Dünya çapında artan yerleşik yaşam tarzının benimsenmesinin, öngörülebilir gelecekte küresel kuru meyve bileşenleri pazar boyutunu büyütmesi bekleniyor. Bilgiye dayalı ekonomilerin yükselişi, son birkaç on yılda kentsel alanlarda fiziksel olarak yoğun faaliyetlere olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır. Günümüzün ofis ortamları, uzun saatler boyunca masalarında oturan ve zihinsel yorgunluk nedeniyle çok az egzersiz yapan veya hiç egzersiz yapmayan çalışanlarla karakterizedir. Sonuç olarak, küresel kentsel nüfusun genel sağlık endeksinde belirgin bir düşüş var. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, dünya çapında yaklaşık 16 milyon Özürlü Yaşam Yılı (DALY) ve 1,7 milyon ölüm, düşük sebze ve meyve tüketimine bağlanabilir. Diyabet ve obezite gibi yaşam tarzıyla ilgili bozukluklardaki keskin artışla birlikte, çalışan nüfus artık geleneksel gıdalara verimli alternatifler arıyor ve sonuç olarak özellikle kentsel alanlarda kuru meyve ürünlerinin popülaritesi artıyor. Aynı zamanda hızla önde gelen kuru meyve bileşenleri pazar trendlerinden biri haline geliyor.

Yukarıdaki bilgiler, “ Kurutulmuş Meyve İçindekiler Pazar Büyüklüğü, Payı ve Küresel Eğilim ” başlıklı yeni bir Fortune Business Insights™ raporunda sunulmaktadır. , Şekerlemeler, İçecekler) Ve Coğrafya Tahmini 2029’a Kadar ”. Buna ek olarak, rapor şunları paylaşır:

 • Farklı piyasa rakamlarının doğru hesaplanması;
 • Genel endüstri görünümüne ve bunun pazar üzerindeki etkisine 360 ​​derecelik genel bakış;
 • Pazarın bölümlere ayrılması ve her bölümün bir solucanın gözünden incelenmesi; ve
 • Çeşitli faktörlerin, itici güçlerin ve kısıtlamaların ve bunların piyasa üzerindeki etkilerinin kapsamlı analizi.

Alerjik Reaksiyon Olasılığı Büyümeyi Yavaşlatabilir

Gıda maddelerinden kaynaklanan alerjileri tespit etmek zordur ve kişinin sağlığı için ölümcül olduğu kanıtlanabilir. Kuru meyveler belirli alerjilere neden olmakla ünlüdür ve bu dezavantaj, tahmin süresi boyunca kurutulmuş meyve bileşenleri pazarının büyümesini engelleyebilir. Örneğin, çoğu kez, daha iyi koruma ve daha çekici görünmeleri için kuru meyveler sülfitlerle karıştırılır. Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göre, bu maddelere duyarlı olan kişiler, tükettikleri takdirde astım atakları ve ağrılı mide krampları gibi aşırı reaksiyonlar sergileyebilirler. Bu tür olaylardan kaçınmak için, dünya çapındaki düzenleyici makamlar, kurutulmuş meyve bileşenlerinin üretimini ve dağıtımını izlemek için katı politikalar tasarlamıştır. Örneğin,

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/dried-fruit-ingredients-market-100543

 

Asya-Pasifik Pazarını Harekete Geçirmek İçin Artan Kuru Meyve Tüketimi

Bölgeler arasında Asya-Pasifik, tahmin döneminde kurutulmuş meyve bileşenleri pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Piyasayı besleyen temel faktörler arasında, faydaları konusunda farkındalık arttıkça kuru meyve tüketiminin artması ve bölgedeki unlu mamuller ve süt ürünlerinde kuru gıda bileşenlerinin alımının artması yer alıyor. Avrupa’da pazar, ağırlıklı olarak besin açısından zengin atıştırmalıklara ve yüksek harcanabilir gelire yönelik yüksek talep tarafından yönlendirilecek.

Rekabeti Teşvik Etmek İçin İnovasyona Artan Odaklanma

Kurutulmuş meyve bileşenleri pazar tahminine göre, büyük şirketler yoğun bir şekilde rekabette öne geçmek için yeni ürünler geliştirmeye odaklanıyor. Araştırma ve geliştirmeye yapılan yatırım, kendilerini bu pazarda zorlu rakipler haline getiren birçok şirket için getiri sağlıyor.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/dried-fruit-ingredients-market-100543

 

Sektördeki Gelişmeler:

 • Ekim 2019:  Badem işleme ve pazarlamasında California merkezli dünya lideri Blue Diamond, Almond Breeze ürün yelpazesini yeni bir lezzet olan Almond Breeze Almondmilk Mexican Hot Chocolate ile genişletti. Latin Amerika’nın en sevilen içeceklerinden birinden ilham alan ürün, tamamen Kaliforniya bademlerinden yapılmıştır ve zengin, kremsi bir dokuya sahiptir.
 • Eylül 2019:  ABD’nin en büyük ikinci fıstık üreticisi ve işlemcisi olan Setton Farms, fıstık ürünlerini çeşitlendirmek amacıyla yeni bir dizi Terbiyeli Fıstık Çekirdeklerini tanıttı. Bu ürünün yeniliği, fıstıkların kabuksuz ve farklı baharatlarla tatlandırılarak tüketicilerin beğenisine sunulmasıdır.

 

Kurutulmuş Meyve İçindekiler Pazar Raporunda Profili Bulunan Kilit Oyuncular:

 • Sunshine Raisin Corporation
 • Traina Gıda A.Ş.
 • Dahler & Co GmbH
 • Naturex SA
 • Okçu Daniels Midland Co.
 • Aslan Kuru Üzüm A.Ş.
 • DIANA DOĞAL SAS
 • California Kurutulmuş Meyve A.Ş.
 • JAB Kuru Meyve Ürünleri (Pty) Ltd.
 • Burgin Meyve ve Kuruyemiş A.Ş.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter