Küresel paslanmaz çelik sac pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights’ın ” Paslanmaz Çelik Sac Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Bu levhalar, yiyecek ve içecek, cerrahi ekipman ve inşaatta yaygın olarak kullanılmaktadır. Klorür korozyonuna karşı mükemmel direnci, ürünün denizcilik alanında çeşitli uygulamalarını mümkün kılmıştır. Çelik sac, özellikleri nedeniyle dünya genelinde yüksek talep görmektedir. Örneğin, 2021’in dördüncü çeyreğinde Jindal Stainless (Hisar) Limited (JSHL), pandeminin ortasında bile 182.474 ton satış hacmi kaydetti.

COVID-19 Etkisi

Pazar Büyümesini Desteklemek için Temel Hizmetlere Artan Talep

Pandemi, karantina süresince birden fazla sektörde arz ve talep açığı yarattı. Paslanmaz çelik sac sektöründe de durum aynıydı. Seyahat kısıtlamaları lojistik sorunlara ve gecikmelere neden oldu. Buna rağmen, çeşitli son kullanıcılar temel kategoriye girdiğinden, ürünün talebi sabit kaldı. Yiyecek-içecek ve sağlık sektörü, tam kapasite ile çalıştıkları için karantina boyunca en yüksek ürün talebini oluşturdu.

Örnek bir PDF alın (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/stainless-steel-sheet-market-104122

Pazar Segmentasyonu

Ürün türüne göre pazar, 304 paslanmaz çelik sac, 310 paslanmaz çelik sac, 316 paslanmaz çelik sac ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar inşaat, imalat ve diğerleri olarak üçe ayrılır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman görüşleri rapora stratejik olarak dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmaya bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi dahildir.

Sürüş faktörü

Büyümeyi Artırmak için Kalkınma Projelerine Artan Odaklanma

İnşaat segmenti son yıllarda hızlı bir büyüme yaşıyor. Bu, çelik sac talebinde önemli bir artışa neden oldu. Ayrıca, pazar liderlerinin yeniliklerinin paslanmaz çelik sac pazarının büyümesini kolaylaştırması bekleniyor. Örneğin, Kasım 2019’da POSCO, inşaat amacıyla INNOVILT olarak bilinen lüks bir çelik ürünleri markasını tanıttı.

Sağlık sektörü de ekipmanları için hızla paslanmaz çelik ürünleri benimsiyor. Çeliğin çeşitli maddelere maruz kalmasına rağmen aşındırıcı olmaması nedeniyle ürüne olan talep oldukça fazladır. Sağlık sektörünün pandemi nedeniyle son zamanlarda hızla genişlemesinin, öngörülebilir gelecekte büyümeyi artırması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Hızlı Kentleşme, Pazar Büyümesine Yardımcı Oluyor

Asya-Pasifik’in önümüzdeki yıllarda paslanmaz çelik sac pazar payında hakimiyetini sürdürmesi bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki hızlı kentleşme ve artan harcanabilir gelirdir. Ayrıca, bölge genelindeki altyapı gelişiminin, ürünün bölgede benimsenmesini artırması beklenmektedir.

Kuzey Amerika’nın öngörülebilir gelecekte önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu, inşaat endüstrisindeki araştırma faaliyetlerine yapılan önemli yatırımlardan kaynaklanmaktadır. Ayrıca, bölgedeki en yüksek yaşam standardı, çeşitli kalkınma projelerine olan talebi kolaylaştırmaktadır.

Rekabetçi Peyzaj

Seçkin Şirketlerin İş Ufuklarını Genişletmek İçin Ar-Ge’ye Yatırımları

Pazarın önde gelen oyuncuları, güçlü bir portföye ve araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım geçmişine sahiptir. Ürün satışlarını artırmak için gelişmiş çözümlerle birlikte stratejik ürün lansmanları tasarlarlar. Bu pazardaki çok çeşitli potansiyel fırsatlarla, pazara yeni girenler bile konumlarını kolayca istikrara kavuşturabilir. Bu, birkaç yerli oyuncunun pazara girmesiyle sonuçlandı.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/stainless-steel-sheet-market-104122

Sanayi Geliştirme:

 • Aralık 2019: Essar Steel India Limited, sonunda ArcelorMittal tarafından kuruldu. Önde gelen bir Lüksemburglu çokuluslu çelik imalat şirketi tarafından satın alınmasının, pazardaki varlığını güçlendirmesi bekleniyor.

Pazarda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • POSKO
 • Aperam
 • Yieh United Steel Corp.
 • Tsingshan Holding Group Shanghai International Trading Co., Ltd.
 • Nippon Çelik
 • Outokumpu
 • aserinoks
 • Beihai Chengde
 • Libya Demir Çelik Şirketi
 • Tata Çelik Ltd.
 • baowu

 İlgili Mesajlar:

redsocialgoool.com/read-blog/75609

iroot.world/post/145612_the-global-iodine-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-283-0-million-by-the-e.html

www.zwatshitangani.co.za/thread/322

impif.com/post/57351_the-global-iodine-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-283-0-million-by-the-e.html

anotepad.com/notes/8tgaejs8

www.debwan.com/blogs/416999/Iodine-Market-Sales-Revenue-Industry-Growth-Development-Status-by-2027

kaalama.org/read-blog/105969

www.metroflog.co/post/166057

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar