Global ayna kaplamaları piyasa büyüklüğünün, tahmin süresi boyunca üstel olarak başak olduğu tahmin edilmektedir. Son kullanıcı uygulamalarında artan evlat edinme, piyasa büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Fortune Business Insights & Ticaret; Bu bilgiyi ayna kaplama pazarı, 2022-2029 başlıklı raporunda paylaşıyor. / Güçlü>

Ayna kaplamaları, bir ayna oluşturmak için bir camın arkasını boyamak için kullanılan alüminyum ve gümüş montlardır. Bu kaplamalar, bitmiş malların tutarlı renk, görünüm ve performans sağlar. Ayna kaplamaları, kimyasal korozyona, çizilmeye, paslanmaya ve aşındırıcı aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlar. Bu avantajlar nedeniyle, güneş enerjisi sektörleri, otomobiller ve binalar gibi çeşitli son kullanıcı uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, sakinler için güneş enerjisi tesisleri inşa etmek için çeşitli konut ve ticari binalarda da uygulanmaktadır. Bu nedenle, ayna kaplamasının faydaları ve artan uygulamaların önümüzdeki yıllarda piyasa büyümesini ilerletmesi muhtemeldir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/mirror-coatings-market-104226

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi
Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Ayna Kaplamaları Pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Ayna Kaplamaları Pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

Covid-19

etkisi

Güçlü> Güneş enerjisine yaygın hükümet yatırımları Pandemik arasında piyasa büyümesine başak piyasa büyümesine

Bu pazarın, sürdürülebilir güç kaynaklarının geliştirilmesindeki yükselen hükümet yatırımları nedeniyle Covid-19 pandemik tarafından pozitif olarak etkilenmesi bekleniyor. Ayna kaplamaları, güneş panellerinin, güneş panelinin verimliliğini ve kalitesini arttıran güneş panellerini kaplamak için kullanılır. Hastane tesislerine güç sağlamak için kapsamlı bir şekilde kullanılır. Hindistan hükümeti, üretim liderliğindeki teşvikleri (PLİ) şemasını güneş enerjisi üretmeye genişletti. Hükümet, Atmanirbhar Bharat 3.0 Politikası kapsamındaki 4500 crore üzerinden finansal harcamayı görevlendirdi. Bu inisiyatif doğrudan yabancı yatırımcıları çekebilir.

segmentler

Reçine tipine göre, piyasa epoksi, akrilik, poliüretan ve diğerlerine bölünmüştür. Teknolojiye göre, su bazlı, nano ayna kaplamalarına ve solvent bazlı kaplamalara ayrılır. Uygulamalara dayanarak, Güneş Enerjisi, Mimari, Dekoratif, Otomotiv ve Amp; ulaşım ve diğerleri. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve AMP; Afrika.

Raporun vurgulanması

 • Bu rapor, lider segmentlerin ve piyasanın en son trendlerinin bir analizini sunuyor.
 • Bu, sürüş ve kısıtlama faktörlerini ve Covid-19’un küresel pazardaki etkisini kapsamlı bir şekilde analiz eder.
 • Rapor, bölgesel gelişmeleri ve piyasanın oyuncuları tarafından tasarlanan stratejileri incelemektedir.

sürücüler ve kısıtlamalar

Mimari camın yakıt piyasası büyümesine olan sağlam talebi

Ayna kaplamaları, mimari bardaklarda benimsenmeleri nedeniyle inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tür kaplamalar, pencerelerin görsel görünümünü ve bitişini arttırır. Güneş enerjisini dağıtmak için yeşil binalar / çevre dostu binalarda yaygın olarak kullanılır. Çevre dostu binalardaki ayna kaplamaların artması, piyasa için kazançlı iş fırsatları üretmesi beklenmektedir. Ek olarak, güneş enerjisi gibi sürdürülebilir güç kaynaklarının üretilmesi, bu tür enerji kaynaklarının üretimi, yeşil yapı çözümlerinin geliştirilmesini teşvik ettiği için hükümetlere çok önemlidir. Böylece, bu faktörün ayna kaplamaları piyasa büyümesini sürmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, katı hükümet düzenlemeleri ve yasal politikaların piyasa büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/mirror-coatings-market-104226

bölgesel görüşler

Asya Pasifik’te büyümeyi teşvik etmek için ayna kaplamaların artan uygulamaları

Asya Pasifik, mimari ve otomotiv sektöründeki artan uygulamaları nedeniyle ayna kaplamaları pazar payına hükmetmek için öngörülmektedir. Ayrıca, gelişmekte olan ülkelerden gelen sağlam talep ve yatırımlar bölgede piyasa büyümesini sağlayabilmektedir.

Kuzey Amerika’da, mimari cam ve konut ve ticari binalara yoğun yatırım talebinin piyasa büyümesini artırması muhtemeldir.

Orta Doğu’da Afrika, konut binalarında cam yaratmak için ayna kaplamaların önemli kabul edilmesi, önümüzdeki yıllarda piyasa büyümesini artırdığı tahmin edilmektedir.

rekabetçi manzara ve nbsp;

Teknolojik olarak gelişmiş üretim teknolojilerinin marka görüntüsünü geliştirmek için kabul edilmesi

Küresel pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, üretkenliği artırmak, zaman tüketimini azaltmak ve ürün kalitesini artırmak için tesislerinde teknolojik olarak gelişmiş üretim teknolojisini konuşlandırmıştır. Bu strateji, şirketin dikkate değer bir pazar pozisyonu oluşturmasını sağlayabilir. Araştırma ve geliştirmedeki üstel yatırımlar, şirketlerin sınırlamaları aşmalarını ve ticari faaliyetlerini geliştirmelerini sağlayabilir. Bu strateji ürün kalitesini artırabilir ve şirketlerin yıllık gelirini arttırabilir.

Satın almadan önce sorgulama:

Ayna Kaplamaları Piyasa Raporunda Profil Edilen Anahtar Oyuncuların Listesi

 • arkema

 • fenzi

 • ferro corporation

 • Sherwin-Williams şirketi

 • in vitro mimari cam

 • Sunguard

 • Diamon-fusion Uluslararası

 • Pearl Nano Mader

 • tianjin xin lihua renk materyalleri

 • yüksek ding endüstriyel

 • casix

İlgili Haberleri Okuyun:

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Medikal Plastik Pazarı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]ortunebusinessinsights.com

LinkedIn Facebook Twitter