Küresel otomotiv kompozitleri pazar büyüklüğünün 2026’nın sonunda 13,5 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Hafif otomobillere yönelik artan talep, önümüzdeki yıllarda pazar için iyiye işaret edecek. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “ Otomotiv Kompozitleri Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Elyaf (Cam, Karbon ve Doğal), Reçine Tipi (Termoset ve Termoplastik), Uygulamaya Göre (Dış, İç, Yapı & Güç aktarma organları ve Diğer) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026 ”, pazar 2018’de 7,67 milyar ABD doları değerindeydi ve 2019-2026 tahmin döneminde% 7,56’lık bir CAGR sergileyecek.

Artan Şirket Birleşmeleri ve İşbirlikleri Pazar Büyümesine İvme Sağlayacak

Rapor, son yıllarda pazarın büyümesi üzerinde olumlu bir etki yaratan çeşitli faktörleri içermektedir. Bununla birlikte rapor, büyük şirket işbirliklerinin bölgesel pazarlardaki, özellikle de bu şirketlerin öncelikli olarak faaliyet gösterdiği alanlardaki etkisini tartışıyor. Eylül 2019’da Martinrea International Inc., Metalsa SA ile anlaşma imzaladığını duyurdu. Anlaşmanın 19,5 milyon ABD doları civarında olacağı tahmin ediliyor. Bu anlaşma ile Martinrea, Metalsa SA’nın yapısal bileşen üretim birimini satın alacak.

Otomotiv kompozitleri, bir otomobilin çeşitli gövde parçalarının imalatında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürün, geniş çapta benimsenmesine yol açan bazı istisnai özelliklere sahiptir. Doğası gereği hafiftir ve düşük termal genleşme katsayısına sahiptir, bu da onu otomotiv gövde parçalarındaki uygulamalar için uygun hale getirir. Malzemenin hafifliği, otomobilin genel verimliliği üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Ayrıca, kompozit gövde yapıları ile donatılmış otomobillerin artan güvenilirliği ve emniyeti, dünya genelinde ürüne yönelik artan talebe katkıda bulunacaktır. Karbon emisyonunu ve otomobilin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik katı hükümet politikaları, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Dahası,

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/automotive-composites-market-102711

Asya Pasifik Pazara Hakim Oluyor; Gelişmekte Olan Ülkelerde Büyümeye Yardımcı Olan Ağır Otomobil Kullanımı

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Avrupa’da devam eden otomotiv kompozitleri pazar trendlerini analiz ediyor. Bu bölgeler arasında Asya Pasifik pazarının baskın bölge olarak ortaya çıkması muhtemeldir. Otomobil kullanımının artması; Bu bölgedeki gelişmekte olan ülkelerde sürekli artan nüfus tarafından yönlendirilen pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Asya Pasifik’in yanı sıra, bu bölgedeki birçok ülkede birçok büyük ölçekli şirketin varlığı nedeniyle Kuzey Amerika’daki pazar da önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olacaktır. 2018 itibariyle, Kuzey Amerika’daki pazar 2,30 milyar ABD doları değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda daha da artması muhtemel.

Raporda yer alan şirketlerin listesi:

 • Teijin Ltd.
 • Mitsubishi Kimya Şirketi
 • Toray Industries, Inc.
 • SGL Karbon
 • RTP Şirketi
 • Plasan Karbon Kompozitleri
 • Owens Corning
 • Solvay SA
 • UFP Teknolojileri A.Ş.
 • BASF SE
 • Diğer oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/automotive-composites-market-102711

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları