Tahmin döneminde sanayi sektöründen artan talep nedeniyle küresel pirolidon pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından “ Pyrolidon Market, 2022-2029 ” başlıklı bir sonraki raporda yayınlanmıştır . Endüstriyel bir ortamda bir esteri bir amide dönüştürerek oluşturulan organik bir bileşiktir. Su ve çoğu organik çözücü ile birleştirilebilen beş laktam üyesinden oluşan beyaz bir sıvıdır. Çeşitli ilaçlarda, mantar öldürücülerde, böcek öldürücülerde ve herbisitlerde bulunur.

COVID-19 Etkisi-

Covid-19’un Kimya Endüstrisine Zararlı Etkisi

Hemen hemen her endüstrinin üretim tesislerinin bir süreliğine kapanmasıyla sonuçlanan pandemi nedeniyle birçok ülke karantinaya girmek zorunda kaldı. Covid-19’un pirolidon ana tüketicileri olan petrol ve gaz endüstrileri, ilaçlar ve elektronikler üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pyrrolidone-market-105101

segmentler-

Türüne göre, pazar 2-pirolidon, N-Metilpirolidon, N-Oktilpirolidon, N-Vinilpirolidon olarak bölümlere ayrılmıştır. Nihai kullanım endüstrisi temelinde pazar, kimyasallar, ilaçlar, kişisel bakım, elektronik ve diğerlerine ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Pazar raporu, endüstrinin büyümesini sağlayan temel itici güçler, kısıtlamalar ve fırsatlar hakkında entegre bilgiler sunar. Araştırma, bileşen, son tüketici ve demografiye göre veri hacmi oluşturmaya devam ediyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Elektronik Segmentten Artan Talep

Küresel pirolidon pazarı büyümesinin, öngörülen dönemde elektronik segmentten gelen artan talep nedeniyle büyümesi bekleniyor. Lityum-iyon pille çalışan elektrikli arabaların imalatında, yarı iletken cihaz imalatında ve tel emaye kaplamalarda kullanılması nedeniyle elektronik sektöründe giderek yaygınlaşmaktadır. Bazı elektronik sistemlerin imalatı sırasında pürüzlerden kurtulmak için de kullanılır.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Son Kullanıcı Endüstrisinden Artan Talep

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel pirolidon pazar payına sahip olması bekleniyor. Petrol ve gaz, ilaç ve elektronik gibi çeşitli son kullanıcı endüstrilerindeki önemli genişleme nedeniyle Çin, Japonya ve Hindistan gibi ülkelerde talep artıyor.

Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Bu önemli büyüme nedeniyle bölgede artan doğalgaz arama faaliyetlerinin piyasayı ileriye taşıması bekleniyor.

Özelleştirilmiş PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/pyrrolidone-market-105101

Rekabetçi Peyzaj-

Üreticiler Konumlarını Güçlendirmek İçin Ar-Ge Yatırımlarına Odaklanıyor

Tedarikçiler, daha güçlü bir temele sahip olmak için satın alma ve bölgesel büyüme planları arıyor. Ancak marka bilinirliği ve güçlü pazarlama, bu alana yeni girenlerin işini zorlaştırıyor. Sektördeki konumlarını güçlendirmek için ortaklık, genişleme, işbirliği ve ortak girişimler gibi çeşitli yöntemler uygulamışlardır.

Sanayi Geliştirme-

  • Aralık 2020: BASF SE’nin işi iki bölüme ayrılmıştır: Tarım Çözümleri ve Diğerleri. N-Metilpirolidon ve N-Metilpirrolidon Yaşam Bilimi, şirketin çeşitli endüstriyel kullanımlara yönelik ürünlerinden ikisidir.

Pyrolidon için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

  • BASF
  • Ashland
  • Eastman Kimya Şirketi
  • Mitsubishi Kimya Şirketi
  • Johnson Matthey
  • J&K Kimyasallar
  • Abtonment Kimyasal
  • Lyondellbasell

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları