Küresel cam ambalaj pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonuna kadar 81 milyar ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Dünya genelinde artan cam malzeme talebi, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan bir rapora göre , ”, pazar 2019’da 60,32 milyar ABD doları değerindeydi ve 2019-2027 tahmin döneminde %3,95’lik bir CAGR sergileyecek.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/glass-packaging-market-102812

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Cam ve cam malzemeye yönelik artan talep, sahip olduğu daha az çevresel etkilerin sonucudur. Bu malzemenin sağlamlık ve dayanıklılık gibi olağanüstü özellikleri artan talebe katkıda bulunacaktır. Verimli cam malzemelerinin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik yüksek yatırım, dünya çapında birçok büyük ölçekli üreticinin varlığı ile birleştiğinde, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Plastiğin olumsuz etkileri ve çeşitli ülkelerin hükümetleri tarafından plastik kullanımına yönelik katı düzenlemeler, plastiğe alternatif bir çözüm olarak camın büyük ölçüde benimsenmesine yol açacaktır. Ürün en yaygın olarak yiyecek ve içecek endüstrisinde içecek tedariki ve dağıtımı için kullanılmaktadır.

Cam Ambalaj Kullanımını En Üst Düzeye Çıkarmaya Yönelik Artan Çabalar Büyümeye Yardımcı Olacak

Rapor, son yıllarda pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Tüm faktörlerin yanı sıra, dünya çapındaki yönetim organlarının yanı sıra büyük şirketler tarafından cam kullanımını en üst düzeye çıkarmak için gösterilen artan çabalar, pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu aynı zamanda piyasada faaliyet gösteren şirketleri verimli ürünlerin geliştirilmesine yönelik büyük yatırımlar yapma yönünde de etkileyecektir. Mart 2020’de BG Container Glass, cam ambalaj üretimi yapan 3 şirketin satın alınması için 92,2 milyon ABD doları tahsis ettiğini açıkladı. Şirket, dış kaynaklara ve şirket içi yeteneklere olan bağımlılığını azaltmaya çalışacağını iddia ediyor. Bu üç firma, cam ambalaj için etiketler, kapaklar ve kutularla ilişkilidir. Bu üç şirketin satın alınmasıyla,

Özelleştirilmiş Araştırma Raporu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/glass-packaging-market-102812

Piyasada profilli şirketlerin listesi:

  • Ardagh Group SA (İrlanda)
  • Anchor Glass Container Corporation (BA Glass BV) (ABD)
  • Veralya (ABD)
  • Owens-Illinois Inc. (ABD)
  • TOYO CAM CO.,LTD. (Japonya)
  • Heinz Glas GmbH (Almanya)
  • Vetropack Grubu (İsviçre)
  • AGI Glasspack Ltd. (Hindistan)
  • Yantai NBC Glass Packaging Co., Ltd. (Çin)
  • Yantai Changyu Glass Co., Ltd. (Çin)

Hakim Pay için Asya Pasifik Hesapları; Büyük Şişe İçecek Tüketimi Büyümeye Yardımcı Olacak

Rapor, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Bu bölgeler arasında Asya Pasifik pazarının önümüzdeki yıllarda baskın bölge olarak ortaya çıkması öngörülmektedir. Bu bölgedeki birçok ülkede şişeli içecek tüketiminin artması, bölgesel pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Hindistan’da alkollü içeceklerin artan tüketimi ve içecek endüstrisinde cam ambalaj malzemelerinin kullanımı pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır. Ayrıca, birçok ülkede plastik kullanımına ilişkin katı hükümet düzenlemeleri ve plastik yasakları, bu bölgedeki pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır. 2019 itibariyle Asya Pasifik’teki pazar 22,20 milyar değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

Sektördeki Gelişmeler:

Mart 2020: BG Container Glass (BGC, dış kaynaklara bağımlılığını azaltmak ve kurum içi yetenekleri artırmak için cam ambalaj zincirindeki üç büyük şirketin satın alınmasına 92,22 milyon ABD doları ayırdığını açıkladı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/glass-packaging-market-102812

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.        

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları