Üreticilerin görsel olarak çekici ambalajlara odaklanarak marka değerini ve satışlarını artırması nedeniyle sıvı ambalaj kartonu pazar boyutunun büyümesi bekleniyor. Fortune Business Insights TM , bu bilgiyi “ Liquid Packaging Carton Market , 2022-2029 ” başlıklı yeni raporunda sundu . Ayrıca, sıvı ürün paketleme için polietilen filmlerin ve poşetlerin kullanımını düzenleyen hükümet düzenlemelerinin, endüstri için potansiyel büyüme beklentileri sağlaması muhtemeldir.

COVID-19 Etkisi –

Yıkıcı COVID-19 virüsü salgını sırasında, küresel olarak neredeyse tüm bölgeler, temel mallar dışındaki tüm üretimi durduran karantinaları uygulamak zorunda kaldı. Virüsün patlak vermesine rağmen, gıda ve içecek üreticilerine ambalaj çözümleri sağlamak için sıvı ambalaj kartonu üretimi hız kesmeden devam etti.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/liquid-packaging-carton-market-105282

Segmentasyon –

Temel tipte pazar, üçgen çatı, şekilli sıvı kartonlar ve tuğla sıvısı olarak bölünmüştür. Raf ömrü bazında, piyasa kısa vadeli ve uzun vadeli raf ömrü kartonlarına bölünmüştür. Uygulama temelinde, pazar meyve suyu ve içecekler, şarap ve alkollü içecekler, süt ürünleri ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafi olarak, pazar Latin Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Rapor, sıvı ambalaj kartonu pazarındaki büyüme hakkında ilk elden bilgi sunuyor. Ayrıca, makroekonomik verileri, ana pazar eğilimlerini ve kontrol faktörlerini derinlemesine incelemenin yanı sıra segmentlere göre pazar çekiciliğini de inceler. Kilit piyasa faktörlerinin piyasa segmentleri ve bölgeleri üzerindeki niteliksel etkisi de, COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisi dahil olmak üzere raporda planlanmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar –

Üreticiler, Satışları ve Marka Değerini Artırmak İçin Görsel Olarak Cazip Ambalajlara Odaklanacak

Üreticiler, sektör pazarına fayda sağlaması öngörülen satışları ve marka değerini artırmak için görsel sunuma ve çekici ambalajlara giderek daha fazla odaklanıyor. Sıvı ürünlerin paketlenmesi için polietilen filmlerin ve poşetlerin kullanılmasını gerektiren hükümet düzenlemelerinin bir sonucu olarak, sıvı paketleme kartonları pazarının potansiyel bir büyüme göstermesi bekleniyor. Üreticiler, sıvı ambalaj kartonu pazarının büyümesini sağlayacak çevresel kaygılar nedeniyle sıvı ambalaj kartonlarına geçiyor.

Bununla birlikte, sıvı gıda ürünlerini paketlemek için plastik poşetlerin yüksek tercihi, kolay taşıma ve uygun maliyetli faydalar sundukları için piyasayı engelleyebilir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/liquid-packaging-carton-market-105282

Bölgesel Görüşler –

Harcanabilir Gelir ve Artan Nüfus, Asya Pasifik’i En Hızlı Genişleyen Bölge Yapacak

Asya-Pasifik daha hızlı büyüyor; pazarın büyümesi, artan harcanabilir gelirdeki artış, artan nüfus ve istikrarlı ekonomik büyüme nedeniyle atfedilebilir. Avrupa’da sıvı ambalaj kartonu endüstrisinin yükselişi, sıvı süt ürünlerinde Almanya’nın ambalaj pazarındaki hakimiyeti tarafından körükleniyor.

Kuzey Amerika’nın uygun ürünlere, nakliyeye hazır ürünlere yönelik müşteri talebindeki artış nedeniyle katlanarak büyümeye tanık olması ve kartonun çevre dostu özellikleri, pazarın genişlemesine katkıda bulunuyor.

Latin Amerika’da, pazar toparlandıkça talep ve tüketim kalıplarının artması bekleniyor. Orta Doğu ve Afrika’nın yaşlanan nüfus, ambalaj sektöründeki teknolojik gelişmeler, çevre dostu doğa ve diğerleri dahil olmak üzere birçok faktör nedeniyle hızlı bir büyüme görmesi bekleniyor.

Rekabet Analizi-          

Gelişmekte Olan Ülkelerde Üretim Faaliyetlerini Genişletecek Yeni Ürünleri Piyasaya Sürecek Kilit Oyuncular

Şirketlerin çoğu, Evergreen Packaging Inc., Tetra Pack Inc. ve diğerleri, gelişmekte olan ülkelerde yeni ürünler piyasaya sürmeye ve üretim operasyonlarını büyütmeye odaklanıyor. Stratejiler, kilit oyuncularla işbirliğini, yenilikleri, stratejik ortaklıkları ve bölgesel ve küresel dağıtım ağlarını güçlendirmeyi içerir.

Örneğin, Kasım 2020’de Orta ve Doğu Avrupa bölgeleri için Tetra Pak International SA ve Stora Enso, kullanılmış içecek kartonları için bir geri dönüşüm hattı geliştirmek üzere işbirliği yaptı.

Sektörel Gelişmeler

Mayıs 2021: Tetra Pak International SA ve Stora Enso, Orta ve Doğu Avrupa pazarları için kullanılmış içecek kartonları için bir geri dönüşüm hattı kurmak üzere işbirliği yaptı.

Pazardaki Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Elopac Inc.
  • Evergreen Ambalaj A.Ş.
  • Tetra Pack Inc.
  • Greatview Aseptik Ambalaj Ltd.
  • Nippon Kağıt Sanayii Ltd.
  • Şirin Kappa
  • Reynolds Group Holdings Ltd.
  • sıvı kutusu
  • ONEX Şirketi

İlgili Haberleri Okuyun:

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminlere Göre Alev Geciktirici Pazar Analizi

Alev Geciktirici Pazar Fırsatları

Alev Geciktirici Pazar Geliri

Alev Geciktirici Pazar Talebi

Epoksi Reçine Pazar Fırsatları

Epoksi Reçine Pazarının Gelecek Trendleri

Epoksi Reçine Pazar Büyümesi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter