Küresel elektrik yalıtım bantları pazarı, artan enerji talebi nedeniyle yakın gelecekte şaşırtıcı bir şekilde büyüyecek. Ayrıca konvansiyonel elektrik altyapısının ve mevcut şebekelerin modernizasyonu piyasayı olumlu etkileyecektir. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından verilmektedir Rapor ayrıca, elektrik yalıtım bantları pazar büyüklüğünün 2019’da 12,8 milyar ABD doları olduğunu ve 2027 yılına kadar 15,2 milyar ABD dolarına ulaşacağını ve tahmin döneminde %4,04’lük bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

Fortune Business Insights™, küresel pazarda faaliyet gösteren tüm önde gelen elektrik yalıtım bantları sağlayıcılarının adlarını listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • gergin
 • Aziz Gobain
 • Nitto-Denko
 • Avery Dennison Şirketi
 • Intertape Polimer Grubu A.Ş.
 • 3M Şirketi
 • HellermannTyton
 • Teraoka Seisakusho Co., Ltd.
 • Shurtape Teknolojileri, LLC
 • Pidilite endüstrileri Ltd.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/electrical-insulation-tape-market-103476

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Sürdürmek İçin Tüketici Elektroniğine Artan Talep

Elektrik izolasyon bantları, beyaz eşya ve tüketici elektroniği imalatında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında, gelişmekte olan ülkelerde, insanların artan harcanabilir gelirleri nedeniyle tüketici elektroniğine olan talep hızla artıyor. Bununla birlikte, dünya çapında e-ticaret platformlarının artan kullanımı, bu tür elektroniklere olan talebi daha da artırıyor. Bu faktörlerin, önümüzdeki yıllarda elektrik yalıtım bantları pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Bununla birlikte, COVID-19 pandemisinin patlak vermesi şu anda çok çeşitli endüstrilerin tedarik zincirlerini bozmaktadır ve elektrik yalıtım bandı bir istisna değildir. Genel pazar büyümesi, insan gücünün bulunmaması ve düzenleyici kurumlar tarafından uygulanan katı karantina kısıtlamaları nedeniyle 2020’de engellenebilir. Bunun bir başka önemli nedeni de, hükümetler bu fonları diğer önemli projeler için uygularken, birçok ülkede elektrik şebekesi modernizasyon projelerinin durdurulmasıdır.

Segment-

Havacılık ve Uzay Segmenti, Asya Pasifik’te Yükselen Filo Tarafından Desteklenen Önemli Bir Büyüme Sergileyecek

Uygulamaya dayalı olarak, pazar endüstriyel, havacılık, elektrik ve elektronik ve diğerlerine bölünmüştür. Bunların dışında, havacılık ve uzay segmenti 2019’da elektrik yalıtım bantları pazar payı açısından %16,24’lük bir pay elde etti. Bu büyüme, özellikle Asya Pasifik’te artan filo nedeniyle bu sektördeki elektrik yalıtım bantlarına yönelik yüksek talebe bağlanabilir.

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika ve Avrupa’da Büyümeyi Desteklemek İçin Elektrikli Araç Kullanımının Artması

2019 yılında Asya Pasifik 7,10 milyar ABD doları gelir sağladı. Çin, bölgesel payın %60’ından fazlasına sahip olduğu için bu büyümeye en büyük katkıyı yapan ülke olarak kabul ediliyor. Hızlı kentleşme ve sanayileşme, bu ülkedeki pazar büyümesinin desteklenmesine yardımcı olacaktır. Hindistan’da, elektrik şebekelerinin devam eden genişlemesi, elektrik yalıtım bantlarına olan talebi artıracak ve böylece pazar büyümesini artıracaktır. Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da, elektrik teknolojilerinin artan penetrasyonu ve artan elektrikli araç (EV) sayısı pazar büyümesini olumlu yönde etkileyecektir.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, Pozisyonu Güçlendirmek için İşbirliği Stratejisine Odaklanıyor

Pazar çok parçalı. Tanınmış şirketler esas olarak mevcut ürün portföylerini geliştirmek ve konumlarını güçlendirmek için diğer yerel işletmelerle ortaklık kurmakla meşguller. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden biri yer almaktadır:

 • Mayıs 2020 : Saint-Gobain, yepyeni bir elektrikli Formula Student yarış arabası geliştirmek için Alman Formula Student yarış takımı Elbflorace ile el ele verdi. Şirket, otomobil gövdesi dış yüzeyi, pil paketleri, motorlar ve jeneratörler, sensörler ve elektrik yalıtımı gibi çeşitli EV ve otomotiv uygulamalarında önemli bir rol oynadıkları için ekibe elektrik yalıtım bandı çözümlerini sunacak.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/electrical-insulation-tape-market-103476

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar