmentler

Türüne göre pazar, polyester macun, epoksi macun, yağ bazlı macun, çok işlevli macun ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama bazında otomotiv, inşaat, denizcilik, metal ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa ve Asya Pasifik olarak gruplandırılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

Bu rapor, pazarın önde gelen bölümlerinin ve son trendlerinin bir analizini sunar. COVID-19’un etkisini kapsamlı bir şekilde değerlendirir ve piyasanın itici ve kısıtlayıcı faktörlerine ilişkin derinlemesine bilgiler sağlar. Ek olarak, bölgesel gelişmeleri ve kilit oyuncular tarafından uygulanan stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Piyasayı Olumlu Etkilemek İçin Artan İnşaat Üretimi

İnşaat sektörü, artan nüfus, artan konut talebi ve hızlanan kentleşme nedeniyle hızlı bir şekilde ilerliyor. Oxford Economics’e göre, küresel olarak inşaat faaliyetlerinin çıktı değeri, 2030 yılına kadar 15,5 trilyon ABD dolarına ulaşacak ve önümüzdeki on yılda %85 oranında artacak. Artan inşaat faaliyetleri, bu malzemeler konut ve ticari binalarda yaygın olarak kullanıldığı için macun dolgu maddelerinin kullanımını teşvik edecektir. Üstün esneklik, düşük büzülme ve yüksek yağmur dayanıklılığı, pürüzsüz yüzey bitirme sağlarken aynı zamanda çatlakları önler, macun dolgu malzemelerinin sağladığı belirgin avantajlardan bazılarıdır. Örneğin, yağ bazlı macun, topuk sızdırmazlığı, yüz camlama ve yatak takımı camlama özelliklerinin sağlanmasından sorumludur.

Bununla birlikte, zımparalanmış harç ve zımparalanmamış harç gibi alternatif ürünlerin mevcudiyetinin, çeşitli uygulamalarda macun dolgu maddelerinin benimsenmesini engellemesi beklenmektedir.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te İnşaat Sektörünün Sansasyonel Büyümesi Piyasayı Güçlendirecek

Asya Pasifik’in, bölgedeki gelişen inşaat endüstrisine atfedilebilecek tahmin süresi boyunca macun doldurucu pazar payına hakim olması bekleniyor. Hindistan ve Çin’in inşaat endüstrileri hızla büyüyor ve bu da bölgedeki temel yapı malzemelerine olan talebi artırıyor. Öte yandan, Avrupa’daki otomotiv endüstrisi, polyester macuna olan artan talep nedeniyle pazarı körüklüyor. Bu arada, Kuzey Amerika’daki denizcilik endüstrisi projelerinde epoksi macun dolgu maddelerine yönelik yoğun talebin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Kilit Rakiplerin Pazarda Gelişmesini Sağlayacak Hedefli Stratejiler

Kilit oyuncular, müşteri gereksinimlerini karşılamak ve macun dolgu maddeleri pazarındaki konumlarını sağlamlaştırmak için ürün lansmanları gibi özel stratejiler kullandılar. Örneğin, Evercoat, Kasım 2019’da macun için mevcut olan yeni bir renk değiştirme teknolojisini içeren bir OPTEX gövde dolgu maddesini piyasaya sürdü. Bazı şirketler ayrıca ürün yelpazesini genişletmek için bir dizi ürün piyasaya sürdü. Örneğin, ProWorx, Ocak 2019’da “ProWorkx Silk” adlı yeni bir ipek birinci sınıf cila cila macunu poşetini piyasaya sürerek ürün portföyünü genişletmeyi üstlendi.

Sanayi Geliştirme

Mart 2020: Evercoat, lite ağırlık, z-grip, rage optex ve rage ultra gibi popüler macun dolgu ürünlerini kolay kum, metal glaze, metal glaze optex ve metal glaze ultra olarak yeniden markalaştırdığını duyurdu.

Macun Doldurucu Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • araç istasyonu
 • Selleys Yeni Zelanda
 • Astleys Ltd.
 • Sherwin-Williams
 • Howden Doğrama Ltd.
 • co.uk
 • Kelt Sürdürülebilirleri
 • MacBlair
 • Fiberglas İkmal Deposu A.Ş.
 • uzun mont
 • ProWorx

İlgili Haberleri Okuyun:

Polimer Köpük Pazar Büyüklüğü

Polimer Köpük Pazar Payı

Polimer Köpük Pazar Büyümesi

Polimer Köpük Pazar Tahmini

Polimer Köpük Pazar Analizi

Polimer Köpük Pazar Fırsatları

Polimer Köpük Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları