Küresel UV filtreleri pazar büyüklüğü, kötüleşen iklim değişikliğinin sağlık ve malzemeler üzerindeki etkisini azaltmak için etkili çözümlere yönelik artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda artacaktır. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi ” UV Filtre Pazarı, 2021-2028başlıklı raporunda paylaşıyor.

Ozon Tabakasının kirlilik ve küresel ısınma nedeniyle delinmesi, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için ultraviyole (UV) filtrelerin kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu filtreler ayrıca cildi zararlı güneş ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu güneş yanıklarına karşı korumak için güneş kremlerinde de kullanılmaktadır. Ek olarak, kamera donanımını çizik, toz, nem ve zararlı güneş ışığından korumak ve kameranın içindeki film makarasını UV ışınlarına aşırı maruz kalmaktan korumak için kamera lenslerinde UV filtreleri kullanılır.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/uv-filters-market-103948

 

segmentler

Pazar, ürün türüne göre organik ve inorganik olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya bağlı olarak, pazar güneş kremleri, yağlar ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya dağılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, çeşitli pazar eğilimlerinin ve önde gelen segmentlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Piyasanın itici güçlerini ve kısıtlamalarını kapsamlı bir şekilde tartışır ve COVID-19’un piyasa üzerindeki bölgesel gelişmeleri ve etkilerini analiz eder. Ek olarak, pazarın kilit oyuncuları tarafından üstlenilen stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Piyasayı Olumlu Bir Şekilde Artırmak için Cilt Hastalıklarına İlişkin Artan Endişeler

UV ışınlarına uzun süre maruz kalmanın neden olduğu cilt hastalığı endişelerinin artması nedeniyle UV filtrelerine olan talebin artması bekleniyor. Örneğin, ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), ultraviyole radyasyona korunmasız maruz kalmanın cilt kanseri için en önlenebilir risk faktörü olduğunu belirtmektedir. UV filtreleri cildi zararlı ışınlara maruz kalmaktan korur ve melanom gibi cilt hastalıklarını azaltır. Cildi zararlı UV ışınlarına maruz kalmaktan korumak için cilt kremleri, güneş kremi ve yüz maskeleri gibi güzellik ve sağlık ürünlerinde de kullanılırlar. Ayrıca gözlük üreticileri, gözleri zararlı ışınlardan korumak için bir filtre sağlar. Örneğin, Hindistan’da çevrimiçi bir gözlük platformu olan Lenskart, tüketicilere her çerçeve seçeneğinde kullanılabilen UV koruyucu lensleri makul fiyatlarla sunmaktadır. Öyleyse,

Ancak, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) UV filtrelerinde belirli kimyasalların kullanımına karşı katı düzenlemelerinin pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/uv-filters-market-103948

 

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, UV Çözümlerine Yönelik Artan Talebin Desteklediği Yüksek Pazar Gelirine Tanıklık Edecek

Kuzey Amerika bölgesi, bu filtrelere yönelik küresel olarak artan talep nedeniyle öngörülebilir yıllarda UV filtreleri pazar payına liderlik edecek. Koruyucu filtreler kullanan birinci sınıf cilt bakım ürünlerine yönelik artan talep nedeniyle ABD bölgedeki en büyük hissedardır. 

Asya Pasifik, cilt hastalıklarını engelleyen vücut losyonlarına ve yüz maskelerine yönelik tüketici eğilimi nedeniyle istikrarlı bir büyüme yaşayacak. Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkeler, artan CO2 emisyonları ve artan kirlilik nedeniyle UV bazlı ürünlerin önde gelen tüketicileridir.

Avrupa’da kişi başına düşen gelirin yüksek olması nedeniyle, UV filtrelerine olan talebin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Şirketler Yoğun Rekabetçi Pazara Dayanmak İçin Çeşitli Ürünlerinde UV Filtreleri Kullanacak

Pazarın yaygın oyuncuları, üstün kaliteli ürünler geliştirmek ve pazar erişimlerini genişletmek için birbirleriyle ortaklık kuruyor. Üreticiler her türlü deriye yönelik ürünler üretiyorlar. Örneğin Neutrogena ve BARE REPUBLIC, yağlı ciltler için güneşten koruyucular sağlar. Ek olarak, UV filtre üreticileri, zararlı ışınlara karşı koruma sağlamak için binek araçlarda UV korumasını da piyasaya sürüyor. Örneğin 3M, UV ışınlarının %99’unu engelleyen ve yolcuları ve sürücüyü zararlı ışınlara karşı koruyan cam tonları sağlar.

Sanayi Geliştirme

Aralık 2019: BASF SE, ortaya çıkan tüketici talebini karşılamak için Grenzach ve Ludwigshafen’deki UV filtreleri üretim kapasitesini genişletti. Şirket, bu genişlemeyi üstlenerek Uvinul T 150, Tinosorb S ve Uvinul A Plus filtrelerinin değer zincirini paylaştırmayı hedefliyor.

UV Filtreleri Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Gelişmiş NanoTek Limited
  • Ashland
  • BASF SE
  • Dow
  • salon yıldızı
  • Kobo Dinamik
  • L’Oreal Grubu
  • Novacap
  • DSM

İlgili Haberleri Okuyun:

Polimer Köpük Pazar Büyüklüğü

Sentetik Kauçuk Pazar Payı

Sentetik Kauçuk Pazar Büyümesi

Sentetik Kauçuk Pazar Tahmini

Sentetik Kauçuk Pazar Analizi

Sentetik Kauçuk Pazar Fırsatları

Sentetik Kauçuk Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları