Karmaşık uçak parçalarına yönelik artan talep nedeniyle küresel havacılık katkılı imalat pazarının önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Üretim tekniğinin dahil edilmesinin pazar gelişimini kolaylaştırması bekleniyor. Fortune Business Insights™  , “ Aerospace Additive Manufacturing Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Havacılık ve uzay katkılı imalat, hafif ve dayanıklı bileşenler kullanarak özelleştirilebilir parçaları etkin bir şekilde üreten 3D baskılı bir uçak bileşeni üretim tekniğidir. Bir uçağın üretimiyle ilgili maliyetleri azaltır ve performansı büyük ölçüde artırır. Üretim tekniği, uçuş kapasitesini artırır ve enerji tüketimini azaltır. Parçaların güvenilirliğini, kararlılığını ve çeşitli hasarlara karşı direncini önemli ölçüde artırır. Ayrıca gövde, kuyruk, uçak kanadı ve uçak motorunu doğru ve hassas bir şekilde tasarlamak için kullanılır. Ayrıca, havacılık ve savunma sektörüne yönelik artan yatırımların önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-additive-manufacturing-market-104863

COVID-19 Etkisi

Pazarın İlerlemesini Engellemek İçin Üretim Faaliyetlerinin Durdurulması

Üretim faaliyetlerinin durması nedeniyle COVID-19 pandemisinin bu pazarı olumsuz etkilemesi bekleniyor. Artan COVID-19 vakaları ve üretimin durdurulması, ürünün havacılık ve uzay sektöründen benimsenmesini engelleyebilir. Satışların olmaması büyük kayıplara yol açabilir ve bu da şirketlerin kapanmasına neden olabilir. Bununla birlikte, karantina gevşetmeleri, üreticilerin daha düşük kapasitelerde çalışmasına ve kayıpları telafi etmek için gelişmiş üretim makinelerini dahil etmesine olanak sağlayabilir. Bu faktörlerin pandemi sırasında pazar ilerlemesini artırması muhtemeldir.

Segmentler

Platforma göre pazar, uzay aracı, insansız hava araçları ve uçak olarak bölümlere ayrılmıştır. Malzeme türüne göre kauçuk, plastik, metal alaşımı ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Uygulamaya göre yapısal, motor ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Teknolojiye dayalı olarak, elektron ışınlamalı eritme, kaynaşmış birikim modelleme, stereolitografi, lazer sinterleme, 3D baskı ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak Avrupa, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik ve dünyanın geri kalanına yayılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

 • Rapor, en son trendler ve önde gelen segmentler hakkında bir çalışma sunuyor.
 • COVID-19’un etkisini ve itici ve kısıtlayıcı faktörleri kapsamlı bir şekilde analiz eder.
 • Kilit oyuncular tarafından uygulanan bölgesel gelişmeleri ve stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar İlerlemesini Desteklemek için Özelleştirilebilir Uçak Parçalarına Artan Talep

Havacılık ve uzay katkılı üretim stratejileri, hareketliliği geliştirmek ve uçuş performansını artırmak için motorlar, kanatlar ve diğerleri gibi çeşitli uçak parçalarını tasarlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Üretim tekniği, üreticilerin hafif olan ve performansı büyük ölçüde artıran yüksek kaliteli havacılık parçaları üretmesini sağlar. Otomotiv parçalarının devamlılığını arttırırlar ve mükemmel dayanıklılık ve hasarlara karşı direnç sağlarlar. Uçağın etkinliğini ve performansını artırır. Havacılık ve uzay katkılı üretim teknikleri, kullanım ömrünü uzatır ve güvenliği artırır. Bu faktörlerin, havacılık katkı maddesi pazarının büyümesini artırması muhtemeldir.

Ancak, üretim stratejilerinin yüksek kurulum maliyetlerinin pazarın büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-additive-manufacturing-market-104863

Bölgesel Görüşler

Havacılık ve Savunma Sektörüne Önemli Yatırımlar, Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Artıracak

Kuzey Amerika’nın havacılık ve savunma sektörlerindeki önemli yatırımlar nedeniyle havacılık ve uzay katkılı imalat pazar payına hakim olması bekleniyor. Havacılık ve uzay katkılı imalatına yönelik artan talebin, hava kuvvetleri sektörlerinde benimsenmesini artırması bekleniyor. Bu faktörlerin pazar büyümesini artırması muhtemeldir.

Asya-Pasifik’te, havacılık ve uzay sektörlerinde artan yatırımların pazar ilerlemesini hızlandırması muhtemeldir. Karmaşık ve daha hafif uçak parçalarına olan talebin, ürün talebini artırması bekleniyor. Bu faktörlerin pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Avrupa’da büyük bir sanayi sektörünün varlığının ürün talebini artırması bekleniyor. Bu faktörlerin pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Şirketler Yıllık Gelirlerini Artırmak İçin Sözleşme Yapıyor

Piyasada faaliyet gösteren önde gelen şirketler, havacılık ve uzay katkılı imalat tekniklerinin hava kuvvetlerine tedariki için sözleşmeler yapmaktadır. Örneğin, GE Aviation ve US Airforce, bir metal katkı maddesi işbirliği programı önermek için bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre şirket, ABD Hava Kuvvetleri’nin F110 uçak motoru için tasarlanmış 3D baskılı bir karter kapağı talebini karşılayacak. Bu strateji, şirketin satışlarını artırmasını ve yıllık gelirlerini artırmasını sağlayabilir. Ayrıca, araştırmaların dahil edilmesi, şirketlerin ürün kalitesini iyileştirmelerine ve hafif malzemeler kullanmalarına olanak sağlayabilir. Bu strateji, şirketlerin pazardaki konumlarını artırmalarını sağlayabilir.

Sanayi Geliştirme

 • Ekim 2020:  Essentium, Inc., yer desteği, savaş uçakları için uçuş onaylı uçak bileşenleri ve bakım onarım ve revizyon (MRO) için gelişmiş havacılık katkılı üretim çözümleri sağlamak için ABD Hava Kuvvetleri ile bir sözleşme imzaladı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-additive-manufacturing-market-104863

Havacılık ve Uzay Katmanlı İmalat Piyasası Raporunda Profili Yer Alan Öne Çıkan Şirketlerin Listesi

 • 3D Systems, Inc.
 • Göğüs AB
 • Concept Laser GmbH
 • CRP Teknolojisi SRL
 • CRS Holdings Inc.
 • EOS
 • ExOne
 • optomec
 • SLM Çözüm Grubu AG
 • Stratasys Ltd.

Daha İlgili Bağlantılar:

Ultrasonik Test Pazar Analizi

Ultrasonik Test Pazar Geliri

Ultrasonik Test Pazar Büyümesi

Ultrasonik Test Pazar Fırsatları

Ultrasonik Test Pazar Büyüklüğü

Ultrasonik Test Pazar Payı

Ultrasonik Test Pazar Analizi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları