Unlu mamüllere yönelik artan talebin, küresel vanilya özleri pazarında büyümeyi sağlaması bekleniyor. Kısa süre önce Fortune Business Insights, “Vanilya Özleri Pazar Büyüklüğü, Payı ve Özler Türüne Göre Küresel Trend (Meksika Vanilyası, Batı Hint Vanilyası, Burbon Vanilya, Tahiti Vanilya), Uygulama (Yiyecek ve İçecekler, Kozmetik, İlaç) ve Coğrafya Tahmini adlı bir rapor açıkladı. 2029’a kadar” pazara özel içgörüler sunuyor. Rapora göre, 2017 yılında Madagaskar ve Endonezya birlikte dünyadaki vanilya özlerinin %70’ini üretti.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/vanilla-extracts-market-100210

 

2018 yılında Asya Pasifik, küresel pazarda önemli bir paya sahipti. Bölgenin 2019-2026 tahmin döneminde etkileyici bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Doğal ve organik elementlerin kullanımıyla ilgili artan farkındalık, vanilya özü bileşenlerine olan talebi artırıyor. Ayrıca, Endonezya’da artan vanilya özü üretiminin pazarda büyüme sağlaması muhtemeldir. Asya ülkeleri de vanilya özü ihracatında yer almaktadır. Bunun pazar büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. Avrupa’nın, tanık olduğu yüksek doğal vanilya özü tüketimi nedeniyle tahmin döneminde küresel pazara hakim olması bekleniyor. Avrupa pazarının, çeşitli ülkelerdeki köklü fırıncılık sektörünün varlığı nedeniyle vanilya özütlerine yönelik yüksek talep görmesi muhtemeldir. . Ayrıca, Fransa ve Almanya, vanilya özütlerinin ithalatında aktif olarak yer almaktadır. Bunun, bölgenin küresel pazardaki konumunu daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Madagaskar Vanilya Arzına Yardım Ediyor

Şekerleme ürünlerine yönelik artan talep ve sağlıklı gıda maddelerinin tüketilmesi konusunda artan farkındalık, küresel pazarı yönlendirmesi beklenen faktörlerden bazılarıdır. Ayrıca, farmasötik, kozmetik ve diğer endüstrilerde vanilya özlerinin artan uygulanabilirliği, vanilya özlerine olan talebi artırması muhtemeldir.

2017 yılında Madagaskar yaklaşık 3.23 bin ton vanilya üretti. Fransa, Almanya ve ABD, Madagaskar’ın toplam ihracatının neredeyse %80’ini ithal etti. Küresel vanilya özleri pazarındaki büyümeyi belirli bir faktörün teşvik etmesi bekleniyor.

Vanilya özütünün üretimi ve işlenmesiyle ilgili uzun prosedür, pazardaki büyümeyi engelleyebilecek bir faktördür. Bunun yanı sıra, olumsuz iklim koşulları, tahmin döneminde piyasayı kısıtlayabilecek bir faktördür. Örneğin, Madagaskar 2017’de bir siklon tarafından vuruldu. Siklon, vanilya plantasyonuna büyük zarar verdi.

Bununla birlikte, Bell Flavors & Fragrances yeni çeşitli doğal vanilya çözümlerini tanıttı. Yeni ürün yelpazesi, tadı etkilemeden kişiselleştirme imkanı sunuyor. Böyle bir Ürün lansmanının vanilya özlerinin benimsenmesini teşvik etmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/vanilla-extracts-market-100210

 

Archer, Rodelle’i Satın Alarak Pazardan Daha Fazla Pay Aldı

Küresel vanilya özleri olumlu bir oranda ilerliyor. Pazar oyuncuları, güçlü bir marka varlığı yaratmak için endüstri lideri teknikler ve stratejiler benimsiyor. Bazı oyuncular birleşme ve satın alma süreçlerinde yer alır. Örneğin, Archer Daniels Midland, 2018’de Rodelle Inc.’i satın aldı. Archer, çeşitli bir ürün portföyü elde etmek için satın alma işlemine yatırım yaptı. Bunun küresel pazarda büyümeyi hızlandırması muhtemeldir. Vanilla Food Company, Boston Vanilla Bean Company, Adams Extract, Tharakan & Company, RROVA SAS, Synthite Industries Ltd., Hawaiian Vanilla Company, Symrise AG, OliveNation LLC, Frontier Natural Products, küresel vanilya özleri pazarında faaliyet gösteren kilit oyunculardan bazılarıdır. , Amadeus Vanilla Beans, Nielsen-Massey Vanillas, MacTaggart’s Brand ve Agro Products & Agency.

İlgili Yazıları Oku

www.theexpresswire.com/pressrelease/Olive-Oil-Market-to-Hit-USD-1664-billion-by-2027-Olive-Oil-Industry-Size-Share-Trends-and-Forecast-by-2027_16464634

www.theexpresswire.com/pressrelease/Hummus-Market-Size-Global-Share-Key-Players-Dynamics-and-Forecast-by-2021-2028_16464696

www.theexpresswire.com/pressrelease/North-America-Sugar-Free-Chocolate-Market-to-Reach-at-USD-3918-million-by-2028-North-America-Sugar-Free-Chocolate-Industry-Size-Share-and-Forecast-by-2028_16464759

www.theexpresswire.com/pressrelease/Shrimp-Market-Size-Share-Dynamics-Recent-Trends-and-Forecast-by-2021-2028_16464763

www.theexpresswire.com/pressrelease/Micro-Irrigation-System-Market-to-Exhibit-a-CAGR-of-692-by-2020-2027-Micro-Irrigation-System-Industry-Forecast-Report-by-2027_16464891

www.theexpresswire.com/pressrelease/Kombucha-Market-Trends-Global-Size-Share-Dynamics-Revenue-Demand-and-Forecast-by-2027_16464953

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter