Küresel havacılık ve savunma malzemeleri pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 23.825,45 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4,21’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™, “ Havacılık ve Savunma Malzemeleri Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Endüstri Analizi, Malzemelere Göre (Titanyum Alaşımları, Alüminyum Alaşımları, Kompozitler, Süper Alaşımlar, Çelik ve Diğerleri), Uçağa Göre (Ticari, Askeri, Ticari ve Genel Havacılık ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027”. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne (IATA) göre, hava yolculuğu talebi 2018’de 2017 seviyelerine göre %7,4 arttı. IATA verilerine göre, hava yolcuları uçaklardaki yük faktörünün %81,9’unu oluştururken, yük yükünün %49,3’ünü oluşturdu. Yolcu ve kargo taşımacılığı için uçakların artan kullanımı, uçak bileşenlerinin yapımında verimli malzemelerin kullanılmasını gerektirmektedir. Kullanılan malzemelerin kalitesinde gösterilen herhangi bir gevşeklik binlerce yolcunun hayatını tehlikeye atacak ve çok değerli kargoları riske atacaktır. Böylece, artan hava yolculuğu, yeni nesil havacılık ve savunma malzemelerine olan talebi artırdı.

Raporda, 2019 yılında piyasa değerinin 18.411,83 milyon ABD doları olduğu belirtiliyor. Raporun diğer öne çıkan özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Pazar eğilimlerinin, itici güçlerinin ve kısıtlamaların derinlemesine değerlendirilmesi;
 • Farklı pazar bölümlerinin detaylı incelemesi;
 • Pazar büyümesini etkileyen bölgesel ve rekabetçi gelişmelerin dikkatli bir şekilde incelenmesi; ve
 • Genel endüstri görünümüne panoramik bir bakış.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-defense-materials-market-102980

COVID-19’un Piyasa Üzerindeki Etkisi:

COVID-19 salgını küresel ekonomide çalkantı yarattı. Bu pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri, dünya çapında tedarik zincirlerini boğan kilitlenmeler ve ticaret kısıtlamaları ile havacılık ve savunma endüstrisidir. İşletmelere bu pazardaki bu krizin ayrıntılı bir etki analizini sağlamak için, Fortune Business Insights™ olarak uzman ve deneyimli araştırma ekibimiz tarafından geliştirilen kapsamlı pazar araştırması raporları sunuyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.

Havacılık ve Savunma Malzemeleri Pazar Raporunda Profili Yer Alan Şirketlerin Listesi:

 • Teijin Ltd. (Renegade Materials Corp.) (Japonya)
 • Royal Ten Cate BV (Hollanda)
 • AMI Metals Inc. (ABD)
 • Hexcel Şirketi (ABD)
 • Avcı (ABD)
 • Arconic Inc. (ABD)
 • Sofitec (İspanya)
 • TATA Gelişmiş Malzemeler Limited. (Hindistan)
 • Materion Corp. (ABD)
 • Evonik Industries (Almanya)
 • Toray Composite Materials America, Inc. (ABD)

Pazar Sürücüsü

Pazar Büyümesini Beslemek için Karbon Fiber Kompozitlerin Artan Kabulü

Havacılık ve savunma malzemeleri pazarının büyümesinin, uçakların uçak filolarında karbon fiber kompozitlerin kullanımını yaygınlaştırmasıyla hızlanması planlanıyor. Karbon fiber, uçakları yakıt açısından daha verimli hale getiren mükemmel hafifliği ve gelişmiş dayanıklılık özellikleriyle bilinir. Ayrıca, bu malzemenin kompozitleri, bileşenlerin bakım maliyetlerini düşüren yorulma ve korozyona karşı dirençlidir. Örneğin Airbus, 2014 yılında gelişmiş A350 XWB’sinde yeni karbon fiber kanatları test etti ve kanatların önceki alüminyum modellerine kıyasla daha fazla esneklik, güç ve sertlik sergilediğini buldu. Daha yeni bir örnek, SGL Group tarafından geliştirilen ve havacılık uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek Young modülüne sahip yeni bir karbon fiber olan Sigrafil’in tanıtımıdır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-defense-materials-market-102980

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika, Artan Ticari Uçak Üretimiyle Desteklenen Pazarda Aslan Payını Elinde Tutacak

Kuzey Amerika, özellikle ABD, IATA istatistiklerine göre 2018’de en yüksek ikinci yolcu seyahatini kaydeden ülke ile güçlü bir yurt içi hava taşımacılığı endüstrisine sahiptir. Bu, askeri uçaklara yapılan büyük harcamalarla birleştiğinde, bölgenin önümüzdeki yıllarda havacılık ve savunma malzemeleri pazar payına hakim olmasını sağlayacaktır. 2019 yılında Kuzey Amerika’daki pazar büyüklüğü 9.878.83 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Avrupa’da pazar büyümesi, Fransa’nın büyük hacimli ticari ve askeri uçak üretme kapasitesine dayanmaktadır. Asya-Pasifik’teki pazar, Hindistan ve Çin’in yerli uçak üretim ve geliştirme yeteneklerini geliştirmeye yönelik artan yatırımlarının omuzlarında yükselmeye hazırlanıyor.

Rekabetçi Peyzaj

Oyuncular için Geçici Gerilemeler Yaratacak COVID-19 Salgını

Koronavirüs bulaşması, küresel tedarik zincirlerini büyük ölçüde bozdu ve bu pazardaki oyuncuları, krizi başarıyla atlatmak için geçici olarak sözleşmeler ve anlaşmalar yapmaya zorladı. Bu pandemiden önce, kilit oyunculardan bazıları, pazardaki varlıklarını genişletmek ve yeni gelir akışları açmak için diğer şirketleri satın aldı veya başka şirketlerle birleşti.

Sektörel Gelişmeler:

 • Nisan 2020: Hexcel Corporation ve Woodward, Inc., Ocak 2020’de imzalanan iki şirketi birleştirmek için yaptıkları anlaşmanın karşılıklı olarak feshedildiğini duyurdu. her iki şirketi de işlerine odaklanarak havacılık ve savunma endüstrisindeki yerlerini güvence altına almaya zorladı.
 • Ağustos 2019: Japonya merkezli Teijin Limited, ABD merkezli Renegade Materials Corporation’ın tüm hisselerini satın alma işlemini başarıyla tamamladı. Satın alma, Teijin’in yeni nesil uçaklar için motor parçaları yapmak için kullanılan yüksek sıcaklıkta önceden emprenye edilmiş malzemeler için üretim kapasitesini güçlendirmesini sağlayacak.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-defense-materials-market-102980

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  |  heyecan  |  Bloglar