Küresel endüstriyel balmumu pazarının 2027 yılına kadar 14.509.5 milyon ABD Dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Bu, küresel olarak yenilikçi endüstriyel balmumu talebini yönlendiren artan gıda ambalajı ve kozmetik endüstrisine bağlanabilir. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından yayınlanmaktadır,

Rapor ayrıca, endüstriyel balmumu pazarının 2019’da 9.539.7 milyon ABD Doları olduğunu ve 2020 ile 2027 arasında %5.9’luk bir CAGR sergilemesinin öngörüldüğünü belirtiyor.

Büyümeyi Desteklemek için COVID-19 Arasında El Dezenfektanlarının Artması

Yeni koronavirüs, hastalığın yayılmasını kontrol altına almak için el dezenfektanlarına olan talebi artırdı. DSÖ tarafından önerilen bu ürünler, dünya genelinde arz sıkıntısına yol açan büyük talep görmektedir. Artan talebi karşılamak için birçok üretici, optimum kalitede endüstriyel mumlardan oluşan dezenfektan üretimini artırmak için tesislerini genişletiyor. Bunun yakın gelecekte pazarın büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Endüstriyel mum, emülsifiye edici mum, mikro kristal mum ve parafinik mum gibi ağaç türlerine ayrılır. Hidrokarbonlardan türetilen bu mumlar, farmasötik, kozmetik, mum formülasyonları ve gıda uygulamalarını içeren çeşitli endüstrilerde benimsenmiştir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/industrial-wax-market-101742

Rapor Neleri İçeriyor?

Piyasa raporu, öngörülen ufuk boyunca piyasanın karşılaşacağı çeşitli piyasa itici güçlerinin ve kısıtlamaların, fırsatların ve zorlukların ayrıntılı bir değerlendirmesini içerir. Ek olarak, rapor, tahmin döneminde büyümesini etkileyen pazarın bölgesel gelişmeleri hakkında kapsamlı bir araştırma sağlar. Çeşitli araştırma metodolojilerini kullanan araştırma analistlerimiz tarafından sektördeki uzman profesyonellerin tavsiyelerinden elde edilen bilgileri içerir. Rekabet ortamı, ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşme ve satın alma ve şirketler tarafından 2020 ve 2027 arasında pazardaki kaleleri korumak için benimsenen işbirlikleri gibi stratejiler hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunar.      

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Artırmak İçin Gıda Paketleme Sektörü Tarafından Mum Talebinin Artması

Artan nüfus oranı, dünya genelinde gıda tüketimini artırıyor. Bu, gıda katkı maddeleri ve yalıtım ambalajı olarak endüstriyel mum talebini yönlendiren gıda ambalaj endüstrisinin hızlı büyümesine yol açmaktadır. Buna ek olarak, yükselen kozmetik endüstrisinin, ürünleri nemden, yağdan ve sudan koruyan uygun maliyetli sarma yöntemleri sayesinde mumlara olan talebi artırması bekleniyor. Bu faktörlerin, önümüzdeki yıllarda küresel endüstriyel mum pazarının büyümesini artırması bekleniyor.

BÖLÜMLEME

Kaplamalar ve Cilalar Segmenti 2019’da %5,91 Pazar Payı Elde Etti

Uygulamaya dayalı olarak kaplamalar ve cilalar segmenti, 2019’da yaklaşık %5,91’lik bir pazar payına sahipti ve otomotiv genelinde kaplamalara yönelik endüstriyel talebin artması nedeniyle ivme kazanması muhtemel.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/industrial-wax-market-101742

REKABETÇİ PEYZAJ

Büyük Şirketler Pazar Konumlarını Güçlendirmek İçin Tesis Genişletmeye Odaklanıyor

Küresel endüstriyel mum pazarı, tesislerini genişletmeye odaklanarak artan endüstriyel mum talebini karşılamak için fırsatlardan yararlanan büyük şirketlerin varlığı ile parçalanmıştır. Tahmin döneminde pazar konumlarını güçlendirmek için birleşme ve satın alma, yeni ürünlerin tanıtımı ve işbirliği gibi stratejilerin benimsenmesi.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik’te Yükselen İnşaat Sektörü Talebi Artıracak

Tüm bölgeler arasında Asya-Pasifik’in tahmin süresi boyunca küresel endüstriyel balmumu pazarında en yüksek konuma sahip olması bekleniyor. Bu, sıcakta eriyen yapıştırıcı uygulaması için endüstriyel mum talebini artıran yükselen inşaat sektörüne atfedilebilir. Bölge, 2019 yılında 2,872,3 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

2020 ve 2027 yılları arasında bölgede mum üretimi ve otomotiv uygulamalarında artan endüstriyel mum talebi nedeniyle Avrupa pazarının önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Ekim 2020 – Wax Lyrical, Barrow Konseyinden el dezenfektanı ürünleri üretmek için iki yeni tank kurmalarına izin vermesini istedi. Şirketin genişleme stratejisi, küresel olarak artan talebi karşılamak için ürünün üretimini artırmayı amaçlıyor.

Endüstriyel Balmumu için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Sinopek (Çin)
 • Exxon Mobil (ABD)
 • Oil Co. Lukoil PJSC (Rusya)
 • Sasol (Güney Afrika)
 • Royal Dutch Shell (Hollanda)
 • Numaligarh Rafinerisi (Hindistan)
 • Blayson Grubu (İngiltere)
 • Uluslararası Grup (Kanada)
 • HCI Mum (ABD)
 • Petrobras (Brezilya)
 • Calumet Özel Ürünler Ortakları LP (ABD)
 • Gandhar Yağı (Hindistan)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/industrial-wax-market-101742

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]
LinkedIn Facebook Twitter