Küresel tarımsal yüzey aktif madde pazar büyüklüğünün, 2027 yılına kadar 1,927,5 milyon ABD dolarına ulaşarak önemli bir büyüme sergilemesi ve 2020 ile 2027 arasında %5,1’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Büyüme, artan nüfus oranına ve onu tetikleyen mahsul koruma talebine bağlanıyor. Gelişmiş tarımsal yüzey aktif maddelerin küresel olarak benimsenmesi. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından en son raporunda yayınlanmaktadır.

Büyüme Beklentilerini Engellemek İçin Zirai Kimyasal Tedariklerin Sınırlı Bulunabilirliği

Devlet kurumları tarafından açıklanan yeni koronavirüsün ortasındaki kilitlenme, küresel olarak birçok endüstriyel operasyonu durdurdu. Bu, tarım sektörü tarafından yaşanan büyük tedarik zinciri aksamalarına yol açmıştır. Ek olarak, zirai kimyasal malzemelerin sınırlı mevcudiyeti, çiftçilerin karşılaştığı çeşitli sorunlara yol açan pazar büyümesini etkilemesi muhtemeldir. Ancak, bazı kısıtlamaların kaldırılmasının önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesine yardımcı olması muhtemeldir. 

Tarımsal yüzey aktif maddeler, pestisitlerin etkinliğini artırmak için tarım sektöründe yaygın olarak kullanılan katkı maddeleridir. Ayrıca, üstün mahsul verimini verimli ve etkili bir şekilde elde etmek ve daha iyi mahsul korumasını yönetmek için kullanılırlar. Artan gıda talebi, üreticileri küresel olarak gelişmiş tarımsal yüzey aktif maddeler geliştirmeye itiyor. 

Örnek bir PDF alın (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/agriculture-spray-surfactants-market-100392

Rapor Neleri İçeriyor?

Pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ek olarak, rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere ilişkin görüşler sağlar. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve onların ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve 2020 ile 2027 arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak işbirlikleri için stratejileri benimsemelerini içerir. Ayrıca, araştırma analisti birkaç tane benimsemiştir. Tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için Porter’ın Beş Kuvvet analizi gibi araştırma metodolojileri. 

BÖLÜMLEME

Anyonik Segment 2019’da %35,42 Pazar Payı Elde Etti 

Türüne göre anyonik segment, 2019’da yaklaşık %35,42 pazar payına sahipti ve tarımsal kimyasalların daha iyi yayılmasını teşvik etmek için sıvılarda yüzey gerilimini serbest bırakma yetenekleri nedeniyle anyonik tarımsal yüzey aktif maddelerin artan şekilde benimsenmesiyle desteklenen ivme kazanması bekleniyor. . 

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika’da Tarımda Pazar Büyümesini Destekleyen Teknolojik Gelişme

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın baskın kalması ve küresel tarımsal yüzey aktif maddeler pazarında en yüksek konumu tutması bekleniyor. Bu, genetiği değiştirilmiş tohumların tanıtılması gibi tarım endüstrisindeki teknolojik ilerleme ve bölgedeki gelişmiş tarımsal yüzey aktif maddelere olan talebi yönlendiren sürdürülebilir çiftçiliğe odaklanma gibi faktörlere atfedilebilir. Kuzey Amerika, 2019’da 582,9 milyon ABD doları seviyesindeydi. 

2020 ve 2027 yılları arasında Japonya, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde optimum kalitede gıda verimi talebini artıran büyük bir nüfusun varlığı nedeniyle Asya-Pasifik pazarının ivme kazanması bekleniyor. 

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Artan Nüfus Hızı Büyümeyi Artırmak İçin

Birleşmiş Milletler verilerine göre dünya nüfusunun 2030’da yaklaşık 8,5 milyara, 20250’de ise 9,7 milyara ulaşması bekleniyor. Artan nüfus hızının gıda talebini artırması ve tarım sektörünün ihtiyaçlarını karşılaması muhtemel. üstün kaliteli verimin geliştirilmesine odaklanması beklenmektedir. Bu faktörlerin, küresel olarak gelişmiş tarımsal yüzey aktif maddelere olan talebi yönlendirmesi bekleniyor. Ek olarak, sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik etmek için destekleyici hükümet düzenlemelerinin ve mahsul korumaya artan odaklanmanın, tahmin süresi boyunca küresel tarımsal yüzey aktif madde pazarının büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. 

Sanayi Geliştirme:

 • Mart 2020 – Wilbur-Ellis Company, benzersiz bir yüzey aktif madde karışımı olan EMBRECE-EATM’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Tarımsal yüzey aktif madde, sprey malzemelerinin ıslaklığını ve yayılmasını artırarak mantar öldürücüler, böcek öldürücüler ve böcek öldürücülerin performansını geliştirmek için tasarlanmıştır.

Tarımsal Sürfaktanlar için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
 • AkzoNobel (Amsterdam, Hollanda)
 • Evonik (Essen, Almanya)
 • Solvay (Brüksel, Belçika)
 • Huntsman Corporation (Teksas, ABD)
 • Nufarm (Melbourne, Avustralya)
 • Clariant (Muttenz, İsviçre)
 • Helena Chemical Company (Tennessee, ABD
 • Croda Uluslararası (Snaith, Birleşik Krallık)
 • Wilbur-Ellis Şirketi (San Francisco, ABD)
 • Stepan Şirketi (Florida, ABD)
 • Nouryon Şirketi (Amsterdam, Hollanda)
 • Diğer Önemli Oyuncular

REKABETÇİ PEYZAJ

Önemli Oyuncuların Pazar Beklentilerini Geliştirmek İçin Ürün İnovasyonları

Küresel tarımsal yüzey aktif madde pazarı, varlıklarını sürdürmek için organik ve inorganik stratejiler benimsemeye odaklanan küçük, orta ve büyük şirketlerden oluşmaktadır. Bu şirketler, çiftçilerden gelen artan talebi karşılamak için yenilikçi tarımsal yüzey aktif maddeler geliştiriyorlar. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, pazar büyümesini destekleyecek birleşme ve satın alma, ortaklık ve işbirliği gibi stratejiler benimseyerek bir kaleyi korumaya çalışıyorlar. 

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/agriculture-spray-surfactants-market-100392

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, India.
Phone:
US: +1 424 253 0390
UK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
Email[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar