Küresel karbon fiber bant pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde %13.4’lük bir CAGR sergileyerek 2027 yılına kadar 4.855,6 milyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Yüksek çekme mukavemeti ve elektrik iletkenliği nedeniyle çeşitli endüstrilerde karbon elyafın artan kullanımı, pazar için fırsatlar yaratacaktır, Pazar büyüklüğü 2019’da 1.918.6 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.     

 

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/carbon-fiber-tapes-market-104055

Karbon fiber bant pazarına ilişkin rapor şunları içermektedir:

 • Tüm bölümlerin kapsamlı bir şekilde incelenmesi
 • Şimdiki ve Gelecek projeksiyonları
 • En son pazar trendleri
 • Önemli endüstri gelişimi
 • Rekabetçi Peyzaj
 • COVID-19 Etkisi

Pazar Sürücüsü :

COVID-19 Sırasında Havacılık Sektöründe Pazarı Engelleyen Yıkıcı Etki

Havacılık sektörü, koronavirüs nedeniyle rahatsız edici bir etkiye tanık oldu. İthalat ve ihracat faaliyetlerindeki kısıtlama sektör için büyük kayıplara neden oldu. Gelirdeki ani düşüş ve minimum üretim, ülkeler arasındaki karbon elyaf arzını sınırlayacaktır. Ancak büyük şirketler tarafından hasar kontrol stratejilerinin uygulanması, önümüzdeki günlerde koronavirüsün etkilerinin frenlenmesine yardımcı olacaktır.

 Bölgesel Analiz :

Gelişen Havacılık ve Uzay endüstrisi, Kuzey Amerika’daki Büyümeyi Destekleyecek 

Kuzey Amerika’daki pazar büyüklüğü 2019’da 690,7 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti ve bölgedeki büyük oyuncuların varlığı nedeniyle tahmin döneminde hızla büyümesi bekleniyor. Gelişen havacılık ve savunma endüstrisinin bölgedeki pazar için fırsatlar yaratması bekleniyor. Çeşitli son kullanım endüstrilerinde artan karbon elyaf talebi, bölgedeki pazarın genişlemesine daha fazla yardımcı olacaktır. Avrupa’nın köklü otomotiv endüstrisi sayesinde tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. Geleneksel metal parçalardan daha düşük ağırlıklı ve yüksek mukavemetli karbon fiber malzemelere artan geçiş, Avrupa’da pazar için fırsatlar yaratacaktır.

Büyümeyi Kolaylaştırmak için Otomotiv Endüstrisinden Karbon Fibere Yoğun Talep

Otomobil üretimi sırasında araçların yapısal ve yarı yapısal bileşenlerinde artan karbon fiber (CF) kullanımı, pazarın sağlıklı büyümesini destekleyecektir. Otomobil üretiminde karbon fiberin artan şekilde benimsenmesi, pazar üzerinde muazzam bir etkiye sahip olacaktır. Örneğin BMW i3, karbon fiberle güçlendirilmiş plastik kullanılarak üretilir. Karbon fiber ile verimli bileşen üretimi için devam eden araştırma ve geliştirme, pazar için fırsatlar yaratacaktır. Yenilenebilir karbon fiber ve kompozitler hakkındaki farkındalık, otomotiv endüstrisinde benimsenmesini artıracaktır. Örneğin, karbon fiberin hafif özelliği, enerji azalmasına ve yakıt tasarrufuna yol açar. Ayrıca, hibrit araçlarda artan CF uygulaması, küresel pazar için iş fırsatlarını teşvik edecektir.

Önemli Gelişme :

26 Ağustos 2020 : Golf şaftlarının önde gelen üreticilerinden True Temper Sports, en son ürün grubu HZRDUS Smoke Black RDX için Hexcel ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. HZRDUS Smoke Black RDX, eğlence uygulamaları için ideal olan Hexcel’in yeni HexTow® HM54 karbon fiberini kullanan ilk golf şaftıdır.

Rapor, küresel pazardaki Kilit Şirketleri Listeliyor :

 • Hexcel Şirketi (ABD)
 • SABIC (Suudi Arabistan)
 • TEIJIN LIMITED (Japonya)
 • SGL Karbon (Almanya)
 • Kraliyet DSM (Hollanda)
 • Evonik (Almanya)
 • Solvay (Belçika)
 • TORAY INDUSTRIES, INC. (Japonya)
 • Celanese Şirketi (ABD)
 • Victrex plc. (İngiltere)
 • Cristex (İngiltere)
 • Eurokarbon (Hollanda)
 • Diğer Önemli Oyuncular

İlgili Haberleri Okuyun:

Seramik Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029 Tahminleri

Süper emici polimerler Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Optik Kaplamalar Pazar Büyüklüğü, Brüt Marj, Eğilimler, Gelecek Talebi, Önde Gelen Oyunculara Göre Analiz ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Optik Kaplamalar Pazarının Temel Sürücüleri, Kısıtlamaları, Sektör Büyüklüğü ve Payı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Optik Kaplamalar Piyasa Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İş Büyüme Tahmini

Optik Kaplamalar Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029 Tahminleri

Optik Kaplamalar Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter