Küresel patates işleme pazarının, artan patates ihracatı ve artan patates işleme tesisi sayısı ile desteklenen yüksek büyüme kaydetmesi muhtemeldir. Colorado Eyalet Üniversitesi Patates Programına göre, her yıl yaklaşık 6 milyar pound donmuş patates ürününün üretildiği tahmin ediliyor. Fortune Business Insights, “Patates İşleme Pazar Büyüklüğü, Pay & Sektör Analizi, Ürün Türüne Göre (Dondurulmuş Patates, Patates Cipsi ve Gofret, Kurutulmuş Patates, Diğerleri), Uygulamaya Göre (pişirilmeye hazır, Atıştırmalıklar, Diğerleri) başlıklı raporunda  ) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029.” Tahmin dönemi boyunca pazar için büyümeyi tahmin eder.

Patates, çeşitli bölgelerde evlerde sebze olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak patatesin kullanımı sadece yemek pişirmekle sınırlı değildir. Patatesler ayrıca çeşitli gıda ürünleri üretmek için işlenir ve hayvanlara verilir. Ek olarak, patatesler, farmasötik, ahşap ve kağıt endüstrisinde yaygın olarak kullanılan patates nişastasını elde etmek için işlenir. Örneğin, %100 biyolojik olarak parçalanabilen ve polistiren için uygun bir ikame olan patates nişastası, tabaklar, tek kullanımlık tabaklar ve birkaç bıçak üretmek için kullanılır.

Piyasa Raporu Neleri İçerir?

Piyasa raporu, öngörülen ufuk boyunca piyasanın karşılaşacağı çeşitli piyasa itici güçlerinin ve kısıtlamaların, fırsatların ve zorlukların niteliksel ve niceliksel değerlendirmesini içerir. Ayrıca, rapor, tahmin döneminde pazar büyümesini etkileyen pazarın bölgesel gelişmeleri hakkında kapsamlı bir araştırma sağlar. Ayrıca, 2021 ve 2029 arasındaki pazar büyümesi için kilit oyuncular, onlar tarafından kullanılan stratejiler ve son ürün lansmanlarından oluşan manzaraya dair kapsamlı bir çalışma içerir.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/potato-processing-market-102120

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi Desteklemek İçin Atıştırmalık Atıştırmalık Tüketiminin Artırılması

İşlenmiş gıda tüketen insanların artan eğilimi, tahmin döneminde pazarın büyümesini sağlıyor. Örneğin, küresel patates kızartması tüketiminin her yıl 7 milyon ton gibi şaşırtıcı bir şekilde olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca, patates cipsi, birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede baskın bir işlenmiş gıda ürünü olmuştur. Ek olarak, kurutulmuş patates gevrekleri, çeşitli perakende satış noktalarında patates püresi ürünlerinde içerik olarak kullanılmaktadır. Örneğin, Uluslararası Gıda Bilgi Konseyi Vakfı tarafından hazırlanan bir rapora göre, ankete katılanların %51’i her gün en az bir kez atıştırma yaptığını söyledi. Ayrıca, işlenmiş gıdalara yönelik artan tercihin, öngörülen ufukta pazarın büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Bölgesel Analiz:

Bölgeler arasında, tahmin döneminde Avrupa’nın ön planda olması bekleniyor. Bu, McCain Foods Limited ve diğerleri gibi büyük şirketlerin varlığı gibi faktörlere atfedilebilir. Ayrıca, Avrupa’daki büyük patates işleme tesisleri, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için iyiye işaret edecektir. Kuzey Amerika’nın ise öngörülen ufukta ikinci en önde gelen bölge olması bekleniyor. Kuzey Amerika’da işlenmiş gıdaların yüksek tüketimi ve hazır gıdaya yüksek eğilim gibi faktörler, tahmin döneminde pazarın büyümesinin itici faktörleridir.

Asya-Pasifik’teki pazar, Hindistan, Japonya ve Çin gibi ülkeler tarafından işlenmiş gıda ürünlerinin artan tüketimi nedeniyle yüksek büyüme kaydedecek. Ayrıca Hindistan, Çin gibi ülkelerdeki devasa patates üretimi, 2019-2026 yılları arasında Asya-Pasifik pazarının büyümesine katkıda bulunacaktır.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/potato-processing-market-102120

 

Rekabet Ortamı:

McCain Foods Limited Büyümeye Yardımcı Olacak Yeni Ürünleri Piyasaya Sürüyor

Mayıs 2018’de, önde gelen işlenmiş gıda şirketlerinden McCain Foods Limited, dondurulmuş gıda yelpazesi için yeni baharat “Shake Shake” lansmanını duyurdu. Baharat, Peynir ve Soğan, Tuz ve Sirke ve Tavuk gibi üç çeşitte mevcuttur. Bu lezzetler donmuş ürünlerinin lezzetine katkıda bulunacaktır. Pazarda faaliyet gösteren firmalar, pazarda varlıklarını sürdürmek için ürün yenilikleri, ürün lansmanları gibi stratejiler benimsemektedir. Ayrıca, kilit oyuncular, tahmin süresi boyunca şiddetli rekabet piyasasındaki diğer şirketleri birleştirerek veya satın alarak patates işleme pazarı gelirinden maksimum kazanç elde etmeye çalışıyorlar.

Piyasada Yayılan Firmaların Listesi:

  • AGRANA Beteiligungs-AG
  • McCain Gıda Limited Şirketi
  • Kraft Heinz Şirketi
  • Farm Frites International BV
  • R. Kısa Değirmencilik Şirketi
  • Kuzu Weston Holdings Inc.
  • Intersnack Group GmbH & Co. KG
  • Idahoan Foods, LLC.
  • Agristo NV
  • diğerleri arasında

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/potato-processing-market-102120

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter