Küresel yemeklik yağ pazar büyüklüğü 2020’de 186.55 milyar ABD dolarıydı . Pazarın 2021’de 204,74 milyar ABD dolarından 2021-2028 döneminde % 4,67’lik bir CAGR’de 2028 yılına kadar 281,72 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights’ın ” Yemeklik Yağ Piyasası, 2021-2028 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır .

Araştırmacılarımıza göre, pazar, organik ve doymamış sağlıklı ürünlere yönelik güçlü talep tarafından besleniyor. Besleyici sağlık yararları için avokado yağının artan kullanımının, uygun fiyatı ve çok yönlülüğü nedeniyle atıştırmalıklarda kullanılan kanola yağına olan talebin artması ve ana şirketlerin sağlıklı soya fasulyesi yağı ürün sunumlarındaki artışın, yemeklik yağ pazarının büyümesini etkilemesi bekleniyor.

COVID-19 Etkileri:

Büyümeyi Desteklemek için COVID-19 Ortasında Hanehalkı Kullanımındaki Artış Sayesinde Olumlu Büyüme

Evde yemek yiyenlerin sayısındaki artış, kişi başına evde yemeklik yağ tüketiminin artmasına neden oluyor. Ön stoklama ve panik satın alma nedeniyle, depolama sorunları ve yemek servisinden perakendeye geçiş var. Büyük perakende zincirlerinde her müşteriyle sınırlı olan kategorilerden biridir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cooking-oil-market-106391

Raporda Bahsedilen Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Cargill Inc. (Minnesota, ABD)
  • Archer Daniels Midland Şirketi (Minnesota, ABD)
  • Bunge Ltd. (Missouri, ABD)
  • Wilmar International Ltd. (Singapur)
  • Fuji Oil Company, Ltd. (Osaka, Japonya)
  • ConAgra Brands, Inc. (Illinois, ABD)
  • IFFCO Grubu (Dubai, BAE)
  • Ottogi Co. Ltd. (Anyang, Güney Kore)
  • Associated British Foods Plc (Londra, Birleşik Krallık)
  • CJ Cheiljedang Corporation (Seul, Güney Kore)

Rapor Kapsamı:

Rapor, pazarın metodik bir incelemesini ve pazarın ana segmentlerinin kapsamlı bir incelemesini sunar. Mali kazançlar için pazar büyümesini sürdürmek için hayati oyuncuların ve stratejilerinin derinlemesine bir dökümünü sunar. Ayrıca, işletme uzmanlarına yatırım görünümleriyle yön veren dikkat çekici bilgileri paylaşıyor. Raporda bölgesel dinamikler ve bunların piyasayı yukarı yönlü bir eğriye nasıl yönlendirdiği anlatılıyor. Ayrıca, ek bilgi için COVID-19 etkileri ve yakın gelecekte yemeklik yağ talebini nasıl etkileyeceği öngörülmüştür.

Segmentler:

Tür, Uygulama ve Bölge İnceleniyor

Tür olarak pazar, soya yağı, kolza tohumu/kanola yağı, hurma yağı, ayçiçeği yağı, mısır yağı, yer fıstığı yağı, zeytinyağı ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulamaya bağlı olarak, küresel pazar, yemek servisi satış noktaları, ev ve gıda işleme olarak sınıflandırılır. Özellikle kentsel hanelerde sağlığı korumak için markalı yağların yemek pişirmek için kullanımındaki artış nedeniyle hane halkı önemli bir büyümeye tanık olacak. Coğrafya temelinde, küresel pazar ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cooking-oil-market-106391

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Küresel Olarak İşlenmiş Gıdalara Yönelik Artan Talep, Yemeklik Yağlara olan Talebi Artırıyor

İşlenmiş gıdaların dünya genelinde artan kullanımının, pazar büyümesinin hızlı takibinde temel bir rol oynaması bekleniyor. Tüketicilerin paketlenmiş ve işlenmiş gıdalara yönelik eğilimi, küçük gıda zincirleri, ev ve restoranlar tarafından gıda yapmak için bu yağlara olan talebin artmasıyla sonuçlanacak ve bu da pazarı yönlendirmesi muhtemeldir. Ek olarak, kentleşme ve orta sınıfın genişlemesi ile bir araya getirilen gelir artış hızı, çeşitli diyetlere yol açmaktadır, işlenmiş gıda ürünlerine olan ihtiyacı artırmaktadır.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik, küresel pazarın lideridir ve 2020’de 105,76 milyar ABD Doları seviyesindedir. Bölgedeki önemli büyüme, öncelikle kentleşme, diyet değişiklikleri, işlenmiş gıdaların artan mevcudiyeti ve rafine yaşam normları ile desteklenmektedir.

Avrupa, ikinci en büyük yemeklik yağ pazar payına sahiptir ve tüketiciler arasında artan sağlık bilincinin yanı sıra doğal, saf ve etikete hitap eden ürün talepleri nedeniyle son yıllarda hızla yükselmiştir.

Kuzey Amerika’nın, çok sayıda işlenmiş hazır gıdaya olan talebin artması ve kişi başına düşen yemeklik yağ tüketiminin artması nedeniyle pazar için önemli büyüme beklentileri göstermesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek için Temel Oyuncular Tarafından Çığır Açan Ürün Lansmanları

Temel oyuncular, lider şirketler olarak pazardaki konumlarını artırmak için çeşitli taktikler uygular. Böyle hayati bir taktik, şirketlere kullanıcılar arasında marka değerini artırmalarını sağlamaktır. Diğer bir operasyonel strateji, pazarın yanı sıra hedef kitlesinin de metodik olarak incelenmesiyle yaratıcı ürünleri aralıklı olarak ortaya çıkarmaktır.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cooking-oil-market-106391

Sanayi Geliştirme:

Nisan 2021: Cargill Inc., kolza ürünlerine yönelik artan küresel talebi desteklemek için Saskatchewan, Regina’da yeni bir kolza tohumu işleme tesisinin inşaatına başlayacak. Şirket, 350 milyon ABD doları tutarındaki projenin inşaatına başlamayı planlıyor. Yeni kolza tohumu işleme tesisi, kolza yağı üretimini artırmaya yardımcı olacak ve böylece artan ihtiyaçları daha etkin bir şekilde karşılamalarını sağlayacak.

İlgili Haberleri Okuyun:

ceo-codes.mn.co/posts/24530049

network-759413.mn.co/posts/24530053

signalsnetwork.mn.co/posts/24530059

beyondher.mn.co/posts/24530062

chatclub.mn.co/posts/24530069

nishweb-members.mn.co/posts/24530320

machineintelligence.mn.co/posts/24530343

janjaonline.mn.co/posts/24530346

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar