Küresel sentetik yüzeyler pazar büyüklüğünün, spor segmentinden gelen artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından ” Sentetik Yüzeyler Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Yüzey, yüksek su direnci ve ısı direnci kapasitesine sahip malzemeler için sentetik elyaftan yapılmıştır. Bu örtüler doğal çimlerin yerini almakta ve oyun parklarında, bahçelerde ve diğer ticari mekanlarda kullanılmaktadır. Bu yüzey, görünümü daha düşük bir maliyetle korurken, altyapıya ve dış mekanlara estetik bir görünüm sağlar.   

COVID-19 Etkisi

Mevcut pandemi ile birçok açık hava etkinliği iç mekanlara kaymıştır. Tüketiciler formlarına ayak uydurmak için açık hava aktivitelerini evlerinin dört duvarı arasında benimsiyorlar. Bu koşullarda, spor salonları ve diğer yerler, doğal deneyime ayak uydurmak için sentetik yüzeyler kullanarak görünümlerini değiştirdi. Ayrıca lüks daireler, açık alanlarını ve teraslarını, koşu alanlarını ve yoga alanlarını suni çim kullanarak sağlıklı yaşama ayak uyduracak şekilde dönüştürdü.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/synthetic-surfaces-market-104685

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre, sentetik yüzeyler pazarı, 10 mm’nin altındaki tutam çim, 10 mm’nin üzerindeki ve 25 mm’nin altındaki tutam çim ve 25 mm’nin üzerindeki tutam çim olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre, pazar spor, çevre düzenlemesi, eğlence ve diğer bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapordaki içgörüler, özgün sonuçlara varmak için birincil ve ikincil araştırmalara dayanmaktadır. Analiz, sektör genelindeki verilere dayanmaktadır ve piyasa tahminleri, kurum içi uzmanlarımız tarafından tahmin edilmektedir. Veriler çeşitli temellere göre sınıflandırılır ve her segment titizlikle incelenerek pazar dinamiklerine dayalı stratejiler belirlenir. Uzmanlarımız tarafından sağlanan vazgeçilmez rehberlik, pazara yeni girenler için faydalıdır. Kılavuz, iş önceliklerini, fiyatlandırmayı, öne çıkan iş modellerini, zorlukları, potansiyel iş genişletme fırsatlarını ve çok daha fazlasını içerir. Bu rapor sadece piyasaya yeni girenler veya iş sahipleri için değil, aynı zamanda bu üründeki yatırımcılar için de faydalıdır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Öngörmek için Çocuklarda Takım Sporu Faaliyetlerini Artırma

Spor ve Fitness Endüstrisi Derneği’ne göre, ABD’de 6 ila 12 yaşın altındaki takım sporları faaliyetleri, düzenli antrenman dönemlerinde 2017’den 2018’e %0,9’a yükseldi. Ayrıca yetişkinlerin ve çocukların çeşitli spor dallarına katılımı, ürüne yüksek talep gören aktivitelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Estetik bir görünüm elde etmek için dekorasyon ve renovasyon amaçlı kurumsal altyapıya da yoğun talep var. Ürünün yüksek dayanıklılığı ve düşük bakımı, sentetik yüzeyler pazarının büyümesi için önemli bir itici güçtür.

Ayrıca, bu sentetik yüzeyler doğal yüzeylerden daha güvenlidir ve spor yaparken ciddi yaralanmaları ve çizilmeleri önler. Yüzeylerin daha dayanıklı olması nedeniyle ürüne olan talebin artması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Avrupa Spor Mahkemelerinde Pazarı Artırmak İçin Artan Talep

Europe is anticipated to hold the largest synthetic surfaces market share during the forecast period. The primary reason for this is the several sports clubs and sports courts in the region. Further, the increasing number of Educational Institutes creates a high demand for the surfaces for playgrounds. As per the Department of Education, U.K. Government, there was a 15.7% increase in nursery and primary schools from 2018 to 2019.

Asia Pacific region is also predicted to grow at a faster rate given the high rates of outdoor renovation, lawns, and rooftops at residential and commercial spaces. In countries such as India and China, there has been increasing Government support in recent times for the hospitality industry’s development, further boosting the market.

Inquiry before buying:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/synthetic-surfaces-market-104685

Competitive Landscape

Key Players to Focus on Expansion Opportunities to Facilitate Growth

The synthetic surfaces’ high durability makes it easier to use in sports courts and is preferred by sports court designers for the same. The sport courts and garden segment is predicted to latest share of the market as artificial grass is mainly used in these spaces to combat heating up or drying up of the ground. Also, the key market players are focused on expanding their consumer base for this product. The revenue generated from this product has been substantial but still has great opportunities to grow further.

List of Key Players Profiled in the Market:

 

  • Ten Cate
  • FieldTurf
  • Polytan GmbH
  • ACT Global Sports
  • GreenVision (Mattex)
  • Taishan
  • ForestGrass
  • Forbex
  • Unisport-Saltex Oy
  • SIS Pitches

 

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, India.
Phone:
US: +1 424 253 0390
UK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
Email[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar