Küresel mimari akustik paneller pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 9.752.8 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4.1’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™, “ Mimari Akustik Paneller Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Ürün Türüne Göre (Metal )” başlıklı raporunda, çevre dostu ve geri dönüştürülmüş organik atıklardan yapılan akustik panellerin geliştirilmesinin bu pazar için başlıca büyüme belirleyicisi olacağını belirtiyor. Akustik Paneller, Plastik Akustik Paneller, Ahşap Akustik Paneller ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Konut, Ticari ve Endüstriyel) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 ”. İnşaat sektörü, ısı yalıtımı ve gürültü azaltma için ağırlıklı olarak polistiren ve cam yünü gibi sentetik ve inorganik malzemelere güvenmektedir.

Bununla birlikte, bu malzemelerin önemli çevresel etkileri olduğu bilinmektedir ve sonuç olarak akustik panel üreticileri, ses yalıtımı çözümleri yapmak için biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerin kullanılmasına artan bir ilgi göstermektedir. Örneğin, Soundproof Cow, %80 geri dönüştürülmüş pamuktan yapılan ve toksik olmayan ve aynı zamanda kaşıntı içermeyen Quiet Batt™ 30 Soundproofing Insulation’ı tasarladı. Benzer şekilde Audimute, geri dönüştürülmüş pamuk ve selülozdan üretilen çevre dostu ses absorpsiyon çözümü eco-C-tex’i geliştirdi. Binalardan kaynaklanan kirliliğin azaltılmasına vurgu yapan düzenleyici kurumlarla, yeşil mimari akustik panellere olan talebin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/architectural-acoustic-panels-market-104454

Rapora göre, küresel piyasa değeri 2019 yılında 7.862.8 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti. Raporun öne çıkan özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Piyasayı yönlendiren ve kısıtlayan tüm faktörlerin derinlemesine incelenmesi;
  • Çeşitli pazar bölümlerinin kapsamlı analizi;
  • Pazarı şekillendiren bölgesel gelişmelerin ayrıntılı incelenmesi; ve
  • Pazarın rekabet ortamına ilişkin eyleme geçirilebilir araştırma.

Kısıtlama Faktörü

Piyasa Büyümesini Boğmak için COVID-19 Ortasında Bastırılmış İnşaat Faaliyetleri

Mimari akustik paneller pazarının büyümesini engelleyen en büyük zorluk, küresel inşaat endüstrisinde benzeri görülmemiş hasara neden olan devam eden ve giderek yoğunlaşan COVID-19 salgınıdır. Londra merkezli Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS) tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, inşaat faaliyetinin 2020’nin ikinci çeyreğinde dünya genelinde daraldığını ortaya koydu. Projelerin %25’inin durma noktasına gelmesi ve yerinde verimliliğin %12 düşmesiyle, artan maliyetlerin önümüzdeki on iki ay boyunca inşaat sektörü üzerinde muazzam bir baskı yaratması bekleniyor. Mimari akustik panellerin benimsenmesi, bu paneller bu endüstride gürültü kontrolü için yaygın olarak kullanıldığından, inşaatlardaki ani düşüş nedeniyle kaçınılmaz olarak etkilenecektir. Dahası,

Regional Insights

Massive Investments in Infrastructure to Propel the Asia Pacific Market

Asia Pacific is expected to dominate the architectural acoustic panels market share during the forecast period on account of the massive public and private investments infrastructure development in the region. The region is also witnessing a huge influx of foreign investments in the construction sector, which also favors the growth of the market. In 2019, the Asia Pacific market size stood at USD 3,533.4 million.

Europe is predicted to hold the second-largest position in the global market as a large number of multinational companies in the region are rapidly adoption architectural acoustic panels to

comply with the green building regulations set by the European Union (EU). Robust growth of the construction industry in the US will accelerate the growth of the North America market in the forthcoming years.

Competitive Landscape

Apex Players to Implement Aggressive Expansion Strategies

With the intent to capture a larger market share, key players in this market are aggressively implementing strategies to entrench their position. Chief among these is the launch of sound-absorbing solutions made from sustainable materials as the emphasis on green buildings is rising worldwide. The other strategy adopted by the leading companies is acquisition of regional players to deepen their presence in regional markets.

Industry Developments:

  • September 2020: Saint-Gobain announced the takeover of the Netherlands-based external insulation specialist, Strikolith, which registered sales worth €20 million in 2019. The acquisition will strengthen Saint-Gobain’s portfolio of External Thermal Insulation Composite Systems.
  • February 2019: Baux, a top acoustics brand, collaborated with a team of scientists specializing in bio-mimicry to engineer a line of biodegradable acoustic panels termed as Baux Acoustic Pulp. The panels are made of plant-based, paper-like material, developed jointly with a Swedish design studio.

List of Key Companies Profiled in the Architectural Acoustic Panels Market Report:

Inquire Before Buying Report:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/architectural-acoustic-panels-market-104454

About Us:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn

Facebook