Küresel endüstriyel ve kurumsal temizlik kimyasalları pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 68,16 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4,7’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, yetkililerin uyguladığı katı gıda güvenliği standartlarının küresel pazar üzerinde muazzam bir etkisi olabileceğini belirtiyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/industrial-and-institutional-cleaning-chemicals-market-104719

Koronavirüsün ortaya çıkması dünya ekonomisinin çökmesine neden oldu. Bu sağlık acil durumunun dünya genelinde çeşitli sektörleri olumsuz etkilediğini anlıyoruz. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı virüse karşı mücadelede yardımcı olabilir. Bazı endüstriler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Aşağı yukarı, hemen hemen her sektörün bu salgından etkilendiği tahmin ediliyor.

Bu kritik zamanda işletmelerin canlanmasına yardımcı olmak için sürekli olarak raporlarımız üzerinde çalışıyoruz. Uzmanlığımız ve deneyimimiz, bu küresel salgın sırasında yeniden kazanmaya yardımcı olmak için muazzam faydalar sağlayabilir.  

Endüstriyel ve kurumsal temizlik kimyasalları pazarı, hayati gerçeklere ve rakamlara ışık tutarken, sektörle ilgili kapsamlı bir çalışmayı vurgulamaktadır. Ayrıca, hakim bölgeler, hükümetler ve şirketler tarafından benimsenen politikalar hakkında bilgilendirici veriler sunmanın yanı sıra geleceğe yönelik öngörülerle birlikte piyasaya kısa bir genel bakış sunar. Rapor ayrıca büyüme sergileyen kritik faktörleri de kapsıyor. Ayrıca, COVID-19 etkisi de raporda ele alınmaktadır.

Pazar Sürücüsü

Büyümeyi Desteklemek İçin Artan Temizlik Kimyasalları Tüketimi

Ticari kullanım için temizlik kimyasallarına yönelik yoğun talebin, tahmin süresi boyunca küresel pazar üzerinde muazzam bir etkisi olacaktır. Sağlık ve hijyene artan vurgu, çeşitli endüstrilerde temizlik kimyasallarının uygulanmasını artıracak ve bu da pazar için iyiye işaret edecektir. Restoranlar ve oteller de dahil olmak üzere konaklama endüstrisinden tüketicilerine birinci sınıf hizmetler sunmaya yönelik artan talep, önümüzdeki yıllarda pazarın gelişimini daha da teşvik edecektir. Ayrıca, artan harcanabilir gelir ve turizm faaliyetlerine yapılan yüksek tüketici harcamaları, daha sonra pazar için fırsatları teşvik edecektir. Ayrıca, özellikle gelişmiş ülkelerde işyerinde artan temizlik standartları, pazarın genişlemesine daha fazla yardımcı olacaktır. Ek olarak, 

Coronavirüs Ortasında Pazarı Canlandırmak için Sanitasyon Hakkında Artan Bilinç 

Tüketiciler arasında sanitasyon ve temizlik konusunda, özellikle de virüslerin yayılmasını engellemek için artan farkındalık, temizlik kimyasallarına olan talebi artıracaktır. Sanayi ve imalat sektörlerinde hijyen sağlamak için kimyasallara duyulan ihtiyaç, koronavirüs sırasında piyasayı olumlu etkileyecek. Hastanelerin virüs bulaşmasını azaltmak için alması gereken önlemler temizlik kimyasallarında önemli bir artışa neden oldu. Bununla birlikte, karantina ve tedarik zinciri kesintisi, üretim kapasitelerinin düşmesine neden oldu ve bu da COVID-19 salgını sırasında pazarın büyümesini geciktirdi. 

Bölgesel Analiz

Ağırlama Endüstrisinden Kuzey Amerika’daki Büyümeyi Etkilemek İçin Yoğun Talep 

Kuzey Amerika’daki pazar büyüklüğünün, konaklama endüstrisinden gelen şişirilmiş talep nedeniyle hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. COVID-19 salgını nedeniyle artan dezenfeksiyon ve sanitasyon ürünleri talebi, Kuzey Amerika’da endüstriyel ve kurumsal temizlik kimyasallarının tüketimini artırdı. Asya Pasifik’teki pazarın sağlık, perakende, gıda hizmeti ve imalat endüstrilerinden gelen yoğun talep nedeniyle tahmin döneminde artması muhtemeldir. Gıda ve içecek endüstrisinden gelen artan talep nedeniyle Avrupa’nın hızla yükselmesi bekleniyor. Üretim tesislerinde ve işyerinde katı hijyen ve sanitasyon standartları, bölgedeki pazar için fırsatlar yaratabilir. Latin Amerika ve Orta Doğu & 

Anahtar Geliştirme

18 Kasım 2020 : Kimberly-Clark Vakfı, pandemi salgını sırasında 10 ülkede sanitasyon çözümlerini desteklemek için ‘Tuvaletler Hayatları Değiştirir’ programını başlattı. 

Rapor, Endüstriyel ve Kurumsal Temizlik Kimyasalları Pazarındaki Kilit Oyuncuları Listeliyor:

 • Procter & Gamble Şirketi (ABD)
 • Clorox Şirketi (ABD)
 • Kimberly-Clark Şirketi (ABD)
 • Ecolab (ABD)
 • Diversey Inc. (ABD)
 • Dow (ABD)
 • Graham Chemical Corporation (ABD)
 • Croda International plc (İngiltere)
 • BASF SE (Almanya)
 • Brenntag (Almanya)
 • Clariant SA (İsviçre)
 • Solvay SA (Belçika)
 • Diğer oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/industrial-and-institutional-cleaning-chemicals-market-104719

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,                 

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter