Fortune Business Insights™ , “Melamin Formaldehit Reçine Tozu Pazarı , 2022-2029”.

Melamin formaldehit reçinesi, otomotiv içlerinin yalıtılması, ses yalıtımı, aşındırıcı temizliği ve laminasyonu için kullanılan özel bir reçine türüdür. Ayrıca, sıcak ortamlarda yeniden gönderilen filtrelerde ve itfaiyeci üniformaları, eldivenler, önlükler ve termal astarlar için yangına dayanıklı liflerin imalatında da kullanılmaktadır.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) raporuna göre, güvenlik yönergeleri dahilinde üretilen melamin kaplar, yemek pişirmek ve yemek yemek için güvenlidir. Bu güvenlik testi, Tayvan Tüketiciler Vakfı tarafından Çin’de yapılan sofra takımı tarafından yürütülmüştür, bu nedenle melamin, bulaşık üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilir olması ve yüksek dayanıklılığa sahip olması nedeniyle diğer sırlı ve porselen tabaklara göre iyi bir alternatiftir. Aynı zamanda, bu yemeklerin farklı şekil ve renklerde bulunması onları cazip bir seçenek haline getirmiş ve böylece pazar büyümesini teşvik etmiştir.

COVID-19 Etkisi

Melamin formaldehit reçine tozu imalat şirketleri, COVID-19 salgınının patlak vermesi nedeniyle korkunç bir durumda. Kilitleme sırasında üretim birimleri kapatıldığı için otomotiv endüstrisi büyük zarar gördü ve melamin formaldehit reçine tozu endüstrisinin büyümesini kısıtladı.

Ekonomiler bu eşi benzeri görülmemiş stres zamanlarında iç karartıcı rakamlar bildirmeye devam ederken, Fortune Business Insights™ olarak, işletmeleri piyasa istihbaratındaki uzmanlığımıza ve deneyimimize dayanarak farklı pazarlarda mevcut pandeminin kapsamlı bir etki analiziyle donatmayı amaçlıyoruz .

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/melamine-formaldehyde-resin-powder-market-103776

Pazar Segmentasyonu

Ürün tipine bağlı olarak, melamin formaldehit reçine tozu pazarı, metilasyon melamin-formaldehit reçinesi ve metillenmemiş melamin-formaldehit reçinesine bölünmüştür. Uygulaması ile dekoratif tabaklar, sofra takımları, günlük ihtiyaçlar ve otomotiv parçalarına ayrılmıştır. Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, büyük ölçüde nehirlere, eğilimlere ve kısıtlamalara odaklanan, temel pazar yönlerinin eşsiz bir analizini içeriyor. Ayrıca, genel endüstri görünümüne ve yaklaşan fırsatlara kapsamlı bir genel bakış sunar. Ayrıca rapor, bu pazarın büyümesini etkilemesi muhtemel olan pazar bölümlerinin, kilit oyuncuların profillerinin ve stratejilerinin ve bölgesel kalkınmanın derinlemesine bir değerlendirmesini sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Otomotiv kaplama teknolojisinin ortaya çıkışı, estetik özellikler sağlar, ona görünüm ve dayanıklılık kazandırır. Yüksek kaliteli doymuş dekoratif kağıt, kaplama malzemeleri ve yonga levhalara yönelik talep, talebi artırdı. Ayrıca, bu melamin kompozit levhalar ve laminatlar, ahşap gibi pahalı yüzeylerin ekonomik bir alternatifidir. Düşük malzeme maliyeti gerektirir ve genellikle montajı kolay mobilya ve mutfak dolaplarının montajında ​​kullanılır, bu nedenle daha az zaman ve işçilik maliyeti sağlar.

Aksine, levhalar ağırdır ve reçine geleneksel masa testereleri kullanılarak kesildiğinde ufalanmaya meyillidir. Ayrıca melamin formaldehit reçinelerinin üretimi etrafında dönen katı hükümet düzenlemeleri de piyasayı olumsuz etkileyebilir.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’in, bölgedeki artan inşaat faaliyetleri nedeniyle başta Hindistan olmak üzere bu bölgenin gelişmekte olan ekonomilerinde melamin ürünlerinin satışlarının artması nedeniyle melamin formaldehit reçine tozu pazarına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, Chemical Economic Handbook tarafından hazırlanan bir rapora göre Çin, melamin ürünlerinin en büyük üreticisi ve melamin formaldehit reçinelerinden oluşan otomotiv parçaları üreticisidir. Aynı zamanda melamin plastik de dahil olmak üzere en büyük plastik ihracatçısıdır ve ihracat pazarı 21.4 milyar dolardır.

Kuzey Amerika da sektördeki artış ve bu bölgedeki inşaat faaliyetlerinde melamin formaldehit talebinin yüksek olması nedeniyle bu pazarda artış yaşanması beklenen önemli bir bölgedir. Ek olarak, bulaşık makinesine uyumlu bulaşıklara olan talep, pazar büyümesinin artmasına neden oldu.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/melamine-formaldehyde-resin-powder-market-103776

Rekabetçi Peyzaj

Kilit Oyuncular, Birleşme ve İşbirlikleri Yoluyla Üretimi Arttırarak Ürün Portföylerini Genişletmeyi Amaçlıyor

Küresel pazar, varlıklarını genişletmek ve ürün portföylerini geliştirmek için ısrarla çabalayan birkaç şirkete ev sahipliği yapıyor. Bunu yapmak için ortak girişimler ve ortaklaşa malzeme üretimi gibi stratejiler uyguluyorlar. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden bahsedilmektedir:

  • Ekim 2019 : Büyük bir fenolik reçine üreticisi olan BASF SE, Gujarat’ta bir petrokimya üretim birimine yatırım yapmak için Adani Group ile işbirliği yaptı.
  • 2019 : Metanol ve formaldehit tedarikçisi Metafrax, İsviçre merkezli üre ve melamin üreticisi Casale SA ile anlaşma imzaladı. Bu iki üretici birlikte Gubakha’da sentetik sakızlar ve UFC’ler üretecek.

 Melamin Formaldehit Reçine Tozu Pazar Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

  •         Hexza Corporation Berhad
  •         INEOS Melaminler GmbH.
  •         Katar Melamin Şirketi
  •         Chemiplastica SpA.
  •         metafraks
  •         Eurotecnica Müteahhitler ve Mühendisler SpA
  •         BASF SE

İlgili Mesajlar:

www.recentstatus.com/post/180164_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

www.zwatshitangani.co.za/thread/290

www.rolonet.com/posts/63302

socialagora.xyz/post/42863_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

www.jeenee.net/read-blog/17770

scrolllink.com/read-blog/3804

liberiansocialnews.com/post/4673_the-nikel-market-size-predicted-to-reach-usd-59-14-billion-by-2028-and-exhibit.html

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar