Küresel tohum işleme pazarının, tarım endüstrisinin büyümesi nedeniyle önemli ölçüde genişlemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, “Tür (Sentetik Kimyasallar, Biyolojikler), Fonksiyona Göre (Tohum Koruma, Tohum Geliştirme), Uygulama Tekniğine (Tohum Kaplama, Tohum Kaplama, Tohum Peletleme) göre Tohum Tedavi Pazar Büyüklüğü, Payı ve Küresel Trend başlıklı bir rapor yayınladı . ), Tohum İşleme Aşamasına Göre (Çiftlik İçi, Çiftlik Dışı), Mahsul Türüne Göre (Hububat, Yağlı Tohumlar, Meyve & Sebzeler, Diğer Mahsuller) ve 2025 yılına Kadar Coğrafya Tahmini“Küresel pazarı yönlendiren çeşitli faktörler hakkında fikir veriyor. Rapora göre, küresel tohum işleme pazarının tahmin döneminde %12,19’luk kayda değer bir CAGR sergilediği tahmin ediliyor. 2017’nin başlangıç ​​yılında, küresel pazar 5,33 Milyar ABD Doları değerindeyken, 2025’in sonunda küresel pazarın 13,46 Milyar ABD Dolarına ulaşması muhtemeldir.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/seed-treat-market-100156

Fortune Business Insights, diğer ürün türleri arasında güçlü bir büyümeye tanık olmak için biyolojik tohum işlemeyi planlıyor. Bu segment, 2017 yılında küresel tohum işleme pazarının %16,24’ünü elinde tuttu ve 2025 yılına kadar pazara hakim olmaya devam edecek. Sürdürülebilir tarım uygulamalarının dünya genelinde artan oranda benimsenmesi, çiftçiler arasında biyolojik tohum işleme talebini artırıyor. Sonuç olarak, biyolojik tohum muamelesi farklı saha denemelerinde iyi sonuçlar vermektedir. Ayrıca, bu segmentin mahsul üreticileri arasında daha fazla kabul görmesi muhtemeldir. İşlevler arasında, tohum geliştirme, böcek ilacı ve mantar ilacı kullanımını giderek daha fazla içerdiğinden, güçlü kalması muhtemeldir. Endüstri paydaşları arasında araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine artan odaklanmanın, mahsul bitkilerinin tohum geliştirmesini yönlendirmesi bekleniyor.

Kuzey Amerika, Küresel Tohum Arıtma Pazarında Dominant Oldu

Bölgeler arasında, Kuzey Amerika’nın küresel tohum işleme pazarına hakim olması ve 2025 yılına kadar en yüksek geliri sağlaması muhtemeldir. Tarım endüstrisinde tohum işleme yöntemlerine yönelik artan talep, bu bölgedeki pazarın yönlendirilmesinden sorumlu olan başlıca nedendir. Organik gıda ürünlerine yönelik artan talebin, pazarın Avrupa’da büyümesine yardımcı olacağı tahmin ediliyor. Asya Pasifik’teki tohum işleme pazarının da, tohum işleme kimyasallarının kullanımına ilişkin tüketiciler arasında artan farkındalık nedeniyle önemli oranda büyümesi öngörülmektedir. Ayrıca, devam eden tarımsal gelişmeler bu bölgedeki tohum işleme pazarını yönlendiriyor.

Pazarı Yönlendirecek Sağlık Konusunda Tüketiciler Arasında Artan Farkındalık

Fortune Business Insights’ın baş analistlerinden biri, “Tahıl kalitesini ve verimini iyileştirme ihtiyacının artması, tohum işleme pazarını yönlendiren başlıca faktördür” dedi. İyi bir tarımsal verim elde etmek ve geliştirmek için gelişmiş tohum işleme makinelerine ihtiyaç var” dedi. Gelişmiş teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, çiftçilerin yeni tohum işleme yöntemlerini benimsemeleri muhtemeldir ve bu da piyasayı canlandıracaktır. Ayrıca, yeni tohum işleme prosedürleri, toprak ve tohum kaynaklı hastalık ve enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olabilir. Buna ek olarak, bu prosedürler tohumların çimlenme süresini azaltmaya yardımcı olabilir, böylece mahsullerin genel verimliliğini artırır. Organik meyve ve sebzelere olan talep, tüketiciler arasında artan sağlık bilinciyle giderek artmaktadır. Öyleyse, Organik gıda üretimi arttıkça tohum işleme pazarının önemli ölçüde büyümesi öngörülmektedir. Çevre dostu ve ekonomik tohum işleme yöntemlerine yönelik devlet desteği, önümüzdeki yıllarda tohum işleme pazarının büyümesine katkıda bulunabilir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/seed-treat-market-100156

Geliştirme Stratejilerinin Kabulü, Şirketlerin Küresel Ayak İzlerini Genişletmesine Yardımcı Olacak

Küresel tohum işleme pazarında bulunan bazı büyük şirketler Syngenta, BASF, Incotec, Nufarm, Arysta LifeSciences, Bayer CropScience, Sumitomo Chemicals ve UPL’dir. Güçlü Ar-Ge faaliyetleri, tarihsel oluşum ve güçlü ürün portföyü, Bayer CropScience’ın tohum işleme pazarına liderlik etmesine yardımcı oldu. Bu şirketler pazar paylarını artırmak için stratejiler benimsemeyi planlıyorlar. Ayrıca şirketler, tohum işleme yöntemlerinin kullanımı konusunda daha iyi bir anlayış geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerine düşkündürler.

Daha İlgili Bağlantılar:

happilyoga.mn.co/posts/24530352

network-89217.mn.co/posts/24530357

network-13332.mn.co/posts/24530360

click-funnels.mn.co/posts/24530364

edpt200.mn.co/posts/24530367

mynetsohbet.mn.co/posts/24530373

meganto-lottery.mn.co/posts/24530379

gtribe.mn.co/posts/24530386

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları