Küresel metansülfonik asit pazar payı, sanayi sektöründen gelen belirgin bir şekilde artan talep nedeniyle dik bir büyüme öngörüyor. Metansülfonik asit veya MsOH, olağanüstü çözünürlüğe ve uçucu olmayan bir yapıya sahiptir ve farklı organik reaksiyonlarda asit katalizörü olarak kullanılır. MsOH, elektrokimyasal uygulamalarda kullanılır ve ticari elektrolitler için çevre dostu bir alternatif olarak kabul edilir. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Metansülfonik asit Pazarı, 2022-2029” başlıklı bir sonraki raporda sundu .Rapora göre, MsOH, çeşitli nedenlerden dolayı pazar büyümesinde avantaj elde ediyor. Örneğin, MsOH, Boran üretmek için bir asit katalizörü olarak kullanılır. Boranlar, yakıt olarak potansiyel olarak çekici olmalarını sağlayan yüksek açık yanma enerjisine sahiptir.

Örnek Rapor PDF İsteyin –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/methanesulfonic-acid-market-103963 

COVID-19 Etkisi-

Pandemi, dünya genelinde 200’den fazla ülkede benzeri görülmemiş bir hasara yol açtı. Karantinalar, sokağa çıkma yasakları, sosyal mesafe normları vb. nedeniyle mevcut olan daha düşük işgücü, daha düşük üretime ve dolayısıyla daralmış gelirlerin birikmesine neden oluyor. Bununla birlikte, dünya çapındaki oyuncular sürekli olarak pandemiyi atlatmaya çalışıyor ve piyasalar ve endüstriler yavaş yavaş çekiş kazanıyor. Aşılar çoğunluk için mevcut olsa da, durumun bu şekilde ne kadar süreceği hala belirsiz. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun derinlemesine analizi, bu niş pazar hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

Metansülfonik Asit Pazarındaki Kilit Oyuncular:

  • Oxon Italia SpA
  • Shinya Kimya
  • Arkema Grup
  • Xingchi Bilim ve Teknoloji
  • BASF SE
  • Langfang Jinshengshui Chemical Co. Ltd.
  • Xudong Kimyasal
  • Zhongke İnce Kimyasal

segmentasyon-

Ürün türüne göre, MsOH pazarı endüstriyel sınıf ve farmasötik sınıf olarak ikiye ayrılır. Uygulaması temelinde, pazar segmentleri organik sentez, elektrokaplama, ilaç ve ilaçlar vb. şeklindedir. Coğrafi olarak pazar, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı-

Rapor, ülke, bölge ve küresel düzeylerde tanınmış paydaşlarla yapılan görüşmeler yoluyla toplanan ilk elden nicel ve nitel bilgilerden oluşmaktadır. Rapor, muhtemel pazarın kapsamlı araştırması için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımları takip ediyor. Rapor, rapora dahil edilen SWOT Analizi aracılığıyla mevcut durumu ve gelecekteki fırsatları vurgulamaktadır. Rapor ayrıca, MsOH’nin rekabet ortamı hakkında bilgiler içerir ve önemli trendler, yeni ürün lansmanları, genişlemeler ve muhtemel pazardaki satın almalar hakkında bilgiler içeren son sektör gelişmelerine dikkat çeker.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Çeşitli Sektörlerden Yoğun Talep ve Tüketim

Farmasötik, seramik üretimi vb. gibi endüstriler, çeşitli uygulamaları nedeniyle MsOH’den yararlanır. Örneğin, Eprosartan, Telmisartan vb. gibi aktif farmasötik ajanları sentezlemek için kullanılır. Endüstriyel sektör tarafından ölçek ve pas temizleyicileri üretmek için artan MsOH tüketiminin pazar büyümesini yönlendirmesi beklenmektedir. Porselen, fayans ve seramik gibi aside duyarlı yüzeylerden pası temizlemek için de kullanılır. Çok çeşitli endüstrilerdeki sayısız uygulamanın, önümüzdeki yıllarda metansülfonik asit pazar büyüklüğünü artırması bekleniyor. Ancak yüksek derecede aşındırıcı bir sıvı olan MsOH, temas ettiğinde gözlerde ve ciltte ciddi yanıklara neden olabilir. Bunun pazar büyümesini engellemesi muhtemeldir.

Bölgesel Görüşler-

APAC, Bölgesel Büyüme Açısından Pazara Liderlik Edecek

Sanayi sektöründen gelen sarmal talebin ve Çin gibi gelişmekte olan ekonomilerdeki artan üretim birimlerinin, Asya Pasifik’in metansülfonik asit pazar büyümesinde en büyük paya sahip olmasına yardımcı olması bekleniyor. Aktif farmasötik ajanlara yönelik artan talebin ve hızla büyüyen farmasötik sektörünün, Kuzey Amerika’nın pazar büyümesinde önemli bir paya sahip olmasına yardımcı olması bekleniyor. Sanayi sektöründen elektrokaplama uygulamalarına yönelik artan talebin, Avrupa’nın ılımlı bir büyüme oranı sergilemesine yardımcı olması bekleniyor. Tahmin döneminin sonuna kadar Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da yavaş bir büyüme bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Sanayi Gelişimini Teşvik Eden Teknolojik Gelişmeler

MsOH piyasası, küresel ve bölgesel düzeyde faaliyet gösteren oyuncularla orta düzeyde rekabetçi bir pazardır. Üretim teknolojilerindeki yeni gelişmeler artıyor ve önümüzdeki yıllarda pazarda gelişmesi bekleniyor. Örneğin, bir Alman kimya şirketindeki araştırmacılar, MsOH’yi metandan yapmak için yeşil bir yöntem geliştirdiler. Bu ilerleme, araştırmacıların MsOH oluşturmak için enerji ve düşük maliyetli yöntemler geliştirmelerine ve kullanılmayan geniş metan rezervlerinden yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

Sektörel Gelişmeler-

  • Ocak 2020: BASF, MsOHat the Ludwigshafen üretiminin üretim kapasitesinin genişletildiğini duyurdu. Sarmal küresel tüketici talebini karşılamak için üretimi yılda 50.000 mt’a çıkarmak için büyük bir yatırım yapıldı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/methanesulfonic-acid-market-103963

En Son Haber Bloglarını Okuyun –

palscity.com/post/710135_the-global-iodine-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-283-0-million-by-the-e.html

ontimewld.com/read-blog/2788

trumpbookusa.com/blogs/521262/Iodine-Market-Size-Share-Growth-Global-Demand-Analysis-and-Forecast

wego.social/post/5615099_the-global-iodine-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-283-0-million-by-the-e.html

elitedolphin.com/post/10268_the-global-iodine-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-283-0-million-by-the-e.html

whimsical.com/71PtYKejvEoV2yUftueffF

ivnt.com/nikel-market-by-2028-market-size-development-opportunities-development-and-forecast-by-2028/

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar