Küresel havalı rulman pazar büyüklüğünün, önümüzdeki yıllarda spiral bir hızla büyüyeceğini tahmin ediyor. Havalı yataklar, sürtünmeden kaynaklanan şokları ve titreşimleri azaltmada etkilidir. Birkaç yüksek hızlı makinede sürtünmeyi düşürme talebinin pazara önemli ölçüde yardımcı olması bekleniyor. Fortune Business Insights™, bu bilgileri “ Havalı Rulmanlar Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir sonraki raporda sundu . Rapor, pazar büyümesini artıran farklı faktörleri vurgulamaktadır. Örneğin, aerodinamik rulmanlar, daha uzun hizmet ömrü, daha yüksek dönme gücü ve olağanüstü termal kararlılık gibi mükemmel özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin pazara girişini artırması ve böylece çeşitli endüstrilerde aerodinamik rulmanlara olan talebi artırması bekleniyor.

Örnek Rapor PDF İsteyin –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/air-bearings-market-104046

 

Havalı Rulman Pazarındaki Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Hovair Sistemleri (ABD)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Capstone Türbin Şirketi (ABD)
 • APG-Neuros (Kanada)
 • Air Bearings Ltd. (İngiltere)
 • IBS Precision Engineering (Hollanda)
 • LAB Hareket Sistemleri (Belçika)
 • OAV Havalı Rulmanlar (ABD)
 • SKF (İsveç)
 • Özel Bileşenler A.Ş. (ABD)
 • Leuven Hava yatakları NV (Belçika)
 • Nelson Air Corp (ABD)
 • Seagull Solutions Inc. (ABD)

COVID-19 Etkisi-

Dünya, COVID-19 salgını nedeniyle benzeri görülmemiş bir krizle karşı karşıya. Çeşitli pazarların ve endüstrilerin operasyonları ve tedarik zinciri ağları kesintiye uğradı ve küresel olarak üretimde ve gelirlerde bir düşüşe tanık olunabilir. Sonuç olarak, ekonomiler pandemiye dinamik olarak uyum sağlamaya çalışırken, standart çalışma prosedürleri ve protokolleri alakasız hale geldi. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular pandemiyi atlatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Durumun bu şekilde ne kadar devam edeceği henüz belli değil. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun derinlemesine analizi, bu niş havalı yatak pazarını ayrıntılı olarak anlamanıza yardımcı olacaktır.

segmentasyon-

Tipe bağlı olarak , havalı yatak pazarı aerostatik yataklar ve aerodinamik yataklar olarak ikiye ayrılır. Hız kapasitesi temelinde pazar, <1000 dev/dak, 1000-6000 dev/dak ve >6000 dev/dak olarak ayrılır. Uygulaması temelinde, pazar, hassas malzeme araçlarına, koordinat ölçüm makinelerine, yüksek hızlı makinelere vb. ayrılır . Son kullanımına göre, hava yatakları pazar segmentlerini atık su yönetimi, medikal, otomotiv, yarı iletken, havacılık, vb. Coğrafi olarak, aerodinamik rulman pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Havalı Rulmanlar Rapor Kapsamı-

Rapor, olası pazarın bütünsel bir değerlendirmesi için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımları kullanan yenilikçi bir metodolojiyi takip ediyor. Rapor ayrıca, pazarın yanılmaz bir tahmini için PESTLE Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizini de içeriyor. Raporda sunulan bilgiler, bölgesel, ülke ve küresel düzeylerde çok sayıda paydaşla yapılan görüşmeler yoluyla toplanmıştır. Rapor, aerodinamik rulman pazarının rekabet ortamına ilişkin verileri sunar ve yeni ürün lansmanları, önemli pazar eğilimleri, genişlemeler ve satın almalar vb. ile ilgili ayrıntılar dahil olmak üzere son endüstri gelişmelerini vurgular.

Raporda Özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/air-bearings-market-104046

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Kapsamını Genişletecek Etkili Aerodinamik Yatakların Geliştirilmesi

Havacılık, uzay, atık su yönetimi, yarı iletken, otomotiv vb. gibi endüstriler, bu endüstrilerde aerodinamik yatakların uygulanmasından yararlanır. Enerji verimli aerostatik rulmanlara duyulan ihtiyaç artıyor. Sonuç olarak, büyük oyuncular pazar büyümesini sağlayan etkili aerostatik rulmanlar geliştirmeye odaklanıyor. Ek olarak, havacılık endüstrisinden gelen artan talebin gelecekteki büyümeyi artırması bekleniyor. Maliyet etkin aerostatik rulmanlar için otomotiv endüstrisindeki gelişmelerin pazarda kazançlı büyüme fırsatları sunması bekleniyor. Bununla birlikte, yüksek kurulum maliyetlerinin havalı yatak pazarının büyümesini kısıtlaması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler-

Büyümenin En Büyük Payını Kuzey Amerika Alacak

Hovair Systems Inc., PI Nelson Air Corp, Honeywell International Inc., Capstone Turbine Corporation, vb. gibi mevcut bölgesel oyuncular nedeniyle Kuzey Amerika’nın küresel havalı yatak pazar payında en büyük paya sahip olması bekleniyor.

Asya Pasifik’in pazar büyümesinde önemli bir pay bırakması bekleniyor. Otomotiv endüstrisinden gelen artan talebin pazar büyümesini son derece teşvik etmesi bekleniyor. Akıllı telefon pazarı, büyük miktarda yarı iletken tüketimine bağlanıyor ve bu da hava yatakları pazarının büyümesini teşvik ediyor. Küresel bir endüstriyel üretim merkezi olan Çin’in, Asya Pasifik’teki aerostatik rulman pazarı için yeni fırsatlar kapısı açması bekleniyor.

Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bladon Jets, IBS hassas Mühendislik ve Air Bearings Ltd. gibi büyük oyuncuların pazar büyümesini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Ayrıca, endüstriyel sektör tarafından aerostatik rulmanların artan şekilde benimsenmesinin pazarda başarılı olması bekleniyor.

Dünyanın Geri Kalanı’nın, özellikle Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’daki artan talep nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Seçkin Şirketlerden Çeşitli Sektörlere Fayda Sağlayacak Yeni Ürün Geliştirmeleri

Aerostatik rulman pazarı, bölgesel, ülkesel ve küresel seviyelerde çeşitli oyunculardan oluşur. Hızlı sanayileşme, havacılık, tıp, otomotiv vb. gibi çeşitli sektörlere fayda sağlaması beklenen teknolojik olarak gelişmiş aerodinamik yatakların geliştirilmesine yol açmıştır. Örneğin, NASA, daha fazlasının piyasaya sürülmesi için Plglide HB serisi küresel aerodinamik yatakların kullanıldığı CubeSat Programını başlattı. 50’den fazla CubeSats.

Sektörel Gelişmeler-

Nisan 2020: Physikl Instrumente, gelişmiş ve büyük motorlu döner hava yatağı için A-688 modelini piyasaya sürdü. Yeni model, geleneksel havalı döner aşamaların yerini alıyor ve optik kalibrasyon, tarama ve geometrik performans için daha iyi konumlandırma sunuyor.

Ocak 2020: İsveçli şirket SKF, eğik bilyalı rulmanları piyasaya sürdü. Bunlar, endüstri ekipmanının eksenel yük taşıma yeteneklerini artırabilir.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/air-bearings-market-104046

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar